Győzelem Villachban

• 2020.12.10. 23:23

A Hydro Fehérvár AV19 kétszer is egygólos hátrányba került Villachban, végül egy kiváló harmadik harmaddal mindhárom pontot megszerezte a Saraok otthonában.

2020.12.10 Csütörtök / 19:15
EC iDM Wärmepumpen VSV
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Villach / Stadthalle Villach
FICHTNER, SIEGL, HRIBAR, ZGONC
Gudlevskis (Schmidt) - Allard, Fraser, Wachter, Gill, Kosmachuk - Mangene, Bacher, Pollastrone, Bjorkstrand, Wappis - Schmidt, Wolf, Caron, Collins, Ulmer - Zauner, Wohlfahrt, Kornelli, Maxa, Kreuzer
Kornakker (Janus) - Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hari, Kuralt - Caruso, Szabo, Erdely, Bartalis, Petan - Geiger, Szabo, Mihaly, Sarpatki, Szita - Kovacs
Gólszerzők: Collins, Gill ill. Szabo, Erdely, Caruso, Sarpatki, Bartalis
Kiállítások: 26 ill. 14

Villachi helyzetekkel indult a találkozó, Mangene a kezdő korongbedobás után a vasat találta el, majd Ulmer hibázott ziccerben. Az első fehérvári helyzetre a 6. percig kellett várni, Hargove egyéni akciója után szabálytalanul állították meg csatárunkat és előnybe került a Hydro Fehérvár AV19. A fórt gyorsan gólra is váltotta a speciális egység, Hargrove beadásába Szabó Dániel ért bele jó ütemben (0-1). Nem szűntek a villachi rohamok a kiegészülés után, de Kornakker magabiztosan hárított. A harmad második felében is a hazaiak akarata érvényesült, érett az egyenlítés, ami végül 3 perccel a dudaszó előtt érkezett, Caron passzolt jó ütemben a kapu előtt Chris Collinsnak, aki nem is hibázott (1-1). A harmad végén ismét Kornakker bravúrjaira volt szükség, ám végül döntetlennel fordultak a csapatok.

A középső etap Hargrove kiállításával indult, de a hazaiak nem tudtak veszélyeztetni. A kiegészülés után Hári került helyzetbe, de Gudlevskis védett. Fordult a kocka, csapatkapitányunknak kellett kiülnie, a fórt pedig Sahir Gill révén ki is használta a vendéglátó, az osztrákok támadója középről lőtt Kornakker kapujába (2-1). Ismét egyenlő létszámnál a Villach volt aktívabb, csapatunk védekezése azonban szorosabbá vált, a támadásokat főleg kontrákból vezették Szitáék, de gól egyik oldalon sem született. A harmad közepén egy ígéretes akció végén összejött az egyenlítés a magyar ICE-együttesnek, Sárpátki lövése után Erdély Csanád juttatta át a gólvonalon a korongot az egyik hazai játékossal együtt, a játékvezetők végül a videobíró segítségével érvényesítették a találatot (2-2). Csökkent a tempó, kevesebb helyzet adódott mindkét oldalon. 4 perccel a dudaszó előtt Allardot büntették a játékvezetők, de ebben az előnyben sem esett gól. A végére Gudlevskis kapuja előtt folyt a játék, Campbell kipattanójára Kuralt érkezett, de a döntés a harmadik harmadra maradt.

Mindkét fél alaposan felpörögve érkezett a harmadik harmadra, a 44. percben pedig a mérkőzésen először csapatunknál volt az előny, Bartalis látta meg az érkező Mike Carusot, aki a kapuba bombázott (2-3). A gól után Erdélyt látták szabálytalannak a játékvezetők, a hátrányban azonban ismét a Hydro Fehérvár AV19 volt eredményes, Sárpátki Tamás szerzett korongot és nem is hibázta el a szólót (2-4). A harmad második felében főleg csapatunk akarata érvényesült, mígnem egy hazai lehetőség után Szitának kettő, míg Schmidtnek 2+2 percre kellett kiülnie, ebben az előnyben pedig már betalált együttesünk, Bartalis cselezett a kapu előtt és Gudlevskis mellett a hálóba lőtt (2-5). A lefújás előtt Petant akadályozták tiszta helyzetben, majd Hári és Wappis akadtak össze, végül Geiger is kétperces kiállítást kapott. Nem csillapodtak az indulatok, Wolf ütközte le Petant a kapu előtt, Kornakker is beszállt a csetepatéba, hazai oldalon 2+2+10 perces büntetést, míg a vendégeknél 2 percet osztottak ki a játékvezetők. Leperegtek a másodpercek, csapatunk pedig jó védekezéssel, kiváló kapusteljesítménnyel Villachból is elhozta a három pontot.