Győzelem az első hazai mérkőzésen

• 2021.09.17. 22:31

A Hydro Fehérvár AV19 5-1-es győzelemmel zárta a 2021/2022-es szezon első hazai mérkőzését.

2021.09.17 Péntek / 19:15
5:1
(2:0, 2:1, 1:0)
Nézőszám: 1 683
EC iDM Wärmepumpen VSV
RENCZ, SMETANA, VÁCZI, KIS-KIRÁLY
Kornakker (Tirronen) - Atkinson, Nilsson, Magosi, Hari, Kuralt - Horvath, Campbell, Erdely, Bartalis, Petan - Fournier, Szabo, Shaw, Jacobs, Terbocs - Szabo, Retfalvi, Sarauer, Mihaly
Bernard (Moser) - Fraser, Brunner, Karlsson, Collins, Hughes - Flemming, Lindner, Richter, Schofield, Kosmachuk - Joslin, Zauner, Krastenbergs, Broda, Lanzinger - Bacher, Pilloni, Rebernig, Maxa, Moderer
Gólszerzők: Hari, Kuralt, Shaw, Jacobs, Atkinson ill. Karlsson
Kiállítások: 6 ill. 12

Az emlékmérkőzésekhez hasonlóan a szezonnyitón sen számíthatott Stipsicz Bencére a csapat szakmai stábja, hátvédünk kisebb sérüléssel bajlódik, így nem lehetett ott a társakkal a jégen a pénteki, Villach elleni találkozón. A vendégek kezdtek jobban, Tirronennek akadt dolga, majd a másik oldalon Terbócs veszélyeztetett. Mindössze két perc telt el a mérkőzésből, amikor Hári János megszerezte a csapat, sőt, a liga idei idényének első gólját, Magosi visszatett passzát a hálóba vágva (1-0). Gyorsan meg is duplázta előnyét a fehérvári gárda: ezúttal Hári passzolt, Anze Kuralt lőtt középről és nem is hibázott (2-0). A játékrész felénél kimaradt egy villachi előny, majd Jacobs szerezhette volna meg első gólját kék-fehérben, de maradt a kétgólos különbség. A dudaszó előtt Nilssonnak kellett kiülnie, de a Sasok nem tudtak élni a lehetőséggel.

A második 20 perc fehérvári góllal indult, Brady Shaw mattolta Bernard-t (3-0), majd Mihály kiállítását követően közelebb került ellenfeléhez az osztrák alakulat, Brett Flemming helyezett a bal felsőbe (3-1). Egy gyors támadás következett, Atkinson passzát Colin Jacobs értékesítette (4-1). A harmad második felében ismét kimaradt egy villachi előny, majd a másik oldalon Bernard is többször mentett nagyot.

Az utolsó harmad elején Bartalis veszélyeztetett, majd Erdély járt közel a gólszerzéshez. Újabb fehérvári fór következett, Campbell lövésénél Szabó Dániel takart a kapu előtt, a bomba a hálóban kötött ki, ám végül a játékvezetők érvénytelenítették a találatot. Ismét öt a négy ellen támadhattak Kevin Constantine tanítványai, a kiegészülés után Josh Atkinson pazar cseleket bemutatva állította be a végeredményt (5-1). A végére maradt még egy kettős fehérvári előny, de gól már nem született.