Győzelem a listavezető otthonában

• 2017.11.17. 22:58
A Fehérvár AV19 egygólos győzelmet aratott az osztrák fővárosban, remek védekezésének és kapusteljesítményének köszönhetően pedig mindhárom pontot elhozta a Vienna Capitals otthonából.

BALUSKA, TRILAR, RAKOVIC, SOOS
Lamoureux (Tschrepitsch) - Fraser, Klubertanz, Pollastrone, Holzapfel, Schneider - Cuma, McKiernan, Nödl, Vause, Rotter - Hackl, Brocklehurst, Wukovits, Sharp, Tessier - Bauer, Fischer, Nissner, Hartl
Carruth (Rajna) - Harty, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Luttinen, Latendresse, Gilbert - Stipsicz, Szabo, Lovecchio, Music, Vincze - Szabo, Szabo, Reisz, Sarpatki
Gólszerzők: ill. Lovecchio
Kiállítások: 27 ill. 8

A nemzetközi szünet utáni első EBEL-mérkőzésen a Vienna Capitals otthonában szerepelt Benoit Laporte együttese. Jó hír, hogy visszatérhetett a kisebb sérüléssel bajlódó Luka Vidmar és Vincze Péter, valamint a szeptember óta sérült Kóger Dániel is.

A kezdő korongbedobás után nem teketóriáztak sokat a hazaiak, Holzapfel tesztelte Carruthot rögtön az első percben, de a játékszer a kapuvasra vágódott. A következőkben sem változott a játék képe, csapatunk csak a 4. percben jött ki a szorításból, amikor Erdély egyéni akciója után kellett hárítania Lamoreux-nek. Tovább próbálkozott a vendég együttes, LoVecchio szólózhatott, de távoli lövését védte a hazaiak kapusa, a harmad közepén pedig Kóger előtt maradt ki egy lehetőség. A játékrész második felében csökkent a Vienna lendülete, Háriék pedig magukra találtak, így egyre többször dolgoztatták meg az osztrákok hálóőrét. Kontrákból próbálkozott együttesünk a továbbiakban is, legközelebb Kóger járt a gólszerzéshez. A harmad végére kiegyenlítődött a játék, mindkét együttes csökkentette a tempót, helyzetek nélküli mezőnyjáték zajlott a jégen.

A középső 20 perc is Carruth-védésekkel indult, majd a másik oldalon Hári passzolt Erdély elé, de Lamoreux hárított. A 22. percben Musicot büntették a játékvezetők, a liga legjobb emberelőnyös mutatójával rendelkező bécsiek azonban nem tudtak élni a lehetőséggel. Rotter lövése után Carruth védett óriásit, a harmad felére pedig felpörgött a vendéglátó, de kapusunk továbbra is állta a sarat. Helyzet helyzetet követett csapatunk kapuja előtt a továbbiakban is, az eredmény azonban nem változott. Aztán a 34. percben megtört a jég, Carruth indított támadást, egy kipattanóra Ales Music csapott le és passzolt Jeff LoVeechio elé, aki pedig a kapuba bombázott (0-1). A találat után Luttinen került helyzetbe, támadónkat végül Lamoreux állította meg, aki a lefújást követően kesztyűjével arcon ütötte a rutinos finnt. A kapus akciója után Harty és McKiernan akaszkodtak össze, végül a játékvezetők a hazaiak hálóőrét végleges fegyelmivel az öltözőbe küldték, így őt Matthias Tschrepitsch váltotta a kapuban, a két dulakodó pedig kétperces kiállítást kapott. Az ötperces fórban, bár szinte végig bent tartotta a játékszert a bécsi harmadban a vendég együttes, nem sikerült növelni az előnyt.

Nyomott a Bécs a harmadik harmad elején, az első fehérvári lehetőségre a 4. percig kellett várni, ekkor Manavian tette rá a kékről a kapura a játékszert. Luttinen kiállítása nehezítette együttesünk helyzetét a 47. percben, de ezt az előnyt már korántsem olyan hatékonyan játszotta meg a hazai gárda, így maradt az egygólos fehérvári vezetés. Már öt az öt ellen sem engedte ki a szorításból csapatunkat a Vienna, a következő mintegy öt percben kizárólag Carruth kapuja előtt folyt a játék, védelmünk azonban jól működött és nem jött össze az egyenlítés a sárgamezeseknek. Hári előtt adódott százszázalékos ziccer 6 perccel a mérkőzés vége előtt, de a támadó lövése után a korong fölé ment. Brocklehurst kékvonalas bombája után csengett a vas, majd tovább fokozódott a bécsi fölény, egy helyzet után végül Rotter ugrott neki Kógernek. Serge Aubin másfél perccel a vége előtt időt kért, levitte kapusát, ráadásul Hartynak kellett kiülnie a dudaszó előtt, így izgalmas végjátékot látott a mintegy ötezer kilátogató. Latendresse elhozta a bulit, leperegtek a másodpercek, a Fehérvár AV19 pedig visszavágott a listavezetőnek az első fordulóban elszenvedett vereségért, és mindössze három pontra került a hatodik helytől.