Hosszabbításos vereség

• 2019.11.12. 22:19
A nemzetközi szünet utáni első mérkőzésen a Villach hosszabbításos győzelemmel távozott a Raktár utcából.

BALUSKA, SIEGEL, NEDELJKOVIC, NAGY
Kornakker (Ouzas) - Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Erdely - Harty, Campbell, Yogan, Timmins, Kuralt - Stipsicz, Szabo, Szita, Girard, Lehtonen - Busenius, Reisz, Sarpatki
Maxwell (Sprachmann) - Fraser, Pöyhönen, Pollastrone, Karlsson, Reid - Schmidt, Schlacher, Korhonen, Lahti, Wappis - Wolf, Bibic, Alagic, Collins, Ulmer - Bacher, Spannring, Maxa, Lahoda
Gólszerzők: Girard ill. Reid, Reid
Kiállítások: 6 ill. 4

Oda-vissza játékkal indult a Hydro Fehérvár AV19 Villach elleni mérkőzése, melyen már nem volt ott a csapat keretében Timotej Sille, akivel közös megegyezéssel bontott szerződést a klub. Az első igazán nagy helyzet a Villach kapuja előtt adódott, Erdély lövése után a kipattanó Sarauer elé került, aki azonban nem tudta a kapuba pofozni a játékszert. Tikkanen kiállítása nyomán előnyben jöhetett a fehérmezes együttes, de végül sikerült kivédekezni a hátrányt. Folytatódott a kiegyenlített játék, komolyabb helyzetek nélküli hokit hozott a harmad közepe. A második 10 percben nagyrészt a vendégek harmadában folyt a mérkőzés, a Villach elsősorban kapusteljesítményének köszönhetően tudta tartani az eredményt. A harmad utolsó percében is a hazaiak birtokolták a korongot, de továbbra sem sikerült betalálni, így gól nélküli döntetlennel zárult az első játékrész.

Jobban kezdte a középső etapot a Villach, ennek pedig a 21. perc végére meg is lett az eredménye, egy kapu előtti kavarodás végén került Ouzas hálójába a korong, a játékvezetők a videobíró segítségét vették igénybe és végül rúgás miatt érvénytelennek ítélték a találatot. A kényszerszünet a hazaiak formajavulását hozta, Kuralt került helyzetbe, ám továbbra sem rezzent a háló. A következő támadásban Erdély szúrt bele a korongba a kapu előtt, de maradt a 0-0. A másik oldalon viszont összejött a gólszerzés, Brodie Reid talált be (0-1). Ment előre az egyenlítésért csapatunk, Maxwell azonban magabiztosan hárította a próbálkozásokat. Tovább fokozta azonban a tempót az osztrák együttes, a Hydro Fehérvár AV19 főleg kontrákra épített, Yogan kísérletét követően pedig Reisz akaszkodott össze az egyik fehérmezessel, de egyik oldalon sem ítélték kiállítást. Újra Yogan került közel a gólszerzéshez, majd Kóger egyenlíthetett volna, azonban nem sikerült bevenni az osztrákok kapuját. Ezúttal a Sasoké volt a harmad vége, egy vendéghelyzetet követően ismét a videobírót hívták segítségül a játékvezetők, ám végül úgy látták, a korong nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon, így nem duplázta meg előnyét a Villach.

A záró játékrész kezdetén ment tovább a kiegyenlített játék, majd hiába támadott többet csapatunk, Maxwell áthatolhatatlannak bizonyult. A 44. percben aztán előnybe kerültek Kógerék, ezt pedig sikerült is kihasználni, Yogan passzát követően Félix Girard talált be, a csapat új igazolása így góllal mutatkozott be a Raktár utcában (1-1). Ment előre Hannu Järvenpää gárdája, ennek pedig a harmad közepére több kihagyott helyzet után meg is lett az eredménye, Sarauer lőtt középről, Kóger jól takart Maxwell előtt, a korong a hálóba is került, ám a játékvezetők kisles miatt végül érvénytelenítették a gólt. A harmad második felében helyzetet helyzetre halmozott a hazai gárda, ám Maxwell remek formájának köszönhetően nem sikerült betalálni, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban is a hazaiak domináltak, a másik oldalon a kevés, ámde minőségi helyzetnél Ouzas bravúrjaira volt szükség, ám végül egy előny döntött: Yogan kiállítását követően ismét Brodie Reid volt eredményes, eldöntve ezzel a bónuszpont sorsát (1-2).