Hosszabbításos győzelem Zágrábban

• 2017.12.12. 23:11
A Fehérvár AV19 két ponttal tér haza Zágrábból, miután pörgős mérkőzésen a ráadásban győzte le a horvátokat.

GRUBER, TRILAR, ETTLMAYR, HRIBAR
Rosandic (Poulin) - Kudelka, Noonan, Olden, Morley, Mahbod - Poyhonen, Tikkanen, Netik, Koskiranta, Balej - Deutsch, Boivin, Aviani, Brine, Zanoski - Cepon, Jankovic, Simsic, Rajsar, Jarcov
Carruth (Rajna) - Palin, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Stipsicz, Szabo, Luttinen, Music, Reisz - Szaller, Vizi, Kocsis, Kiss
Gólszerzők: Mahbod, Olden ill. Latendresse, Luttinen, Luttinen
Kiállítások: 4 ill. 10

Közepes tempóban, oda-vissza játékkal kezdődött csapatunk Medvescak Zagreb elleni mérkőzése, majd rögtön a 2. perc elején Olivier Latendresse kerülte meg a kaput és juttatta hálóba a korongot, a bírók kapusakadályozás miatt vissza is nézték az esetet, ám végül a szabályos gól mellett döntöttek (0-1). Carruthnak egészen a 4. percig nem akadt dolga, ekkor Aviani lökte rá a kaput az amerikaira, majd nagy lehetőség nyílt Poyhonen előtt, kapusunk azonban a helyén volt. A Zágráb percei voltak ezek, csapatunk csak egy-egy távoli lövés erejéig szabadult ki a szorításból. A harmad közepére kiegyenlítődött a játék, és bár percekig nem vezetett mutatós támadásokat egyik gárda sem, végül egy szép passzjáték után a Luttinen-Music-Reisz sor volt eredményes, Arttu Luttinen lőtt a hálóba (0-2). A másik oldalon egy Carruth-védés után Palin és Balej szólalkoztak össze, ennek eredményeképp pedig hátrányban folytatódott a mérkőzés a fehérváriaknak. A fórban egy gólra zárkózott a vendéglátó, Samson Mahbod maradt egyedül középen, és a jobb felsőbe bombázott (1-2). Alig egy perccel később megszülethetett volna a Zágráb második találata is, Koskiranta vette észre a másik oldalon érkező Balejt, ám Carruth jól zárta a rövidet. Hiába birtokolta többet a korongot a sötétmezes együttes a gól után, minőségi lövésből csak keveset láthatott a Dom Sportova közönsége, a hazai oldalon csak Boivin, míg vendégoldalon Kóger került helyzetbe. Nem hibázott azonban Sondre Olden, aki a 18. percben jól tette bele ütőjét Morley lövésébe (2-2). A dudaszó előtt mindkét csapat nyomott az újabb találatért, de végül döntetlennel vonultak az öltözőbe a felek.

Carruth kapuja előtt folyt a játék a középső játékrész első percében, majd előbb Erdély kínálta meg Poulint, aztán Latendresse kiugrása után kellett védenie a hazaiak hálóőrének. Keményen védekezett mindkét együttes a továbbiakban, kidolgozott helyzetből viszont kevés esett az első öt percben, a hazaiak passzait rendre blokkolták védőink, a horvátok kapuja előtt pedig Poulin állta a korongok útját. A harmad derekán úgy tűnt, átvette a játék irányítását a Fehérvár AV19, Kiss Zsombor lövése után Vizi Dániel veszélyeztetett, majd LoVecchio maradt egyedül a zágrábi kapu előtt. A másik oldalon is akadtak komoly helyzetek, újra a játékrész második felében kapcsolt rá a Medvescak, ráadásul Music kiállítása után hátrányba került csapatunk. A hazai létszámfölényben nem tudott felállni a Zágráb, így maradt a döntetlen, a kiegészülés után azonban Zanoski dolgoztatta meg Carruthot. Újabb kiállítás következett vendégoldalon, Music ütközött Oldennel, a szlovén támadónak pedig magasbottal való játékért kellett 4 percre kiülnie. Ezt az előnyt pedig már jobban játszotta meg Connor Cameron gárdája, Boivin kétszer is lőhetett a kékről, de Carruth hárított, majd kapusunk Poyhonen bombáját fejelte ki. Manavian büntetése után 34 másodpercig kettős előnyben támadhatott a horvát együttes, ám hiába passzolgattak jól, nem sikerült a hálóba juttatni a korongot. Sőt, Music a büntetőpadról visszatérve lopott pakkot, megkerülte a kaput, de a lehetőség kimaradt. A harmad négy a négy ellen fejeződött be, miután Boivint is szabálytalannak látták a játékvezetők.

A záró játékrész kezdetén sem egyenlő létszámnál, sem a fehérvári előnyben nem veszélyeztettek a csapatok, majd folytatódott a második harmadtól eltérő, visszafogott játék, ám továbbra is magas tempó és sok korcsolyázás jellemezte a mérkőzést. Stipsicz helyzete törte meg a mezőnyjátékot, majd Music próbálkozhatott. Az utolsó 10 perc előtt azonban már láthatóan mindkét csapat határozottabb játékot mutatott, Mahbod lövése mellé ment, majd Manavian próbálkozása után Poulinnak kellett nyújtózkodnia. LoVecchio egyéni akciója is kimaradt, majd Erdély ziccerét védte a hazaiak kapusa, végül Reisz lőtt a bedobóponttól, de maradt a döntetlen. Mahbod akadályozta Luttinent, így 5 perccel a lefújás előtt nagy lehetőséghez jutottak Háriék, egy harmadból kijuttatott korong után azonban majdnem a hazaiak szereztek gólt, Carruth hagyta ott rossz ütemben a játékszert a kapu mögött, Rajsar lőhetett, a kontrában pedig Luttinen lövése táncolt a gólvonalon. A kiegészülés után a hazaiak előtt adódott több helyzet, de végül jöhetett a hosszabbítás.

Hári lövése nyitotta a ráadást, majd egy kontrában a Zágráb indulhatott volna, de Vidmar jól védekezett. Óriási helyzet maradt ki hazai oldalon, Netik hibázott százszázalékos helyzetben, Koskiranta pedig nem tudta bekotorni a kipattanót. Poulin kapuja előtt viszont már eldőltek a nyitott kérdések, Uotila szerzett harcosan korongot, a középen érkező Arttu Luttinennek passzolt, a tapasztalt finn pedig eldöntötte a bónuszpont sorsát (2-3).

Fotó: Medvescak Zagreb