Három pont Zágrábból

• 2018.12.21. 22:00
Csapatunk végig kézben tartotta a mérkőzést a horvát fővárosban, és magabiztos játékkal szerzett három pontot.

PIRAGIĆ, GRUBER, NAGY, NEMETH
Rosandic (Nikolic) - Robar, Jacmenjak, Svensson, Ficur, Zanoski - Vedlin, Tadic, Milicic, Simsic, Jankovic - Kegalj, Sertic, Jarcov, Mikulic, Miric - Cepon, Kriksic, Bukovic, Brencun, Jarcov
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Sille, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Erdely, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Szabo, Sarauer, Phillips - Laday, Kiss, Reisz, Szita
Gólszerzők: ill. Kuralt, Sarauer, Szabo, Kuralt, Kuralt
Kiállítások: 8 ill. 10

A péntek esti összecsapáson Zágrábban ezúttal Kornakker Dániel kezdett a fehérvári kapuban, míg Ryan Glenn családi okok miatt hazautazott, így ő nem lépett jégre a Dom Sportovaban.

Az első komolyabb lehetőség Koskiranta nevéhez fűződik, Meland adta be a kapu elé a korongot, a finn támadónak azonban hosszú volt a passz. A negyedik sorunk is veszélyeztetni tudott, Szita hibázta el, majd Hári lövése akadt el a blokkban. Öt perc telt el a meccsből, amikor Erdély és Stipsicz indulhattak meg kettő az egy ellen, közülük utóbbi fejezhetett volna be, de Rosandic védett, kontrában pedig Jarcov dolgoztatta meg Kornakkert. Zanoskit ugratták ki a nyolcadik percben, de védelmünk kiválóan visszazárt, vendégoldalon Koskiranta hibázott el egy ziccert. A játékrész közepén oda-vissza játék folyt, Szabó Krisztián jobb szélről jutott lehetőséghez, Stipsicz távolról veszélyeztetett, viszont a zágrábiak is próbálkoztak, komolyabb helyzetet azonban nem sikerült kialakítaniuk. Stipsicz Bence kapott kisbüntetést, de nem sokáig tartott a hazai létszámfölény, hiszen Cepon szabálytalankodott Hárival szemben, így négy a négy elleni játék következett. Ebben a felállásban is fehérvári mezőnyfölény érvényesült, a kétszázadik EBEL-meccsét játszó Mike Caruso, Sarauer illetve Sille is megszerezhette volna a vezetést. A csapatok kiegészülése után felpörögtek a Medvék, ám Svensson csak a kapuvasat találta el, Mililcic közeli próbálkozását pedig Kornakker kitolta mamutjával. A harmad utolsó percében Anze Kuralt első lövését még védte Rosandic, ám a következő lehetőség már becsúszott a hálóőr lábai között a kapuba, így 0-1-es eredménnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Meland kék vonalról érkező lövése volt az első komolyabb helyzet a második játékrészben, majd Erdély jutott lehetőséghez közelről. Rögtön a második percben emberhátrányba került csapatunk, Caruso kapott kisbüntetést, de speciális egységeink a jól mozogtak, így maradt az egygólos vendég vezetés. A Hári-Kuralt-Sille hármas indult meg lendületből, végül legutóbbi fejezett be sikertelenül. A továbbiakban is folytatódott a fehérvári nyomás, Tikkanen találta el a felső kapuvasat, Cepon szabálytalansága után pedig létszámfölénybe kerültek Sarauerék, Kornakker viszont még nem korcsolyázott le, amikor Hári János kettőre növelte a különbséget (0-2), így a gól után fehérvári előny következhetett. A fór alatt Sille hagyott ki egy ziccert, a csapatok kiegészülése után Nikolic szépíthetett volna, a vendégek hálóőre ezúttal is magabiztosan védte ketrecét. Az etap közepén Reisz adott szemfüles passzt Szabó Krisztiánnak, ám Rosandic ezúttal jobbnak bizonyult. A következő percekben is a zágrábi harmadban folyt a játék, a horvátok csak kisebb letámadásokkal próbálkoztak, ám Stipsiczék ezeket rendre elfojtották a semleges zónában. A fehérvári mezőnyfölény a harmincötödik percben érett ismét góllá, amikor Sarauer távoli lövésébe tette jól bele botját Szabó Krisztián. (0-3) Jarcov révén került helyzetbe a Medvescak Zagreb, majd Kiss Patrik passzolt Szitának, azonban a fiatal támadó nem talált be, sőt a bírók szabálytalannak látták, így hazai létszámfölény következett, de hátrányos egységeink ez alkalommal is hibátlanul működtek. Alig egészült ki a Fehérvár AV19, az utolsó percben Szabó Dánielnek is a büntetőpadra kellett ülnie, ám Kornakker ezúttal is magabiztosan védte a felé közeledő lövéseket, a játékrész végén maradt a 0-3.

A harmadik játékrészre fennmaradó emberhátrány alatt jól dolgozott csapatunk, így vendég gól nem született. Ebben az etapban is a zágrábi kapu előtt zajlottak az események, Kiss Patrik és Koskiranta is növelhette volna a különbséget, majd újra az első sorunk csatárai bizonyultak veszélyesnek. Csökkent a játék tempója, Hannu Järvenpää együttese jól tartotta a háromgólos előnyt, a fehérvári védelem és Kornakker pedig útját állta a vendég kapu felé közeledő támadásoknak. Harty és Jarcov összeakaszkodása után négy a négy elleni játék következett, ami alatt újabb Kornakker-bravúrokat láthatott a Dom Sportova közönsége. Hat perc volt hátra az összecsapásból, amikor Hári tette kapura a korongot, és Anze Kuralt ért bele jól, ezzel négyre nőtt csapatunk fölénye. (0-4) Az utolsó percekben több lehetőség kínálkozott a Fehérvár AV19 előtt a gólszerzésre, Reisszel, majd Phillipsszel szemben is jobbnak bizonyult Rosandic, míg az ötvennyolcadik percben Anze Kuralt önmaga harmadik góljával állította be az 0-5-ös végeredményt, így csapatunk három ponttal távozott a horvát fővárosból.