Kétgólos győzelem Znojmoban

• 2018.12.26. 19:56
Az első két harmadban négygólos vezetést szerzett a Fehérvár AV19, a harmadik játékrészben viszont a csehek megnehezítették csapatunk dolgát, de Hannu Järvenpää legénysége végül három pontot szerzett karácsony másodnapján.

BERNEKER, ŠTOLC, PARDATSCHER, SOOS
Lassila (Halasz) - Lattner, Sedlak, Kalus, Stretch, McPherson - Vainonen, Tejnor, Spacek, Kujawinski, Luciani - Stehlik, Kruckovyc, Bulin, Matus, Nemec - Oscadal
Carruth (Kornakker) - Harty, Szabo, Sille, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Szabo, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Phillips - Szita, Reisz, Sofron
Gólszerzők: Kruckovyc, Nemec, Kalus, Bulin, Kujawinski ill. Koskiranta, Kuralt, Sarauer, Sille, Stipsicz, Meland, Sarauer
Kiállítások: 12 ill. 16

Tejnor nevéhez fűződik a mérkőzés első helyzete, jobb szélről próbálta bevenni Carruth kapuját, ám a hálóőr magabiztosan védett. A következő percekben leginkább a mezőnyjátéké volt a főszerep, egyik csapat előtt sem kínálkozott komolyabb lehetőség, majd az ötödik percben Erdély ugrasztotta Sarauert, de a passz rövidnek bizonyult. A következő támadásban megcserélődtek a szerepek, ezúttal Sarauer adta be középre Erdélynek, ez a lehetőség is kimaradt. Reisz csapott le egy korongra a hazai kapu előtt, ám Sofron későn érkezett, így nem született fehérvári gól. Nemec akasztotta Melandot, fórban jöhettek Háriék, azonban hiába próbálta bevenni a cseh kaput Phillips és Sofron is, ekkor sem esett vendég találat. A harmad közepén Sárpátki korcsolyázott be a Sasok harmadába és szerezhetett volna vezetést csapatának, ám Lassila jobbnak bizonyult. Ezután znomoi fór következett, Andrew Sarauert látták szabálytalannak a játékvezetők, Hannu Järvenpää legénysége kitűnően blokkolta a Carruth ketrece felé érkező lövéseket, sőt kiegészülésünk előtt Szabó Dániel indította Tero Koskirantát, aki távolról célozta meg a cseh kaput, és a korong átcsúszott Lassila lábai között. (0-1) A játékrész végéhez közeledve Meland is kisbüntetést kapott, a hazaiak viszont nem jutottak komolyabb lehetőségig, sőt Sarauer próbálkozhatott, de az eredmény nem változott, így 0-1-es eredménnyel zárult az első etap.

Fehérvári létszámfölénnyel indult a második harmad, ám a vendég próbálkozások ekkor is meddőnek bizonyultak. Luciani kiállítása után több mint fél percig kettős előnyben jöhettek volna Kuralték, viszont Erdélynek is ki kellett ülnie a büntetőpadra, a négy a négy elleni felállás azonban a Fehérvár AV19-nek kedvezett, Hári szerzett korongot és passzolt a bal szélen felkorcsolyázó Anze Kuraltnak, aki Lassila válla fölött a rövid felsőbe vágta a játékszert. (0-2) A huszonhatodik percben Stipsicz és Erdély indulhattak meg lendületből kettő az egy ellen, de a magyar válogatott támadók offenzíváját les miatt szabálytalannak ítélték a bírók. Kruckovyc révén szépíthettek volna a znojmoiak, viszont a székesfehérvári alakulat fordulhatott, és Andrew Sarauer egyéni akciója végén lőtte a feketemezesek kapujába a pakkot. (0-3) Húsz másodperccel a gól után Sarauer bottal akasztásért kapott kisbüntetést, azonban hátrányos egységeink és Carruth útját állták a hazai lehetőségeknek. A harmad közepén két távoli próbálkozással kísérelték meg növelni a különbséget a vendégek, ám Kuralt és Sofron elhibázta a kaput. A következő percek eseménytelenül zajlottak, amit az első sorunk támadása tört meg, Kuralt adta be a hazai ketrec elé Sillének, de az eredmény nem változott. Ezt követően is fehérvári ütőkön járt a pakk, aminek a harminckilencedik percben lett eredménye, Timotej Sille kapott egy jó passzt oldalról és a fiatal csatár nem hibázott, ezzel négyre nőtt a különbség (0-4), a gól után pedig Miroslav Fycer kapust cserélt. Az utolsó percek is vendég támadásokkal teltek, újabb találat ekkor már nem született, így 0-4-gyel fordultak a csapatok az utolsó etapra.

A harmadik játékrész elején is folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, Reisz hozta el a bulit, ami után Szita lőhetett kapásból, de Halasz hárított. Ezt követően Carruthé volt a főszerep: egy kettő az egy elleni szituáció után mentett nagyot, majd több cseh próbálkozásnak is útját állta. Szépített a Znojmo a negyvenötödik percben, egy szóló utáni kipattanót Michal Kruckovyc húzott be Carruth és a vas között. (1-4) Ismét a vendég hálóőr bravúrjait láthatta a hazai közönség, Matus egyéni akciója végén korcsolyával tolta ki a kapus a korongot. Tovább nyomott a Znojmo, ez ismét gólt eredményezett, Erik Nemec középről csökkentette tovább a különbséget. (2-4) A találat után Szabó hozta helyzetbe Reiszt, de a támadó egy ütemmel lemaradt. A Sárpátki kiállítása utáni emberhátrányt kivédekezte csapatunk, majd már ők jöhettek előnyben, ám a fór alatt Sarauernek nem sikerült betalálnia, a játékszerre Marek Klaus csapott le és Carruth lábai között átjuttatta azt a gólvonalon. (3-4) A további percek is eseménydúsan teltek, Erdély is kisbüntetést kapott, ám a hátrányos egységeink ismét hibátlanul működtek. Kiegészülése után lendületből jöhetett Hannu Järvenpää legénysége és Stipsicz Bence növelte kettőre csapata fölényét. (3-5) Alig fél perccel később jött az újabb fehérvári találat, Eric Meland volt eredményes (3-6), majd egy szépen kijátszott támadás végén Andrew Sarauer a kapus válla fölött ütötte be a pakkot a hálóba. (3-7) Az ötvenötödik percben Sofron elhibázott lövése után ismét cseh gól következett, amikor Jan Bulin lövése egy fehérvári védőről pattant be. (4-7) Nem hagyott alább a találkozó tempója az utolsó pillanatokra sem, znojmoi büntetőlövés következett, ám Carruth jól helyezkedett, és az eredmény ekkor még nem változott, viszont Ryan Kujawinski révén ötödjére is betaláltak a feketemezesek, (5-7) aki ezzel beállította egy igen hektikus mérkőzés végeredményét, a Fehérvár AV19 pedig három ponttal távozott Csehországból.