Kazahsztán ellen nem volt esély

• 2015.04.20. 17:20
  • FehervárAV19
 A krakkói világbajnokság második magyar érdekeltségű meccsén a kazah válogatott végig magabiztosan uralta az összecsapást és végül 5-0-ra győzött.
 Kazahsztán - Magyarország 5-0 (1-0, 3-0, 1-0)

Magyarország: Bálizs - Orbán, Vas M., Kóger, Sarauer, Banham - Metcalfe, Szirányi, Sebők, Hári, Erdély - Gőz, Kiss, Kovács, Vas J., Vincze - Pozsgai, Benk, Nagy K., Magosi

Gólszerzők: Rudenko, Vorontsov, Dallman, Krasnoslobodtsev, Pushkaryov

Rögtön a meccs elején nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, előbb Orbánt fújták ki könnyű síppal a játékvezetők, majd Bálizs ütötte ki a pakkot a plexi fölött. Nem is bírtuk sokáig az öt a hármat, akárcsak tegnap a Japánok ellen, ma is a második percben kerültünk hátrányba: Rudenko közelről kotorta a pakkot Bálizs kapujába (1-0). Később mi is előnybe kerültünk, de nem sikerült egyenlíteni, majd a harmad derekán Orbán már másodszor mehetett a büntetőpadra és gólra is váltotta az emberelőnyt a kazah válogatott, szerencsére azonban már belesípoltak a játékvezetők, így érvénytelen volt a találat – Rudenko meg is fenyegette a sporikat, mindezt persze büntetlenül. A 17. percben Erdély révén megvolt az első ziccerünk, de Poluektov védett, majd Hári húzogatott, míg helyzetbe nem került, de ez a lehetőség is kimaradt.

A középső harmad első perceiben kiegyenlítetté vált a küzdelem, igazán nagy helyzet egyik kapu előtt sem adódott, majd Sarauer mehetett ki két percre. Már-már úgy tűnt, átvészeljük a hátrányt, de a kiállítás leteltének pillanatában Vorontsov kapott forintos keresztpasszt és kihasználta a ziccert (2-0). És itt még nem volt vége! A 33. percben Dallman is lőtt be egy emberelőnyt (3-0), majd két perccel később jött a negyedik kazah találat is, ezt Krasnoslobodtsev jegyezte, a változatosság kedvéért újfent öt a négyes játékhelyzetből (4-0). A mérkőzés már ekkor eldőlt, ezen a délutánon sajnos nem tudtuk felvenni a kékmezesek ritmusát és sebességét.

A négygólos hátrányt és a meccs első negyven percének összképét nézve az utolsó harmad kérdése csupán annyi maradt, hogy sikerül-e megszereznünk a szépítő találatot és kozmetikázni kicsit az eredményt. A kazahok már nem szaggatták szét az istrángot, de arra azért figyeltek, hogy ne tudjunk veszélyes támadásokat vezetni a ketrecük felé. Sajnos bántóan kevésszer lőttünk kapura, pedig a szurkolók ezúttal is kitettek magukért, végig űzték-hajtották a fiúkat. A harmad felénél aztán Pushkaryov robbant be a kapunk elé és közelről megszerezte az ötödik kazah gólt is (5-0). Eztán Kovács Csaba kiállítását védekeztük ki, majd öt perccel a vége előtt Vas János ütőjén volt a szépítő gól, de Poluektov védett. Az eredmény végül már nem változott, ezúttal nem sikerült megszorongatni a sokkal erősebb kazah válogatottat.

Kedden szünnap lesz a világbajnokságon, folytatás szerdán, Olaszország ellen.

(Fotó: Mudra László-MJSZ)