Ismét két pont a Dornbirn ellen

• 2019.11.17. 20:06
A Hydro Fehérvár AV19 hazai pályán hosszabbításban, míg idegenben büntetőkkel győzte le a voralbergi együttest.

BAUER, BERNEKER, SCHAUER, SPARER
Tschrepitsch (Järvenpää) - Magnan, Gartner, Körkkö, Tamminen, Romig - Vainonen, Subban, Bau Hansen, Rapuzzi, Liss - Schnetzer, Kauppila, Schwinger, Häußle, Macierzynski - Egger, Pöschmann, Fröwis
Ouzas (Kornakker) - Harty, Campbell, Yogan, Timmins, Kuralt - Busenius, Szabo, Szita, Girard, Lehtonen - Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Erdely - Stipsicz, Sarpatki, Reisz, Mihaly
Gólszerzők: Romig, Liss, Rapuzzi ill. Busenius, Mihaly, Girard, Koger
Kiállítások: 2 ill. 14

Fehérvári mezőnyfölénnyel indult a Dornbirn elleni találkozó, az első öt percben Ouzasnak kevés dolga akadt, a másik oldalon a voralbergiek friss igazolását, Juha Järvenpäät azonban rendszeresen foglalkoztatták a fehérvári támadók. A harmad közepére kiegyenlítődött a játék, kinyíltak a védelmek is és egyre több veszélyes helyzet adódott mindkét kapu előtt. A 13. percben aztán meg is született a mérkőzés első találata: egy korongszerzést követően Korkko passzolt Emilio Romig elé, aki kilőtte a bal alsót (1-0). Reisz kiállításával ment tovább a találkozó, ám hiába tudta végig bent tartani Ouzas kapuja előtt a pakkot a hazai együttes, nem tudtak betalálni. A kiegészülés után Busenius próbálkozott közelről, majd Harty lőhetett tisztán, de ez sem ment be. A játékrész végén Timminst látták szabálytalannak a játékvezetők, de a dudaszóig már nem talált be a Dornbirn.

Az áthúzódó kiállítás alatt már nem tudott veszélyeztetni a hazai gárda, sőt, négy a négy ellen folyt tovább a játék, miután Körkkönek is ki kellett ülnie. Kiegészült csapatunk, ám Lehtonent is büntették a játékvezetők, ekkor azonban már összejött az egyenlítés a Hydro Fehérvár AV19-nek, Dylan Busenius indult meg a bal oldalon és nem is hibázott (1-1), megszerezve ezzel első gólját az EBEL-ben. Letelt a hazai büntetés, így előnyben támadhatott Kai Suikkanen együttese, egy kapu előtti kavarodás után pedig Erdély is a büntetőpadra került, így újabb két percig védekezésre kényszerült csapatunk. Maradt a döntetlen, öt az öt ellen pedig már ismét a Bulldogok kapuja előtt folyt a játék, több közeli próbálkozás közül Reisz és Girardé tűnt a legveszélyesebbnek. Egy mutatós akció végén a 34. percben megszületett csapatunk második gólja: Kóger fordult be a kapu elé, ezt a lövést még hárította Järvenpää, a kipattanót pedig Mihály Ákos értékesítette! A Fehérvári Titánok 20 éves szélsője ezzel megszerezte első gólját az EBEL-ben (1-2). Nem szűnt a dornbirni mezőnyfölény a vezető gól után, ráadásul a harmad végén Campbell és Caruso is kisbüntetést kaptak, így a következő játékrészben 41 másodpercig előnyben támadhattak Romigék.

Jól védekezett a speciális egység a harmadik etap kezdetén, Campbell visszajöhetett, hátrányban Szita előtt adódott lehetőség, de kimaradt. Már egyenlő létszámnál újra rezzent a háló hazai oldalon, Félix Girard érkezett jól egy kipattanóra (1-3). Többször is közel állt a szépítéshez a Dornbirn, de a másik oldalon sem pihenhetett sokat a hazaiak hálóőre, előbb Harty, majd Yogan veszélyeztetett. Gyorsan megváltozott azonban a mérkőzés képe: egy kapu előtti kavarodás után újra betaláltak a Bulldogok 9 perccel a vége előtt, végül Mathias Bau Hansen ütőjéről került a kapuba a korong (2-3), aztán egy késlestetett kiállítás alatt Willam Rapuzzi talált be közelről (3-3). Ismét a Kóger-Timmins-Mihály sor volt akcióban a gól után, de a center nem tudta bepofozni a pakkot. Mindkét csapat felpörgött az utolsó percekre, a Dornbirn első hazai, rendes játékidős győzelméért ment előre, ám végül jöhetett a ráadás.

A hosszabbításban Kuralt kínálta meg Järvenpää-t, aztán Yogan fejezhetett volna be góllal egy szólót. Másfél perccel a vége előtt alighanem a mérkőzés védését bemutatva megmentette csapatát a finn kapus, Girard lövését a bárddal hárította. Végül nem esett gól a hosszabbításban, így büntetőkkel dőlt el a mérkőzés. A rávezetések csapatunknak kedveztek, a hazaiaktól csak Liss talált be, csapatunkból viszont Lehtonen és Kóger is mattolta a Bulldogok kapusát, így a Hydro Fehérvár AV19 kapta a bónuszpontot.

Fotó: CDM/Gort