Jan Jasko a Zvolennél folytatja

  • 2003.03.25. 00:00
  • FehervárAV19

Minden valószínűség szerint eldőlt, hogy hol folytatja jövőre a sikeredző, Jan Jasko. A szakember ugyanis megegyezett a HKM Zvolen vezetőivel, ennek értelmében a következő idénytől átveszi a csapat irányítását a jelenlegi trénertől, Ernest Bokrostól.

A szlovák TASR hírügynökség információi szerint a megállapodás a Zvolen-Kosice Extraliga-elődöntő sorozat első mérkőzését megelőzően született meg. "Kijelenhetem, hogy megegyeztünk, néhány részletről majd az idei szezon befejeztével még tárgyalunk." - mondta Jasko, aki másfél éven át már edzette a zólyomiakat, egészen 2000. év eleji távozásáig. "Hosszú ideig dolgoztam a Zvolennél, most pedig visszatérek. Úgy tűnik, semmi sem változott." - tette hozzá a szakember.

A szlovák hírügynökség cikke kitér arra, hogy Jan Jasko közel három esztendeig dolgozott az Alba Volánnál, ez idő alatt pedig két bajnoki címhez segítette az együttest. "A feltételekre nem panaszkodhatom, de ennyi elég volt. Ugyanakkor nagy célom, hogy elérjem a legmagasabb szintet, az A-csoportot a magyar válogatottal." Arra az újságírói kérdésre, miszerint összeegyeztethető lesz-e a két állás, a Zvolen és a válogatott, Jasko így felelt: "Majd meglátjuk".

Fordítás szlovákról angolra: Petra Bode (ismételten köszönet érte), angolról magyarra: Kiss Csaba

Eredeti cikk