Későn jött az ébredés

• 2019.10.13. 20:25
A Hydro Fehérvár AV19  háromgólos hátrányát igyekezett lefaragni a mérkőzés második felében, ám sajnos a végén a vendégek kapták a pontokat.

2019.10.13 Vasárnap / 17:30
3:4
(1:3, 1:1, 1:0)
Nézőszám: 3 045
HCB Südtirol Alperia
ZRNIC, SIEGEL, ZGONC, BEDYNEK
Kornakker (Ouzas) - Harty, Campbell, Erdely, Yogan, Kuralt - Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Lehtonen - Busenius, Szabo, Sille, Timmins, Szita - Stipsicz, Szabo, Szabo, Reisz, Sarpatki
Gaiser (Irving) - Spinozzi, Tauferer, Catenacci, Hargrove, Giliati - Robertson, Daly, Frigo, Bernard, Insam - Glira, Flemming, Frank, Sylvestre, Bardaro - Marchetti, Deluca, Alberga, Schweitzer
Gólszerzők: Yogan, Yogan, Timmins ill. Bardaro, Catenacci, Insam, Sylvestre
Kiállítások: 23 ill. 9

Rögtön az első lehetőségéből vezetést szerzett a Hydro Fehérvár AV19 a Bolzano elleni hazai mérkőzésen, Andrew Yogan lövése jutott át a gólvonalon (1-0), majd Kuralt került helyzetbe, ám ez kimaradt. Az első percek nyomása után a vendégek akarata érvényesült, a harmad közepén pedig mindössze 15 másodperc alatt megfordították az állást a Rókák, előbb Anthony Bardaro talált be (1-1), majd a kapu torkából Daniel Catenacci értékesített egy átadást (1-2). Csapatunk helyzetét tovább nehezítette Timmins kiállítása, aztán Tikkanent látták szabálytalannak a játékvezetők, ráadásul 2+2 perces kiállítást kapott, így 30 másodpercig kettős előnyben támadhatott a Bolzano. A lehetőséggel élt is a fehérmezes együttes, Marco Insam bombázott a kapuba (1-3). A vendégfór hátralévő részében is nagy nyomást helyezett együttesünkre a dél-tiroli gárda, ám maradt az 1-3. Újra nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Kuraltnak kellett kiülnie, de ezúttal jól működött a fehérvári speciális egység, így a harmadszünetre kétgólos bolzanoi előnnyel vonultak a felek.

Jobban indult a második harmad csapatunk számára, ám a Bolzano sem adta alább, így a középső etap kezdete kiegyenlített játékkal telt. Yogant látták szabálytalannak a játékvezetők, ám nem tartott sokáig a vendégek előnye, 20 másodperccel később Spinozzinak kellett kiülnie, de sem négy a négy ellen, sem előnyben nem sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez. Már egyenlő létszámnál enyhe fehérvári mezőnyfölény érződött, ám a vendégek veszélyes kontrákkal rukkoltak elő. Egy ilyen helyzetből háromgólosra növelte előnyét a vendég együttes, Sebastien Sylvestre mattolta Ouzast egy védelmi hibát követően (1-4). Időt kért Hannu Järvenpää a gól után, ám maradt a játék csapatunk harmadában, teljesen beszorult a Hydro Fehérvár AV19, de a nyomásból ezúttal nem született találat. 7 perccel a dudaszó előtt előbb Reiszt, majd Sarauert büntették a játékvezetők, így 23 másodpercig ismét kettős fórban jöhetett a Bolzano. A kiegészülés előtt Erdélyt akasztották tiszta helyzetben, a büntetőlövést pedig Andrew Yogan magabiztosan értékesítette (2-4). Harty bunyója tüzelte fel a közönséget a játékrész végén – védőnk és Hargrove is ötperces kiállítást kaptak – ám újabb találat már nem született.

A záró játékrész Caruso kékvonalas lövésével indult, majd Kóger révén zárkózhatott volna egyre a hazai együttes, ám csapatkapitányunknak nem sikerült betenni a pakkot a hálóba. Aktívabb és offenzívebb arcát mutatta ekkor a hazai együttes, ám Irving magabiztosan hárította a próbálkozásokat. A lendületet Sárpátki kiállítása törte meg, azonban ismét nem tartott sokáig a vendég fór, újra lendült a játékvezetők keze, így majdnem egy percig előnyben játszhatott csapatunk. Yogan, Campbell is lőhetett öt a négy ellen, majd a kiegészülés pillanatában Sarauer tette rá balról. Öt az öt ellen is nagy energiákat mozgósítottak Reiszék az újabb találatért, de újra nyílt a büntetőpad ajtaja, Szabó Krisztián ütközött a palánk mellett, szabálytalanul. Ami nem ment öt az öt ellen, sikerült hátrányban: Scott Timmins óriási gólt ragasztott Irving kapujába (3-4). A bolzanói fór további része is a dél-tiroliak kapuja előtt telt, Kuralt célozta meg a rövid felsőt a kiegészülés pillanatában, de nem jött össze az egyenlítés. Sylvestre szólójával jött ki a szorításból a vendég alakulat, ám Ouzas fontos védéssel tartotta meccsben a gárdát. Hatalmas erőket mozgósított csapatunk a végére, Ouzas is lekorcsolyázott, Erdély közelije nem ment be, leperegtek a másodpercek, így hiába a mérkőzés második felében mutatott küzdőszellem, a Bolzano kapta a pontokat.