Folytatódik a párharc

• 2019.03.22. 22:05
A Fehérvár AV19 nagy csatában végül hosszabbításban szerezte meg a győzelmet a playoff ötödik mérkőzésén.

GRUBER, STERNAT, ZGONC, REZEK
Kornakker (Carruth) - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Hari, Sarpatki - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Sofron - Harty, Szabo, Meland, Sarauer, Vänttinen - Phillips, Beukeboom, Szabo, Reisz, Szita
Michalek (Herzog) - Jakubitzka, Trattnig, Cijan, Rauchenwald, Feldner - Raymond, ONeill, Gazley, VandeVelde, Raffl - Viveiros, Regner, Hughes, Duncan, Herburger - Schreier, Baltram, Schiechl, Huber
Gólszerzők: Caruso, Harty ill. Gazley
Kiállítások: 12 ill. 8

Fehérvári mezőnyfölénnyel indult a playoff ötödik mérkőzése, a 3. perc elején Szabó Dániel és Sarauer is próbálkozott, de Michalek a helyén volt, majd Wishart bombázott a kékről, ám ő sem tudta megszerezni a vezetést. Az 5. percben Vänttinen indult el bal oldalon, ekkor még nem született gól, Mike Caruso passzjáték utáni lövésével szemben azonban tehetetlen volt a salzburgi hálóőr (1-0). Hamar jöhetett volna a válasz a vendégektől, Schiechl lőtt Carruth kapujába, de a játékvezetők hosszas videózás után érvénytelennek ítélték a találatot. A 10. perc elején Trattnig egyenlíthetett volna, ám Carruth védett, majd Wishartnak kellett kiülnie a büntetőpadra gáncsolásért, előnyben jöhetett a Salzburg. A fórban Trattnig és O’Neill próbálkozott, de a fehérvári hátrányos egységek jól működtek, maradt az 1-0. A kiegészülést követően kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzést, az első komolyabb helyzet Raymond előtt adódott, Carruth viszont magabiztosan kapta el a korongot. Sofron próbálkozott közelről, majd a 17. percben O’Neill kapott kisbüntetést, fórban jöhetett a Fehérvár AV19, öt a négy ellen azonban a vendégek bizonyultak szerencsésnek, egy lepattanó koronggal Trattnig és Dustin Gazley indulhattak, utóbbi pedig Carruth hálójába vágta a játékszert (1-1), így a csapatok döntetlennel fordulhattak a második játékrészre.
A középső játékrész elejét is a meddő mezőnyjáték jellemezte, majd a 23. percben Reisz kapott kisbüntetést, másodszor támadhatott előnyben az osztrák alakulat, de a fehérvári hátrányos egységek és Carruth is állták a sarat, sőt Koskiranta indulhatott meg szólóban, ám nem sikerült ismét megszereznie a vezetést. VandeVelde próbálkozott közelről a hazai kapunál, a másik oldalon Meland tette rá kétszer is sikertelenül. A 30. percben Sofron lőtt kapásból, a kipattanóra Stipsicz csapott le, viszont ekkor is maradt az 1-1. O’Neill kiállítása után Hári előtt adódott lehetőség, egy passzjáték után jobb szélről kínálta meg Michaleket, a vendégek kiegészülését követően pedig ismét a mezőnyjátéké volt a főszerep, csak kisebb helyzeteket alakított ki mindkét együttes. A 38. percben Cijan lehetőségénél kellett Carruthnak bravúrral hárítani, majd ismét a speciális egységek jutottak szerephez Erdély szabálytalansága után, hátrányban Hári fejezhetett volna be góllal egy szólót, az eredmény viszont nem változott, így döntetlennel várták a felek a záró etapot.
A vendégek vették át az irányítást a záró játékrész kezdetén, Trattnig, Huber és Duncan is próbálkozott, a fehérvári védelem azonban jól működött, majd a 44. percben Szita kapott kisbüntetést a játék késleltetéséért. Az előnyben Carruth bravúrjait láthatta az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok szépszámú közönsége, így az eredmény nem változott. A 46. percben kisebb verekedés alakult ki, Rauchenwald és Sárpátki előtt nyílt a két büntetőpad ajtaja, négy a négy elleni játékkal folytatódott a mérkőzés, ebben a felállásban Sofron előtt adódott a legnagyobb lehetőség, de ekkor is maradt az 1-1. A kiegészülés után Trattnig bombázott, Carruth védett, ahogy Raffl távoli lövésénél is kapusunk bizonyult jobbnak. Az 50. percben ismét Szitát látták szabálytalannak a játékvezetők, de hiába kínálkozott több lehetőség a vendégalakulat előtt a fórban, kihasználni nem tudták. A kiegészülés után Erdély ugrott ki és indult szólóban, ám akadályozták, tehát büntetőlövés következett, amelyet Hári lőtt, de csapatkapitányunk nem tudott túljárni Michalek eszén. Viveiros veszélyeztetett Carruth kapujánál, a másik oldalon Vänttinen szerezhette volna meg a vezetést. Az 55. percben VandeVelde kapott kisbüntetést, emberelőnyben támadhatott Hannu Järvenpää gárdája, a fórban viszont nem sikerült bevenni a Salzburg kapuját. Már öt az öt ellen oda-vissza alakítottak ki helyzeteket a felek, de a védelem mind a két oldalon jól zárt, az eredmény nem változott, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás elején Stipsicz és Reisz indultak, ám utóbbi elhibázta a passzt, a vendégeknél Trattnig lövését védte Carruth. A 62. percben egy kapu előtti kavarodásból Michalek került ki győztesen, majd Hughes veszélyeztetett a másik oldalon, ezután csak kisebb helyzetekig jutottak a felek, a kiegyenlített játékot a 65. percben Jonathan Harty lövése törte meg, aki nem hibázott, megszerezve ezzel a Fehérvár AV19-nek a második győzelmet a rájátszásban.