Győzelem büntetők után

• 2018.09.21. 22:15
A Fehérvár AV19 690 nap után hagyta el újra győztesen a jeget a Klagenfurt ellen, a büntetők után megszerzett két ponttal pedig feljött a tabella negyedik helyére.

BALUSKA, FICHTNER, GATOL, SOÓS
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Koger, Hari, Philips - Stipsicz, Tikkanen, Szabo, Erdely, Sofron - Glenn, Caruso, Luttinen, Koskiranta, Kuralt - Laday, Reisz, Sille, Szita
EC-KAC
Haugen (Madlener) - Comrie, Fischer, Geier, Liivik, Geier - Gartner, Schumnig, Kozek, Koch, Petersen - Unterweger, Strong, Bischofberger, Hundertpfund, Wahl - Kernberger, Richter, Harand, Witting
Gólszerzők: Harty, Kuralt, Hari ill. Liivik, Kozek
Kiállítások: 8 ill. 6

Fehérvári támadásokkal kezdődött csapatunk Klagenfurt elleni mérkőzése, a harmadik perc elején pedig rögtön a csapat legeredményesebbje, Comrie szabálytalankodott, így előnyben támadhattak Sofronék. Luttinen próbálkozott először a fórban, majd Hári tette rá oldalról, de a kipattanót Szabó Dániel nem tudta értékesíteni. Már egyenlő létszámnál többször is veszélyeztettek a vendégek, előbb Petersen, majd Kozek lövését védte Carruth, aztán újra klagenfurti ütőkön járt a korong, ám a Rekordbajnok nem járt sikerrel. Tikkanent látta szabálytalannak a Baluschka-Fichtner bírópáros, ám a hátrányban csapatunk kétszer is helyzetbe került, előbb Koskiranta és Luttinen indulhattak el kettő az egyben, ez még kimaradt, ám Jonathan Harty szólója már nem (1-0). Maradtak támadásban a vendégek, ezúttal újra Petersen lőhetett tisztán, de Carruth a helyén volt. Koch passzolt keresztben a kapu előtt a harmad közepén, de a próbálkozást ezúttal is védés követte. Nagy volt a piros-fehérek mezőnyfölénye a következőkben is, ám kapusunk remek teljesítményének köszönhetően sikerült megtartani az egygólos előnyt. A szorításból csak a 15. percre sikerült kijönni a gárdának, ekkor Szabó Krisztián próbálkozhatott oldalról, majd Erdélyt gáncsolták a hazai kapu előtt, így újra a speciális egységek voltak a jégen. A fórban előbb a Luttinen-Kosiranta páros előtt maradt ki egy lehetőség, aztán Glenn kékvonalas bombája pattant mellé Kuralt ütőjéről.

A második játékrész Caruso kékvonalas bombájával indult, aztán Erdély került helyzetbe, de maradt az 1-0. Petersen lövése csorgott át Carruth mamutjai között a 25. percben, de nem jött össze az egyenlítés a karintiaiaknak, majd újabb vendéglövések útját állta az amerikai hálóőr. A játékrész közepéig kevés nagy helyzetet alakítottak ki a csapatok, ám a harmad derekán többször is veszélyeztetett mindkét gárda. Remek tempóban indult meg a 32. percben Koskiranta a bal oldalon, az óramű pontosságú átadást pedig Anze Kuralt hasonló módon vágta Haugen kapujába (2-0). A találat után maradt támadásban a Fehérvár AV19, újra Kuralt próbálkozhatott közelről, ám ez kimaradt. 5 perccel a dudaszó előtt Caruso állította meg szabálytalanul Fischert, így másodszorra is előnyben támadhattak a vendégek. Helyzet nélkül maradt azonban a KAC öt a négy ellen, a másik oldalon viszont újra Luttinen-Koskiranta volt a korong útja, ám a Medvescak Zágrábból érkező támadónak nem sikerült beleérnie. 2 perccel a harmad lejárta előtt Kóger csengette meg a vasat, de maradt a kétgólós fehérvári előny a szünetre.

A záró játékrész elején Erdély szerzett harcosan korongot a klagenfurti harmadban és passzolt középre Szabó Krisztiánnak, aztán Szabó Dániel gáncsolta Wittinget a 43. percben, a létszámfölényben Kozek lőhetett tisztán egy kijátszott helyzet után, de a klagenfurti összjáték ezúttal sem hozott gólt. A kiegészülés után ismét a vendégek voltak jobb periódusban, beszorult csapatunk, de vagy Carruth, vagy pedig a blokkoló játékosok állták a lövések útját. A nyomás a 49. percre érett góllá, egy kapu mögül visszatett átadást Slim Liivik értékesített (2-1). A szépítő találat után azonnal válaszolhatott volna a fehérvári együttes, Hári adott passzt a kapu elé érkező Kógernek, de Haugen védett, majd Sofron egyéni akciója is kimaradt. Nevéhez méltóan zúgott az Ördögkatlan, a csapat pedig jó játékkal hálálta meg a szurkolók bizalmát. Luttinen került szembe a vendégek hálóőrével 5 perccel a harmad vége előtt, ám lövés helyett a beadást választotta, Szabó Krisztiánnal szemben pedig Petersen szabálytalankodott, így újabb létszámfölényhez jutottak Sofronék, ám nem sikerült betalálni. Másfél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor a vendégek mestere időt kért, és Haugen is lekorcsolyázott, hat az öt ellen pedig egyenlítettek a pirosmezesek, Andrew Kozek volt eredményes (2-2).

Egyik csapat sem kockáztatott a ráadás első percében, tiszta helyzetig pedig csak a Fehérvár AV19 jutott, ám Sofron bombáját hárította Haugen. Egy kapu előtti rossz átadást követően Geier hibázott ziccerben, aztán Kozek lövése után csengett a vas. Nagy rohanásba kezdtek a felek az utolsó 2 percben, minden hibát kihasználva a helyzetek kialakítására. Így a vendégek kapujánál előbb Sofron, a hazaiakénál pedig Hundertpfund próbálkozhatott, de végül nem született döntés a rendes játékidőben, így jöhettek a büntetők.

Az első körben Petersen és Phillips is hibázott, ám a következő két párosban Kozek és Wahl, valamint Hári és Sofron is eredményes volt. A hirtelenhalálban Hári egy szép csellel helyezett Haugen mellett a kapuba, a másik oldalon pedig Kozek rávezetését hárította Carruth, így csapatunk kapta a bónuszpontot. Pihenésre azonban nincs sok idő, hiszen szombaton 17:30-tól az Innsbruck érkezik az Raktár utcába.