Fölényes győzelem Szlovákia ellen

• 2015.09.03. 20:04
  • Kocsis Julianna
MOL Liga csapatunk felkészülési mérkőzésen 7-1 arányban legyőzte az U20-as szlovák válogatottat.

Fehérvár AV19 - Szlovákia U20 7-1 (1-1, 6-0, 0-0)

Gólszerzők: Holmberg (2), Orban B., Szabó K., Krogh, Shupe, Szabó D., illetve Sadecky

Székesfehérvár, 300 néző, vezette: Varjú, Haszonits, Pálkövi, Muzsik.

Fehérvár AV19: Kalnins (Scola) - Szaller, Krogh, Orban B., Reisz, Bodo, Hegyi, Szabó D., Szabó K., Shupe, Holmberg, Vokla, Korbuly, Tóth, Kocsis, Vinze, Reiter, Vizi, Reiter, Hamvai, Szász

Szlovákia U20: Hrenák, Sloboda, Kosecky, Moravcik, Kuzmin, Ivanic, Jendrol, Briestensky, Mily, Melisko, Siska, Galis, Tuzinsky, Holesinsky, Sukel, Klenko, Tatár, Hrusik, Surovy, Sadecky, Koch, Pavlas

A Fehérvár AV19 MOL Ligás csapatának ámsodik hazai mérkőzésén azt a szlovák junior válogatottat fogadta, amely 2007 óta a szlovák Extraligában szerepel. A mérkőzés az első perctől kezdve jó iramú, látványos játékot hozott, mindkét csapat fegyelmezetten küzdött. A válogatott az első harmadban több helyzetet alakított ki, ám a vezetést csapatunk szerezte meg Mitch Holmberg révén. A harmadban még Sadecky révén érkezett válasz, ám a fiatal csapat a második harmadban alaposan meglepte a végig küzdő szlovákokat. Előbb Szabó Krisztián, majd Brance Orban, Krogh és Shupe is beköszönt, majd Holmberg is megszerezte a második találatát. A végeredményt Szabó Dániel állította be a második harmad végén. A szlovák rövidzárlat alatt a vendégek kétszer is kapust cserélt,  de a hazai fölényt már nem sikerült kivédeni. A harmadik harmadra a tudatosan játszó hazaiak további helyzeteket alakítottak ki, de újabb gól már nem született.

A csapatnak nincs sok ideje pihenésre, hiszen pénteken már a Slavija Ljubljana otthonában lépnek jégre.