Győzelemmel indult a Master Round

• 2019.10.22. 16:00
Ifjúsági csapatunk hátrányból fordított a MAC Budapest ellen a középszakasz első mérkőzésén. Nagy András vezetőedzővel beszélgettünk a találkozóról és az előttük álló hétről.

Ifjúsági csapatunk a MAC Budapesthez utazott a középszakasz első mérkőzésére. A találkozó mind az osztrák, mind a magyar bajnokságban számított, így összesen hat ponttal távoztak Nagy András tanítványai a Kisstadionból. A vezetőedző a győzelem ellenére nem volt elégedett a jégen látottakkal: „Szerencsére ott folytattuk, ahol abbahagytuk az alapszakaszt és sikerült győzelemmel indítani a Master Roundot. Nem úgy indult a mérkőzés, ahogy elterveztük, az első két harmadban nem játszottunk jól és negyven perc után egygólos hátránnyal fordultunk. Nem úgy mentünk, ahogy kellett volna, talán egy kicsit meg voltunk illetődve, illetve a MAC-ból hiányoztak a húzóemberek, így egy kicsit mintha félvállról vettük volna az ellenfelet. Emiatt nem úgy jött össze a meccs eleje, ahogy vártuk, se a kijövetelek, se a bemenetelek, nem működött jól a csapat. A harmadik harmadra kicsit megrázták magukat a srácok és sikerült megfordítani az eredményt. Kapust cseréltünk az utolsó játékrészre, mert sajnos elég könnyű gólokat ajándékoztunk az ellenfélnek. Egy ilyen cserével sok mindent meg lehet változtatni, jó húzásnak bizonyult, nem mondom, hogy ez volt a kulcs, de a csapat hozzáállása itt teljesen megváltozott és elkezdtek igazán játszani.”

Végeredmény: MAC Budapest – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 3-5 (1-1, 2-1, 0-3)
Összeállítások:
MAC Budapest: Chmelik (Kapin) – Jécsai, Szabó, László, Tóth, Kurián, Kárpáti, Romits, Ádám, Nádor, Fülöp, Strenk, Harmati, Szélig, Morvay, Baski, Weidemann, Polgár, Nyergesi
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Ollári (Oláh) – Farkas B., Dolinar, Kaibás, Dézsi, Kiss, Farkas I., Szabó B., Bajkó, Ambrus, Hamrák, Keceli-Mészáros, Deák, Molnár, Csiszer, Alapi, Vizi, Szabó D.
Gólszerzők: Weidemann, Strenk, Ádám illetve Ambrus (3), Csiszer, Bajkó

Nehéz hét előtt állnak az U18-asok, kedden és csütörtökön az UTE otthonában szerepelnek, míg szombaton a Bécs együttesét fogadják. A szakember arról is beszélt, mit vár az előttük álló mérkőzésektől: „Mindenképp nyerni szeretnénk minden meccsen, meglátjuk, mit tudunk kihozni ebből a hétből, hiszen minden második nap játszunk, ez elég megterhelő. Vannak betegek és sérültek, tehát lesznek hiányzóink, de szerencsére van lehetőségünk arra, hogy kapjunk játékosokat lentről és föntről is. Attól függ majd az összeállítás a találkozókon, hogy mennyire fáradunk el a terheléstől, ám az éppen aktuális kerettel igyekszünk a maximumot kihozni a játékunkból.”