„Hatékonyabbnak kell lennünk a támadóharmadban”

• 2018.11.09. 18:00

Felesmásan alakult a Fehérvár AV19 első másfél hónapja az Erste Bank Eishockey Liga 2018/19-es kiírásában. Az első mérkőzések után csapatunk a felsőházat jelentő pozíciók egyikét foglalta el, viszont az október nem a tervek szerint alakult, így a kilencedik helyről várják a válogatott szünet utáni összecsapásokat. Az elmúlt időszakot Hannu Järvenpää, vezetőedző értékelte.

Milyennek látja a csapata teljesítményét az első 17 meccs után?

Természetesen, amikor nem az első hat hely egyikén vagy, nagyon sok dolog van, amin változtatni kell. Ezen a héten az apró részletekre fektettük a hangsúlyt, leginkább a góllövésre, hiszen a legutóbbi néhány mérkőzésen ez különösen nagy probléma volt. Továbbá, az emberelőnyös játékunkban is jelentős javulásra van szükség, de nagyon nehéz gyakorolni és dolgozni az előnyös szituációkon, ha a speciális egységeink nagy része a válogatottal van. Hiszek abban, hogy a következő mérkőzéseken ki tudjuk javítani azokat a hibákat, amiket a saját harmadunkban vétünk, az offenzív zónában pedig hatékonyabbak leszünk, és eggyel több gólt tudunk lőni, mint az ellenfelünk.

Mik azok a területek, amikkel leginkább elégedett? Mi az, amin a legtöbbet kell dolgozni?

Úgy érzem, hogy a csapat robbanékony, és kitűnően tud kitörni a saját harmadából. A hátvédek nagyon gyorsan továbbadják a korongot a támadóinknak, így sokkal offenzívebben tudunk játszani. De edzőként leginkább azokat a játékelemeket látod, amik változtatásra szorulnak. Amit kiemelnék, hogy védekezésünknek feszesebbnek kell lennie, és minél gyorsabban felszabadítani a saját játékterületünket, hogy ezáltal támadóbb hokit tudjunk játszani.

A szeptember jól alakult a csapat számára, viszont az október már kevésbé volt sikeres. Hogyan lehetne visszahozni azt a jó formát?

Mindig azt mondom a játékosainknak, hogy ez nem atomfizika. Néhány szóban összefoglalva: nem szabad túlbonyolítani a játékunkat. Keményen kell dolgozni a csapatért, és a játékosoknak hinniük kell magukban. Ez a két tényező segíthet egy erősebb csapat legyőzésében. Az emberelőnyünket le kell egyszerűsítenünk, és a sok passz helyett minél többet kell lőnünk, a kapu előtti játékos pedig - akit ugyan nem látsz a pontszerzők között, de nagyon nagy segítség fórban – elvégzi a piszkos munkát. Bízok benne, hogy egyre több gólt tudunk majd lőni, és sokkal jobban alakult a következő 17 találkozó, mint az eddigiek.

Nemrég nyerni tudtunk az éllovas Bécs, és a rekordbajnok Klagenfurt ellen, viszont a tiroli túráról nem sikerült pontot hazahozni. Mi volt a kulcs a két győzelemhez?

A Bécs és a Klagenfurt ellen ki tudtuk használni a gólszerzési lehetőségeket. Innsbruckban nagyon rosszul játszottunk az első harmadban, és az ellenfél 3:0-s vezetést szerzett. A második etapban a lövések aránya 7:20 volt a mi javunkra, és ha ennyit tudunk kapura lőni egy harmad alatt, de elveszítjük a mérkőzést, azt jelenti, hogy nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, ám ezek nem voltak eredményesek. Ha a legutóbbi túránkra gondolok, az jut eszembe, hogy elvesztettünk két mérkőzést azáltal, hogy nem találtuk el a kaput. Leginkább a Bolzanoban elszenvedett vereség fáj nagyon, mivel úgy érzem, hogy nagyon megérdemelt volna a csapat legalább egy, de akár 2-3 pontot is. De nézzük a pozitív oldalát a dolgoknak, hamarosan újra a címvédő ellen léphetünk pályára, és esélyünk van visszavágni nekik.