Idén először győzte le a Fehérvár AV19-et a rekordbajnok

• 2019.02.15. 20:13
A Klagenfurt egy kiállításokkal teli mérkőzésen végül háromgólos győzelmet aratott Hannu Järvenpää legénységével szemben.

ZRNIC, SMETANA, ZGONC, NAGY
Carruth (Kornakker) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarauer - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Meland, Reisz, Phillips - Szita
EC-KAC
Haugen (Madlener) - Strong, Fischer, Geier, Koch, Petersen - Gartner, Schumnig, Hundertpfund, Wahl, Bischofberger - Unterweger, Duller, Richter, Harand, Kozek - Schnetzer, Obersteiner, Kraus, Liivik, Witting
Gólszerzők: Wishart ill. Kozek, Geier, Wahl, Bischofberger
Kiállítások: 10 ill. 10

Strong helyzetével indult a Klagenfurt elleni találkozó, viszont kontrában indulhatott meg a Fehérvár AV19 és Hári kétszer is megpróbálkozott a gólszerzéssel, ám a vendégek jól blokkoltak. Tovább folytatódott a nagy tempó, Strong csak a kapuvasat találta el, egy klagenfurti kapu előtti kavarodásból pedig Sarauernek nem sikerült győztesen kikerülni, így maradt a 0-0. Erdély veszélyeztetett az ötödik percben, majd Sofron dolgoztatta meg Haugent, de fordulhatott a Klagenfurt, Petersen, illetve Hundertpfund előtt is kimaradt egy-egy ziccer, azonban Andrew Kozek már sikeres tudott lenni, egy passzjáték után megszerezte a vezetést csapatának. (0-1) A harmad közepére visszavett a két együttes, többségében karintiai ütőkön járt a korong, komolyabb lehetőség Kozek és Geier előtt adódott, ezt követően Koch távolról kínálta meg Carruthot, ám maradt az egygólos vendég vezetés. A tizenhatodik percben Sarauer kapott kettő percet bottal lökésért, hátrányos egységeink jól dolgoztak, és a rekordbajnok nem tudott veszélyeztetni. Az újabb hazai helyzetre a kiegészülésünkig kellett várni, amikor a büntetéséből visszaérkező Sarauer korcsolyázott fel szélen, de Haugen ezúttal is jól védte ketrecét, tehát az első játékrész egygólos vendégelőnnyel zárult.

Hárit állították ki már rögtön a második etap első pillanataiban, speciális egységeink és Mac Carruth viszont ekkor is a helyükön voltak, sőt öt az öt ellen már fehérvári helyezetek következtek, Hári ugrasztotta ki Sarauert, ezt követően Harty és Luttinen távolról próbálkozott, de egyiküknek sem jött össze az egyenlítés. Nem sokkal később újra előnyben jöhetett Petri Matikainen legénysége, Harri Tikkanen gáncsolt, viszont ezt a fórt sem tudták értékesíteni a fehérmezesek. A huszonnyolcadik percben már Kozek kapott kisbüntetést, Hári és Sarauer is kapura tette a játékszert, azonban gólt ebben a létszámfölényben sem láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége. A harmad derekához közeledve Erdély készített elő Koskirantának, de Haugen hárított, Caruso kékvonalasa pedig fölément. Ezután Koch előtt is nyílt a büntetőpad ajtaja, Erdély veszélyeztetett, ám nem tudta átpiszkálni a pakkot a vendég hálóőr lábai alatt. A második harmad a továbbiakban is a kiállításokról szólt, hiszen durva játékért Hartynak is ki kellett ülnie, Carruth bravúrjainak köszönhetően nem nőtt tovább a vendégfölény. Nem folyt öt az öt ellen sokáig a játék, Duller is feliratkozott a kiállítottak listájára, gól ebben a fórban sem esett, így negyven perc játék után továbbra is egy találattal vezetett a KAC.

A rekordbajnok akarata érvényesült az első pár percben, azonban Carruth jól helyezkedett a hazai ketrecben. Fordulhatott Hannu Järvenpää legénysége és Szabó Dániel közelről, Harty a kék vonalról tette rá, de Haugen kapuja továbbra is bevehetetlennek bizonyult. Megint Dullert látták szabálytalannak a bírók, nem sokkal az előny lejárta előtt pedig Ty Wishart akasztotta be a bal felsőbe és egyenlített. (1-1) Folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, előbb Melandot indította Koskiranta, újabb gól nem esett, aztán Hári szólózhatott volna, de Strong állította meg, ezért a bírók újra kiállítást ítéltek. Létszámfölényben Koskiranta és Meland dolgoztatta meg Haugent, az eredmény viszont nem változott. Nem úgy a KAC kiegészülése után, amikor lendületből érkezett Thomas Koch, és passzolt a mellette érkező Geiernek, aki a fehérvári kapuba vágta a játékszert. (1-2) Nem kellett sokat várni az újabb vendég gólra, egy kipattanót Mitch Wahl értékesített az ötvenharmadik percben. (1-3) Nem csüggedtek Háriék, csapatkapitányunk a kapu mögül adta át Erdélynek, azonban a fiatal magyar támadó nem találta el a ketrecet. Harty sportszerűtlen magatartásért kapott két percet, ám hátrányunk továbbra is hibátlanul működött, sőt Wishart révén Luttinen került helyzetbe. Valamivel több mint egy perccel a mérkőzés vége előtt a fehérvári vezetőedző időt kért, Carruth lekorcsolyázott, az 1-4-es végeredményt pedig Johannes Bischofberger állította be üres kapura, így az EC-KAC az idei szezonban először legyőzte a Fehérvár AV19-et.