Győzelem a Rekordbajnok otthonában

• 2018.10.30. 22:09
A Fehérvár AV19 Stipsicz Bence duplájával hosszabbításban múlta felül a karintiaiakat, így a két csapat idei második egymás elleni találkozója után is győztesen hagyta el a jeget.

EC-KAC
Haugen (Madlener) - Comrie, Fischer, Geier, Koch, Petersen - Gartner, Schumnig, Kreuzer, Liivik, Wahl - Unterweger, Strong, Bischofberger, Hundertpfund, Obersteiner - Kraus, Harand, Witting
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Koger, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Luttinen, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Szabo, Sarauer, Philips - Sofron, Sille, Reisz, Szita
Gólszerzők: Geier ill. Stipsicz, Stipsicz
Kiállítások: 10 ill. 10

Klagenfurti támadással indult csapatunk idegenbeli találkozója, melyen Carruthnak először Comrie próbálkozását kellet hárítania, majd maradt a hazai mezőnyfölény, ám a védelem jól működött, így hiába juttatta be többször csapatunk harmadába a pakkot a Rekordbajnok, kevés lehetőségig jutottak. Nem úgy a 4. percben, amikor egy kapu előtti keresztpasszt követően Koch átadását Stefan Geier vágta a hálóba (1-0). A játékrész közepén a mezőnyjátéké volt a főszerep, majd egyenlített a Fehérvár AV19, Sofron adta be Sarauernek a játékszert, aki a kapu előtt keresztben Stipsicz Bencének passzolt, védőnk pedig a kapuba bombázott (1-1). A gól után előnybe került együttesünk, Kraust büntették a játékvezetők könyökhasználatért, így négy percig támadhattak öt a négy ellen Kógerék. A fór alatt végig bent tudták tartani a pakkot a speciális egységek, előbb Szabó Dánielnek, majd Andrew Sarauernek nem sikerült betalálnia Madlener kapujába. Kiegészült a KAC, mindkét oldalon akadtak helyzetek, a harmad vége pedig a vendégeknek kedvezett, Harty távoli lövésébe Kuralt piszkált bele a kapu előtt, de maradt a döntetlen a szünetre.

Újra kiegyenlített mezőnyjáték folyt a középső 20 perc elején, majd Tikkanent látták szabálytalannak a játékvezetők, ám jól működött a védelem, így maradt a döntetlen. A kiegészülés után Hartyt ütközték le, majd Reisszel szemben is szabálytalankodtak a hazaiak, így újabb fehérvári létszámfölény következett, ráadásul mindkét szabálytalanságot Petersen követte el, így 4 percig támadhatott öt a négy ellen a Fehérvár AV19. Ebben a fórban már korántsem tudott akkora nyomást gyakorolni a speciális egység Madlener kapujára, mint az első játékrészben, majd kiegészültek a hazaiak, akik rögtön egy kontrával próbálkoztak, de Carruth védett. Kuralt kapott kétperces kiállítást a 32. percben, így ezúttal a hazaiak jöhettek előnyben, de komolyabb helyzetig nem jutottak. A kiegészülés után Stipsicz bombázott a kékről, de Madlener hárított, aztán az ellentámadás után már Carruthak kellett nyújtózkodnia. Szólóban Reiszt akasztották, ám a Piragic-Trilar bírópáros nem büntetőt, hanem kétperces kiállítást ítélt, Tikkanen kétszer is próbálkozhatott, de az előny kihasználatlanul maradt. Fordult a kocka, Sofron került a büntetőpadra, de a dudaszóig nem változott az eredmény.

Az áthúzódó kiállítás miatt öt a négyben folyt a játék, majd Sofron visszatérhetett, ám Harty szabálytalankodott, így újra az előnyös és hátrányos egységek voltak főszerepben, gól azonban továbbra sem esett. A Klagenfurt percei következtek öt az öt ellen, egy kapu előtti kavarodás után pedig újra Hartynak kellett kiülnie, de a hazaiak ismét nem tudtak élni a lehetőséggel. A játékrész közepén már csapatunk akarata érvényesült, egy kijátszott akció végén Sille lőhetett tisztán, Madlener védett, majd Reisz beadására érkezett jó ütemben Sárpátki, a piros-fehérek kapusa viszont ezúttal is a helyén volt. 6 perccel a dudaszó előtt Bischofberger próbálkozhatott távolról, lövése csak a vasat érte, aztán Kóger hibázott ziccert,  maradt az 1-1. A végén Hannu Jarvenpää időt kért, de leperegtek a másodpercek, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás Sarauer próbálkozásával indult, aztán a másik oldalon Comrie pöccintését védte Carruth. Meland fordult be a kapu elé, de Madlener a helyén volt, ahogy Kóger lövésénél is. Veszélyesebb volt ezekben a pillanatokban a vendég együttes, Hári került helyzetbe, ám továbbra sem született döntés. 1 perc volt hátra a hosszabbításból, amikor Sarauer juttatta be a Klagenfurt harmadába a pakkot, Stipsicz Bencének passzolt, aki egy pontos lövéssel eldöntötte a bónuszpont sorsát (1-2).