Győzelem a Bolzano ellen

• 2017.11.04. 22:02
A Fehérvár AV19 jó kapusteljesítményének és védekező játékának köszönhetően itthon tartotta a pontokat a Bolzano ellen.

2017.11.04 Szombat / 17:45
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Nézőszám: 3 020
HCB Südtirol Alperia
NIKOLIC, CHRISTIANSEN, SEEWALD, KROYER
Carruth (Rajna) - Harty, Vidmar, Luttinen, Hari, Lovecchio - Uotila, Manavian, Erdely, Latendresse, Gilbert - Stipsicz, Szabo, Vincze, Music, Sarpatki - Jyrkkiö, Szabo, Reisz
Smith (Quagliato) - Egger, Marchetti, Petan, Oleksuk, Gander - Gartner, Carlisle, Frigo, DeSousa, Halmo - Clark, Glira, Angelidis, Bernard, Frank - Tomassoni, Marchetti, Monardo, Schweitzer
Gólszerzők: Hari ill.
Kiállítások: 12 ill. 10

Egy-egy hazai és vendéghelyzettel kezdődött a Fehérvár AV19 Bolzano elleni mérkőzése. Már a második percben előnybe került a hazai együttes, Monardot látták szabálytalannak a játékvezetők. A fórt nem sikerült gólra váltani, a kiegészülés után pedig a vendégek első létszámfölénye következett, de egy Carruth-védésen kívül nem jutott lehetőséghez a pirosmezes együttes. Sárpátki volt szemfüles a büntetőpadról visszatérve, de nem tudott túljárni Smith eszén. Erdély kiállítása nehezítette csapatunk dolgát, de maradt a döntetlen, majd a 11. percben megszületett a találkozó első gólja is, Hári János távoli lövése akadt be a hálóba (1-0). A hazaiak irányították a játékot a következőkben is, a legnagyobb helyzetet pedig Manavian szolgáltatta, aki 5 perccel a harmad vége előtt kapott jó passzt Szabó Krisztiántól, ám a francia bekk lövését védte a vendég hálóőr.

A második harmad elején Vidmar és Petan csatája jelentette az izgalmakat, a mérkőzés pedig fehérvári előnnyel folytatódott. Öt a négy ellen többször is próbálkozhatott csapatunk, de Smith minden lövést hárítani tudott. Már egyenlő létszámnál Smith mamutja alá került a korong, Luttinen pedig lecsapott a kapus előtt pörgő játékszerre, a pakk azonban centikkel elkerülte a kaput. LoVecchio kiállítása után jól működött a védelem, nem jött össze az egyenlítés a vendégeknek. Sorra alakította ki a helyzeteket csapatunk harmad közepén, Harty távoli lövését csak bravúrral tudta védeni Smith. A játékrész második felére sem változott a játék képe, előbb LoVecchio, majd Luttinen került előtt adódott lehetőség, de maradt az egygólos különbség. Másfél perccel a vége előtt Petan lövése után csengett a vas Carruth mögött, de a záró játékrészre 1-0-s fehérvári vezetéssel fordultak a csapatok.

A vendégek kezdték jobban a záró játékrészt, majd Erdély kapáslövését védte Smith, majd Carruthnak kellett nyújtózkodnia. A 48. percben előnybe került a Fehérvár AV19, de Smith továbbra is életben tartotta a bolzanoi reményeket, előbb Erdély, majd Latendresse lövését védte a vendégek hálóőre. Alighogy kiegészült volna a Bolzano, Carlisle foglalta el a büntetőpadot, így folytatódhatott a fehérvári fór, de nem sikerült növelni az előnyt. Hamarosan Gander egyéni akciója után Carruthnak kellett hárítania, Musicot pedig szabálytalannak látta a Christiansen-Nikolic bírópáros, így ezúttal a vendégek támadhattak öt a négy ellen. Carruth bravúrjaira volt szükség a hátrány kivédekezéséhez, LoVecchio pedig a kéken csent korongot, de a szóló kimaradt. Újabb bolzanoi létszámfölény következett, ezúttal Erdélynek kellett kiülnie, de jól zárt a védelem, így kevés lehetőséghez jutottak a vendégek. 40 másodperccel a vége előtt mindent egy lapra lett fel a Bolzano, lehozta kapusát Pat Curcio, egy ellentámadás után pedig Carruth a gólvonalról halászta ki a korongot. Az esetet a videobíró segítségével vissza is nézték a játékvezetők, de mivel a hátralévő 9 másodpercben sem esett találat, a Fehérvár AV19 nyerte a mérkőzést.