Ezúttal sem sikerült legyőzni a Klagenfurtot

• 2018.01.14. 20:27
Bár több lehetősége is adódott csapatunknak a gólszerzésre, egyszer sem tudott betalálni. Ezzel szemben a Klagenfurt többször is eredményes volt, így végül 3-0-s győzelemmel zárta a találkozót.

2018.01.14 Vasárnap / 17:45
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Nézőszám: 3 180
EC-KAC
SMETANA, FICHTNER, GATOL, KASPAR
Carruth (Rajna) - Stipsicz, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Uotila, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Szabo, Palin, Luttinen, Music, Reisz - Szabo, Kocsis, Sarpatki
EC-KAC
Madlener (Holzer) - Kapstad, Fischer, Richter, Harand, Rheault - Strong, Schumnig, Geier, Talbot, Geier - Robar, Espeland, Bischofberger, Koch, Lundmark - Schnetzer, Kozek, Brucker, Ganahl
Gólszerzők: ill. Espeland, Strong, Bischofberger
Kiállítások: 12 ill. 10

A találkozó első percei kiegyenlített játékot hoztak, de a korongot inkább a Klagenfurt birtokolta, helyzetekig azonban egyik fél sem jutott. Egészen a 8. percig, amikor LoVecchio a kapu háta mögül próbálta bepöccinteni a játékszert, de Madlener résen volt. A másik oldalon Brucker kétszer tesztelte Carruthot, ám ő is jól zárt. A játékrész felénél a Kóger-Erdély-Hári sor veszélyeztetett, csapatkapitányunk nagy helyzetben lőtt centikkel mellé. Ezután ismét a Klagenfurt lépett fel kezdeményezőbben, de vagy egy blokkoló fehérvári, vagy Carruth állta útját a próbálkozásoknak. Továbbra sem találtak fogást egymáson a csapatok, a mezőnyjáték dominált, amit Kozek lehetősége tört meg, de kapusunk remekül védett. A dudaszó előtt Latendresset látta szabálytalannak a Smetana-Fichtner bírópáros. A KAC gyorsan fel tudott állni, de jól védekeztek Hannu Järvenpää tanítványai, így komolyabb helyzet nélkül telt el a két perc, akárcsak a harmad hátralevő része, így maradt a gólnélküli döntetlen a szünetre.

Klagenfurt-helyzettel és Manavian-kiállítással indult a második etap. Ezt a fórt már kihasználták a karintiaiak: Talbot takart Carruth előtt, kapusunk így nem tudta fogni Stefan Espeland lövését. (0-1) Maradt támadásban az osztrák alakulat, nehezen jött ki saját térfeléről a Fehérvár. A lendületet Richter szabálytalansága törte meg, a találkozón először támadhatott emberelőnyben a magyar EBEL-csapat. Jól adogatott a speciális egység, Luttinen fordult be, de közelről pár centit tévesztett, így kimaradt a lehetőség, akárcsak LoVecchio hasonló kísérlete immáron öt az öt ellen. Nem sokkal később viszont elcserélték magukat a vendégek, jöhetett a második hazai fór. Egy gyors korongkihozatal után a tempóból érkező Luttinen középről próbálkozhatott, de nem sikerült eltalálnia a hosszú sarkot, Vidmar pedig a bedobókör magasságából lőtt fölé, ez az előny is kihasználatlan maradt. A harmad felénél Manaviant küldték ki könyöklésért, a Klagenfurt remekül járatta a korongot az előny alatt, leginkább a kék vonalról kísérleteztek, ám Carruthon nem találtak fogást. Ezután Kapstad foglalt helyet a büntetőpadon, de nem játszhattak sokáig létszámfölényben a hazaiak, ugyanis Luttinen követte az osztrák védőt. Négy a négy ellen inkább a fehérváriak domináltak, Manavian bombáját kellett védenie Madlenernek. Emberhátrányban jól „ölte” az időt a fehérvári alakulat. A kiegészülés után nyomást tudott gyakorolni ellenfelére Järvenpää csapata. Fél perc alatt háromszor is hárítania kellett Madlenernek, majd Music ziccerét is védte a sógorok hálóőre. Kapstad kapott ismét két percet, Stefan Geier lépett ki emberhátrányban, Carruth mentett hatalmasat. Talbot csatlakozott társához a büntetőpadon, így öt a három ellen játszhattak Háriék. A legeredményesebb fehérvári vezérletével több lehetőséget is kidolgoztak a székesfehérváriak, de ezzel a sansszal sem sikerült élni, maradt az egygólos különbség a szünetre.

A harmadik játékrész elején Ganahlt ugratták ki társai, azonban szólóját nem tudta értékesíteni. Ezután Uotila követett el szabálytalanságot, a karintiaiak pedig gyorsan kihasználták előnyüket, Bischofberger fordult be, középre tolta a játékszert, amit Jamie Lundmark közelről az alsóba pofozott. (0-2) Sárpátki magasra emelt botja találta el Manuel Geier arcát, ismét emberhátrányba került csapatunk, ám a vendégek nem tudtak élni a lehetőséggel. Carruthnak akadt több dolga immáron egyenlő létszámnál is, a legnagyobb helyzet Kozek lövése után maradt ki, a korong átcsúszott a hálóőr lábai között, de a védők „takarítottak”. Felélénkült a Fehérvár AV19, a Klagenfurt harmadában zajlott a játék, Manavian lövése lepattant a blokkról, Reisz duplázott, de éles szögből elhúzta a kapu előtt a pakkot. Reisz arcát találta el egy klagenfurti ütő, de néma maradt a játékvezetők sípja. Az 58. percben megszerezte harmadik gólját a Klagenfurt, Koch találta meg a hosszú oldalon Lundmarkot, aki kiválóan passzolt középre, Johannes Bishofberger pedig kapásból nem hibázott. (0-3) Luttinen próbált góllal válaszolni, Madlener azonban a botossal hárított. Nem jött össze a szépítés, így a Klagenfurt 3-0-s győzelemmel távozott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokból.