A Hydro Fehérvár AV19 ötgólos győzelmet aratott Innsbruckban.

Innsbruck / Tiroler Wasserkraft Arena
STOLC, SEWELL, SEEWALD, PARDATSCHER
Darling (Huber) - Pedevilla, Boivin, Kuprian, Bär, Paulweber - Cuma, Vallant, Wachter, Ludin, Kromp - Wetzelsberger, Nußbaumer, Thörnberg, Broda, Lattner - Westerthaler
Kornakker (Ouzas) - Caruso, Tikkanen, Mihaly, Sarauer, Kuralt - Busenius, Stipsicz, Sarpatki, Koger, Lehtonen - Harty, Campbell, Yogan, Girard, Erdely - Szita, Reisz, Szabo
Gólszerzők: Lattner, Boivin ill. Sarauer, Sarpatki, Yogan, Erdely, Koger, Tikkanen, Campbell
Kiállítások: 16 ill. 12

Harty lehetőségével kezdődött az Innsbruck elleni találkozó majs rögtön az első perc végén Yogan találta telibe a vasat. Stispicz kínálta meg Darlingot a következőkben, aztán Lehtonen maradt üresen középen, de ez is kimaradt. Ouzas első védésére az 5. percben került sor, ekkor Lattner próbálkozott távolról, de kapusunk a helyén volt. A harmad közepére kiegyenlítődött a játék képe, egy vendéghelyzetet követően pedig Wachter ütközte le Hartyt a kapu előtt, így előnyben jöhetett csapatunk. Yogané volt az első helyzet a fórban, aztán Kuralt kapu elé tett korongját Campbell kotorhatta volna be, de maradt a 0-0. Már egyenlő létszámnál Kóger előtt nyílt lehetőség a gólszerzésre, egy kapu előtti kavarodás végén pedig már Ouzasnak kellett nyújtózkodnia. Mihály adta be Kuraltnak, de jól blokkoltak a hazaiak a szlovén lövését követően. A játékrész végét jobban megnyomta a fehérmezes együttes, ismét Kuralt cselezett a kapu előtt, de a lövés fölé vágódott.

Gyorsan vezetést szerzett az Innsbruck a második etap kezdetén, Jan Lattner lőhetett tisztán középről és nem is hibázta el a ziccert (1-0). Campbellt látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórban pedig rekordsebességgel duplázta meg előnyét az Innsbruck, Mike Boivin bombázott a kékről (2-0). Lehtonen indult meg a jobb oldalon, de lövése csak a vasat találta el, aztán újra az Innsbruck percei következtek, egy kontra végén a másik oldalon Szabó Dánielt gáncsolták, így újra öt a négy ellen támadhatott együttesünk. Nem tartott azonban sokáig a létszámfölény, Kógernek is ki kellett ülnie, ám a négy a négy elleni létszám egyik félnem sem kedvezett. Már teljes létszámnál már rezzent a háló a Stanley-kupa győztes Darling mögött, Girard lövése után a kipattanót Andrew Sarauer vágta a kapuba (2-1). Mindössze 33 másodperccel később már egyenlőt mutatott az eredményjelző, Kóger lövése után a kipattanóba Sárpátki Tamás szúrt bele jól a pakkba (2-2)! Kinyílt a gólzsák, Andrew Yogan megfordította a mérkőzést (2-3), majd Erdély Csanád is betalált (2-4)! A gólesőt követően előnyben is megpróbálkozhatott a különbség növelésével együttesünk, miután Boivin kapott kisbüntetést. Meg is született az ötödik gól, Lehtonen átadása után Kóger Dániel lőtte ki a rövidet (2-5). Kromp, majd Tikkanen is a büntetőpadra került, de egyik csapat sem tudott élni a lehetőséggel.

Innsbrucki előnnyel kezdődött a záró etap, Sárpátkinak a játék késleltetéséért kellett kiülnie, a hátrányban Boivin lőtt a kékről, bombája Harty arcát találta telibe. A fór hátralévő részében nem tudta érvényesíteni fölényét a tiroli együttes, a kiegészülés után pedig Mihály szerzett korongot a semleges harmadban, Kuralt lövése azonban kimaradt. A 48. percben aztán újra betalált csapatunk, Lehtonen tette be a kapu elé Harri Tikkanennek, aki nem is hibázott (2-6). A találat után kisebb csetepaté alakult ki Darling ketrece előtt, ennek eredményeképp előnyben ment tovább a játék, Rob Pallin pedig kapust cserélt, René Huber váltotta amerikai társát a kapuban. A fórban nem alakultak ki veszélyes helyzetek a Cápák kapuja előtt, így maradt a négygólos különbség. A játékrész közepén előbb hazai oldalon maradt ki újabb létszámfölény, majd Cuma büntetését követően 4 percig jöhettek öt a négy ellen Kógerék, de mindkét oldalon meddő maradt a speciális egységek játéka. Már egyenlő létszámnál megszületett a hetedik találat is, Tim Campbell vágta a pakkot a léc alá (2-7). Elfáradt az Innsbruck a végére, csapatunk akarata érvényesült, ám az eredmény már nem változott a lefújásig, így Hannu Järvenpää gárdája 2016. december 11. után újra mindhárom pontot elhozta a tiroliak otthonából.