A spusu Vienna Capitals vetett véget a Hydro Fehérvár AV19 jó idegenbeli sorozatának.

Bécs / STEFFL Arena
FICHTNER, SMETANA, GATOL, KASPAR
Starkbaum (Zapolski) - Wall, Flood, Olden, Holzapfel, Baun - Fischer, Kichton, Wukovits, Zalewski, Loney - Hackl, Dorion, Aslin, Großlercher, Hartl - Birnbaum, Winkler, Rotter
Kornakker (Ouzas) - Kiss, Campbell, Lehtonen, Timmins, Kuralt - Caruso, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Sarpatki - Busenius, Stipsicz, Yogan, Girard, Szita - Szabo, Reisz, Szabo
Gólszerzők: Loney, Wukovits, Wukovits, Loney, Kichton, Kichton, Zalewski, Holzapfel ill. Girard, Campbell
Kiállítások: 4 ill. 10

A visszatérő Yogan, Lehtonen és Szita mellett ismét voltak hiányzók a Hydro Fehérvár AV19 első idei mérkőzésén: Jonathan Harty rehabilitációja még tart, Kóger Dániel és Szabó Dániel betegséggel küzdenek, míg Mihály Ákos családi okok miatt hazautazott. 30 másodperccel a mérkőzés kezdete után vezetést szerzett a Bécs, Ty Loney jól helyezett lövése talált utat Kornakker kapujába (1-0). Minden apró hibát kihasználva támadtak tovább a hazaiak, végül Loney beadását Ali Wukovits értékesítette (2-0). Küzdött az első találatért csapatunk, azonban a bécsiek akarata érvényesült, akik a 7. percben tovább is növelték előnyüket: egy Kornakker-bravúr után Ali Wukovits talált be (3-0). Szitát büntették a játékvezetők a harmad közepén, és bár jól blokkoltak a hátvédek Kornakker előtt, Ty Loney közelije révén mégis kihasználta az előnyt a hazai gárda (4-0). Ouzas váltotta fiatal hálóőrünket a gól után, majd Caruso előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de ezzel a fórral nem tudott élni a vendéglátó. Sarauer lopott korongot a kiegészülés után, ám Starkbaum magabiztosan védte a próbálkozást. A játékrész végén is az osztrákok akarata érvényesült, de a védelem is jobban zárt, így újabb gól már nem született.

A második harmad kiegyenlített játékkal kezdődött, ráadásul csapatunk előnybe is került, de ahogy az első etapban, ezúttal is minden hibát azonnal gólra váltott a sárgamezes együttes, ezúttal egy eladott korong után a szólót Brenden Kichton értékesítette (5-0). Újabb vendégelőnnyel ment tovább a mérkőzés, ezúttal Rottert látták szabálytalannak a játékvezetők, majd a kiegészülést követően Caruso is kétperces büntetést kapott, de mindkét előnyben jól működött a hátrányos védekezés. Szita blokkolt hősiesen a játékrész közepén, majd Wukovits kékvonalas lövése csattant a vason Ouzas mögött a másik oldalon. Beszorult csapatunk a következő percekben, egy kontra végén azonban szépített a koronázóvárosi együttes, Szita lövése után a kipattanót Félix Girard vágta be (5-1). Hamar érkezett azonban a válasz, jól takartak a bécsi támadók Ouzas előtt, Brendan Kichton lövése így pedig akadálytalanul jutott a hálóba (6-1). A harmad végére még több hazai helyzet jutott, azonban maradt az ötgólos különbség a záró harmadra.

Gyorsan növelte előnyét a Bécs harmadik harmad elején, Mike Zalewski kapáslövése talált utat a kapuba (7-1). Nem szűnt az osztrák nyomás a továbbiakban sem, ráadásul Szabó Bencét látták szabálytalannak a játékvezetők. Visszavett a tempóból a vendéglátó, a hátrányban Sarauer és Erdély kétszer is kettő az egy ellen indulhattak, a másik oldalon a lövéseknek a blokkok és Ouzas állták az útját. Megérezte ezt a fehérvári együttes is, több lehetőség után végül Tim Campbell révén közelebb is került a hazaiakhoz (7-2). Ismét szorosabb védekezésre váltott Dave Cameron együttese a gól után, a fehérvári kapu előtt pedig egymásba értek az Ouzas-védések. A nyomás végül 4 perccel a vége előtt eredményezett újabb gólt, Riley Holzapfel ért bele jó ütemben egy kékvonalas lövésbe (8-2). A végére maradt még egy bécsi előny, ám ebből már nem találtak be Rotterék, így a Hydro Fehérvár AV19 az évet hatgólos vereséggel kezdte.