Hosszabbításos győzelem a Dornbirn otthonában

• 2018.09.28. 21:59

A Fehérvár AV19 ellen szenvedte el első idei vereségét a Dornbirn Bulldogs. A két megszerzett ponttal Kógerék feljöttek a tabella negyedik helyére.

NIKOLIC, STOLC, SPARER, TSCHRETPITSCH
Rinne (Stroj) - Magnan, Gauthier Leduc, Broda, Timmins, Reid - McNeill, Connelly, Neubauer, Dupont, Cip - Pulli, Vallant, Macierzynski, Häußle, Parks - Haberl, Pöschmann, Schwinger
Carruth (Gyenes) - Harty, Szabo, Koger, Hari, Philips - Glenn, Caruso, Luttinen, Koskiranta, Kuralt - Stipsicz, Tikkanen, Reisz, Sille, Sarpatki - Laday, Szita, Szabo, Erdely, Sofron
Gólszerzők: Parks, Parks ill. Harty, Szabo, Harty
Kiállítások: 6 ill. 6

A Fehérvár AV19 első idei túrájára ezúttal Gyenes Dávid utazott, ám továbbra sem tarthatott a csapattal Andrew Sarauer és Eric Meland, akik visszatérésére már nem kell sokat várni. Ott volt ugyanakkor a jégen az immár játékra kész Sárpátki Tamás a listavezető otthonában. Fehérvári ütőkön járt a korong a mérkőzés első perceiben, ám nagyobb lehetőségig nem jutottak Kógerék egészen a negyedik percig, akkor Luttinen lőtt távolról, de a hazaiak kapusa védett. Folytatódott a vendégek mezőnyfölénye, a Bulldogok főleg kontrákkal próbálkoztak, de Carruthnak nem akadt sok dolga a találkozó kezdetén. Fokozta a tempót a Dornbirn a harmad derekához közeledve, védekezésre kényszerítve csapatunkat, ráadásul Stipsicz szabálytalankodott a 9. percben, így jöhetett az első hazai fór. Öt a négy ellen előbb Magnan előtt maradt ki tiszta helyzet, majd Macierzynski lökte el a kaput egy nagy lehetőséget követően, de maradt a 0-0. A kiegészülést követően Harty bombázott a kékről, aztán Phillips cselezett a kapu előtt, ám a beadást nem sikerült értékesíteni. A másik oldalon azonban rezzent a háló, a 13. percben Michael Parks távoli lövése vágódott a kapuba (1-0). A találat után előnybe került a Fehérvár AV19, de nem sikerült élni a lehetőséggel. Már egyenlő létszámnál Kóger előbb éles szögből, majd szemből is tesztelte Rinne-t, ám a voralbergiek hálóőre ezúttal is a helyén volt. A játékrész végén ismét a sötétmezes hazaiak kapuja előtt zajlott a játék, de végül a csapatok egygólos dornbirni vezetéssel vonultak az öltözőbe.

A középső etap is fehérvári fölénnyel indult, Phillips szerzett korongot a kapu előtt, ám nem sikerült Rinne mellett a kapuba juttatnia a játékszert. Maradt a vendégfölény, a hazaiak első próbálkozására a 25. percben került sor, ekkor Carruthnak egy távoli lövést kellett hárítania. Újra sebességet változott a Dornbirn, egy percen belül háromszor is kapusunknak kellett játékba avatkoznia, majd a 26. percben Macierzynski indulhatott el szólóban, ám akadályozták, így a Siegel-Nikolic bírópáros büntetőt ítélt. A rávezetés kimaradt, ahogy Reid próbálkozása is, majd a játékrész közepén Szabó Krisztiánt ütközték le a palánk mellett, a fórban előbb Harty kékvonalas bombája pattant le a kapuvasról, a kipattanó pedig két hazai játékos korcsolyáján megpattanva jutott a hálóba (1-1). A gól után ezúttal a Bulldogok jöhettek előnyben, ám jól működött csapatunk védelme, így csak kisebb helyzetekig jutottak a hazaiak. Alighogy kiegészült a Fehérvár AV19, máris újra nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal a vendéglátó oldalán, az újabb előnyből pedig megint betalált Hannu Järvenpää legénysége, Kóger jó ütemben adta át az érkező Szabó Dánielnek a korongot, aki nem is hibázott (1-2). Rögtön egalizálhatott volna a Dornbirn, majd a játékrészből hátralévő időben sorra alakították ki a lehetőségeket, de  Carruth védéseinek köszönhetően sikerült megtartani az egygólos előnyt a szünetre.

Küzdött az egyenlítésért a Dornbirn a záró játékrész elején, alaposan megdolgoztatták Carruthot, a szorításból csak a 46. percre sikerült kijönni csapatunknak, ám kapura lövésig még ekkor sem jutottak Kógerék. Minden apró hibát kihasználva ment előre a voralbergi együttes, ám a harmad közepéig – a nagy nyomás ellenére – nem sikerült betalálniuk. Kóger szólója és távoli lövése nyomán kijött a szorításból együttesünk, majd újra a vendégek percei következek, Szabó Krisztián lövését azonban védte Rinne. A 54. percre góllá érett a hazai nyomás, Michael Parks maradt egyedül középen és a hálóba lőtt (2-2). Kiegyenlítődött a játék a hazai találat után, egyik csapat sem kockáztatott, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás ismét fehérvári fölénnyel kezdődött, de sem Sofronék, sem pedig Dave MacQueen együttese nem jutott nagyobb helyzetekig. Két és fél perccel a hosszabbítás vége előtt Luttinen állított meg szabálytalanul egy hazai támadót, így négy a három ellen folytatódott a mérkőzés, de a fórban nem tutott betalálni a Dornbirn. Kiegészült a Fehérvár AV19, Harty indulhatott szólóban és Rinne mellett a kapuba helyezett, eldöntve ezzel a bónuszpont sorsát (2-3), ezzel megszakítva a Dornbirn idei veretlenségi sorozatát.

Fotó: DEC/cdmediateam