Győztes évzáró

• 2017.12.30. 20:32
Egy végletekig kiélezett mérkőzésen, a harmadik harmad végén egyenlített, majd büntetőkkel 3-2-re legyőzte az Orli Znojmot a Fehérvár AV19. Hári János a szétlövésben háromszor volt eredményes, a magyar EBEL-csapat pedig sikerrel zárta a 2017-es esztendőt.
SIEGEL, BABIC, NÉMETH, SOÓS
Carruth (Rajna) - Uotila, Manavian, Luttinen, Latendresse, Gilbert - Stipsicz, Vidmar, Lovecchio, Hari, Erdely - Harty, Szabo, Koger, Music, Reisz - Vincze, Kocsis, Kiss
Halasz (Schwarz) - Tejnor, Stehlik, Miller, Bartos, Guman - Lattner, Zajic, Novak, Plihal, Yellow Horn - Biro, Plutnar, Spacek, Matus, Mrazek - Snajnar, Csamango, Beroun, Raska, Cip
Gólszerzők: Hari, Koger, Hari ill. Beroun, Guman
Kiállítások: 6 ill. 10
Remek hangulatban, közel telt ház előtt kezdődött a mérkőzés, de az első veszélyesebb helyzetre a negyedik percig várni kellett. Ekkor Gilbert lépett ki, lekorcsolyázta Zajicot, de a szorításában már nem tudta irányítani a lövést, így Halasz védett. A fehérváriak uralták a játékot, de az első kereskedelmi szünet után mégis a Znojmo szerzett vezetést: egy elhozott buli után Plutner takarásból húzta rá a korongot a kék vonalról, Jiri Beroun beleért, így az átcsorgott Carruthon. (0-1) A gól után Matus fogását szúrta ki a Siegel-Babic bírópáros, jöhetett az első hazai emberelőny. Kóger életerős próbálkozását kellett hárítani Halasznak, több dolga azonban nem akadt a szlovák hálóőrnek ebben a fórban. A visszatérő Matus közeli kísérletét fogta biztosan Carruth, majd Snajnar megpattanó lövését tolta ki. Plutnar akasztása is megért egy kiállítást, és ebben a létszámfölényes szituációban már megszületett az egyenlítő találat: a 12. percben gyönyörű figurát mutatott be a gárda, Kóger-Erdély-Hári János volt a pakk útja, Halasz pedig saját kapujába pöccintette az oldalról érkező játékszert. (1-1) A másik oldalon Bartos nagyszerű passzára Lattner jött jó ütemben, de Carruth óriási bravúrt bemutatva átért a hosszú oldalra. Továbbra is kiegyenlített játék zajlott a jégen, a harmad utolsó perceire vették át az irányítást a csehek, a legnagyobb lehetőség Guman nevéhez fűződött, aki egy kipattanó után ütött luftot. A játékrész vége előtt LoVecchio tesztelte Halaszt, lecsorgott róla a korong, Stipsicz próbálta betuszkolni, de elmozdult a kapu idő előtt, így maradt a döntetlen. Az utolsó másodpercben Hári csapott oda ellenfelének, így emberhátrányban kezdte a középső periódust a Fehérvár.
Jól védekezett a magyar EBEL-csapat, komoly helyzet nélkül ment el a két perc, és ez volt a jellemző egyenlő létszámnál is a harmad elején, nem talált egymáson fogást a két gárda, a mezőnyjáték és a magas tempó dominált. Yellow Horn betörése törte ezt meg, jól ment be középre, majd rántotta vissza a játékszert, de a vasat találta el. Kóger szeretett volna válaszolni, megszerezte a pakkot az ellenfél térfelének középén és centikkel a bal felső mellé húzott. A meccs felénél egy visszapassz után Stehlik bombázott közelről, Carruth biztosan hárított, akárcsak Plihal pöccintésénél. A cseh támadó aztán a büntetőpadra kényszerült akasztásért, és előnyben gyorsan sikerült felállniuk a fehérváriaknak. Manavian, Gilbert, Uotila távolról, Kóger a kapu elől próbálkozott, de Halasz jól zárt, nem sikerült élni a lehetőséggel. Immáron öt az öt ellen Spacek és Tejnor léptek ki, utóbbi akart lőni, de Erdély odaszúrt neki, ezúttal a „Sasok” kerültek emberelőnybe. Lattner életerős kísérlete mellé vágódott, ennél közelebb pedig nem jutottak a vezetés megszerzéséhez a vendégek a fórban. A dudaszó előtti perceket megint megnyomta Znojmo, Cip lőtt, Carruth a botossal tolta ki ezt, aztán Matus emelt mellé, így maradt a döntetlen a szünetre.
Cseh fölényben indult a harmadik etap, többször is játékba kellett avatkoznia a fehérvári hálóőrnek, Matus és Latnner veszélyeztettek. Latendresse törte meg a vendégek nyomását, kiugrott, Halasz bravúrral védett. Kijött a szorításból a hazai alakulat, Manavian bombája a palánkról vágódott vissza, aztán Erdély ütője alatt csúszott el a korong. Az 50. percben hasonló szituáció után ismét megszerezte a vezetést a Znojmo: Miller lövése után a játékszer a plexiről Tomas Guman elé került, ő pedig kapásból vágta azt a kicsúszó Carruth mellett a hálóba. (1-2) Tetézte bajt, hogy Harty a kiállítás sorsára jutott, de nem tudott veszélyeztetni Roman Simicek legénysége. A kiegészülés után Luttinennek ez sikerült, akárcsak Vidmarnak és a másik oldalon Plihalnak, de érintetlenek maradtak a kapuk. A cseh aztán nem engedte felállni a jégről Szabót, ezért pedig ki kellett ülnie, így öt perccel a vége előtt nagy lehetőséghez jutott a Hannu Järvenpää csapata. Sőt, Cip követhette őt, így 13 másodpercig kettős előnyben játszhatott a Fehérvár AV19. Bár jól járt korong, Kóger próbálkozásán kívül nem jegyezhettünk fel nagyobb helyzetet. A finn szakember időt kért, a Znojmo kiegészült, Carruth helyett pedig mezőnyjátékos korcsolyázott fel. Ez a húzás bejött, 1:17-tel a dudaszó előtt Kóger Dániel egy buli után lecsapott és a hosszú felsőbe rántotta a pakkot, ezzel hosszabbításra mentette a találkozót. (2-2)
Három a három ellen Hári pöccintése volt az első említésre méltó jelenet, amit Halasz tolt ki a mamuttal. Bartos próbált túljárni Carruth eszén a rövid saroknál, de az amerikai jól zárt. Újabb Hári-helyzet következett, majd Kóger szólója okozott veszélyt, de a döntés végül a büntetőkre maradt.
Latendresse kezdett és remek csellel csapta be Halaszt, majd bepasszolta a korongot. Yellow Horn sem hibázott, akárcsak Hári és Mrazek. Gilbert és Gubam viszont rontottak. Jöhetett megint Yellow Horn, akinek kísérlete ugyan átjutott a hazai kapuson, de a vonalon megállt a pakk. A bírók videóztak és megadták a találatot. Gól kellett a meccsben maradáshoz Háritól, be is vágta. Érkezett ismét Mrazek, Carruth védett, Hári azonban ismét átverte Halaszt, a Fehérvár így két ponttal gazdagodott és győzelemmel zárta a 2017-es esztendőt.