A Hydro Fehérvár AV19 a második fordulóban a ligaújonc HC Pustertal Wölfe ellen is itthon tartotta a három pontot.

Kornakker (Tirronen) - Atkinson, Nilsson, Magosi, Hari, Kuralt - Horvath, Campbell, Erdely, Bartalis, Petan - Fournier, Szabo, Shaw, Jacobs, Terbocs - Szabo, Retfalvi, Sarauer, Mihaly
Stoll (Sholl) - Hanna, Willcox, Bardaro, Harju, Ikonen - Caruso, Kristensen, Stukel, Hannoun, Budish - Glira, Hofer, Traversa, Andergassen, Deluca - Baumgartner, De Lorenzo Meo, Mantinger, Berger, Hasler
Gólszerzők: Erdely, Terbocs, Mihaly, Atkinson, Fournier ill. Harju, Hanna
Kiállítások: 6 ill. 8

Magához ragadta a kezdeményezést együttesünk a ligaújonc HC Pustertal Wölfe elleni találkozón, a fehérvári nyomás pedig a hatodik percre érett góllá, Petan passza után Erdély cselezte be magát a kapu elé és nem is hibázott (1-0). Maradt a hazai mezőnyfölény a továbbiakban is, a dél-tiroli alakulat csak kisebb helyzetekig jutott, és végül gól nélkül zárták az első játékrészt.

Hasonló szellemben kezdődött a középső etap, nagyobb helyzetre ugyanakkor egyik oldalon sem került sor. Vendégkiállítással folytatódott a találkozó, de nem sikerült élni a lehetőséggel a hazaiaknak. A kiegészülés után Terbócs előtt adódott üreskapus helyzet, de maradt az 1-0, majd Szabó Dániel kékvonalas bombáját hárította 36. A harmad második felében is a sárgamezesek kapuja előtt zajlott a játék, ám egy adódó lehetőséggel a ligaújonc tudott élni, Johan Hajdu távoli lövése megpattant a kapu előtt és a hálóba vágódott (1-1).

A harmadik harmadban gyorsan újra magára talált együttesünk, végül pedig a vezető találat is megszületett, Petan tette be a pakkot Terbócsnak (2-1). A góltól lendületbe jött a vendéglátó, Rétfalvi lövése Mihály Ákoson megpattanva jutott a hálóba (3-1). A harmad közepén egy késleltetett kiállítás alatt megszületett a ligaújonc első találata, Shane Hanna lőtte ki a felsőt (3-2). Vendégelőny következett, gól mégis hazai oldalról született, Atkinson egyéni akciója végén szép csellel helyezett a hálóba (4-2). A végére lehívta kapusát Luciano Basile, Magosi csak a vasig jutott, de Gleason Fournier már megszerezte a csapat ötödik találatát (5-2), beállítva ezzel a végeredményt.