Győzelem a Zsolna otthonában

• 2018.08.17. 19:21
A Fehérvár AV19 csapata magabiztos győzelmet aratott a Zsolna ellen a felkészülés második mérkőzésén.

MsHK Zilina
Mikoláš (Horčička) - Jankovič, Bagin, Piergl, Galkinš, Ďurkech J., Mendrej, Sorokin, Janeba - Jencik, Surovka, Huna - Sicella, Huszhera, Hvila - Ambroziečik, Hrazdíra, Danielčák - Mokrohájsky, Ondruš, Blaško
Kornakker (Carruth) - Glenn, Szabó B., Luttinen, Koskiranta, Sofron - Harty, Szabó D., Erdély, Sille, Phillips - Stipsicz, Tikkanen, Szabó K., Reisz, Sárpátki - Láday, Szita
Gólszerzők: Huna, Bagin, Surovka illetve Sille, Phillips (2), Erdély, Luttinen
Kiállítások: 8 illetve 12 perc

A múlt heti Nyitra elleni mérkőzéshez képest a keretben annyi változás történt, hogy Arttu Luttinen visszetért, sérülés és betegség miatt nem léphetett jégre Anze Kuralt, Hári János és Kóger Dániel, illetve sérüléssel bajlódik Eric Meland és Andrew Sarauer.

Az első harmadban villámgyorsan vezetést szerzett a Fehérvár AV19. Rögtön a játékrész elején Phillips indult el a koronggal, majd passzát Sille értékesítette (1-0). Az előny nem tartott sokáig, a harmadik percben a hazaiak egyenlítettek Huna találatával (1-1). A harmad további részében a hazaiak támadtak többet, de a Fehérvár jó védekezésének köszönhetően a zsolnaiak nem tudtak betalálni Kornakker kapujába. A harmad utolsó húsz másodpercében a fehérváriaknak volt lehetőségük támadni, de több gól nem született.

A második harmad elején a Zsolna csapata nyomás alá helyezte a fehérvári kaput, de nem tudták értékesíteni a helyzeteiket. A 25. percben Sille indított fehérvári támadást, de nem tudták gólra váltani a helyzetet. A 27. percben a fehérvári alakulat emberelőnybe került, majd a 29. percben Sofron kapott két perces büntetést bottal lökésért. A 32. percben ismét hátrányba került a fehérvári csapat, de a hazaiak nem tudták kihasználni az emberelőnyt. A büntetés után két perc alatt kétszer is betaláltak a vendégek, a 35. percben először Phillips (1-2), majd egy rosszul elsült zsolnai támadásból indulva Erdély (1-3) lőtt gólt. A kétgólos előny nem tartott sokáig, a 37. percben Huna átadásából Bagin talált be a fehérváriak kapujába (2:3). A harmad utolsó előtti percében a fehérváriak kerültek előnybe, de nem tudták azt gólra váltani, így egygólos vezetéssel mehetett az öltözőbe a vendégcsapat.

Vendégfölénnyel kezdődött a harmadik harmad, Sille veszélyzetetett a hazaiak kapuja előtt, de Mikolas hárított.  Egyre nőtt a fehérvári nyomás a Zsolna kapuján, aminek eredményeképpen a 46. percben Luttinen kétgólosra növelte az előnyt (2:4). A 48. percben Szita kiállítása után emberelőnyben támadhattak a hazaiak, de a vendégek magabiztos védelmén nem tudtak átjutni. Az 53. percben Sofron kiállításának letelte után Hannu Järvenpää csapata került előnybe, nem is kellett sokáig várni a gólra, Erdély passzát Phillips értékesítette, megszerezve ezzel saját maga második találatát (2:5). A hazaiak háromgólos hátrányban sem adták fel, folyamatosan támadva a Fehérvár kapuját, aminek eredményeként az 57. percben Surovka szépített (3:5). Az utolsó két perc eseménytelenül zajlott, így maradt a 3:5-ös eredmény.

A Fehérvár AV19 legközelebb jövő pénteken a drezdai Müllers Fanshop Cup-on lép jégre, ahol az első napon a Krefeld Pinguins lesz az ellenfél.