Ezúttal is jobbnak bizonyult a Salzburg

• 2018.10.21. 20:29
Egy kiállításokkal teli mérkőzés után az EC Redbull Salzburg győzelemmel távozott a Raktár utcából.

2018.10.21 Vasárnap / 17:30
4:7
(1:2, 0:2, 3:3)
Nézőszám: 3 013
EC Red Bull Salzburg
PIRAGIC, ZRNIC, PAGON, ZGONC
Kornakker (Carruth) - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Sofron - Harty, Szabo, Koger, Hari, Kuralt - Caruso, Meland, Luttinen, Koskiranta, Sille - Laday, Reisz
Michalek (Herzog) - Heinrich, Viveiros, Raffl, Duncan, Hughes - Raymond, Stajnoch, Herburger, Rauchenwald, Harris - Pallestrang, Trattnig, Gazley, Van De Velde, Huber - Jakubitzka, Hochkofler, Baltram, Winkler, Wappis
Gólszerzők: Sarauer, Sarauer, Erdely, Koskiranta ill. Gazley, Duncan, Duncan, Baltram, Duncan, Harris, Raffl
Kiállítások: 24 ill. 18

Több játékosát is nélkülöznie kellett Hannu Järvenpää-nek a Salzburg elleni találkozón, aki sérülések miatt Szabó Krisztián, Ryan Glenn és Zack Phillips mellett Szita Donátra sem számíthatott, aki kisebb betegséggel küzd. Már rögtön az első percben emberelőnybe került csapatunk, Duncan volt szabálytalan Sofronnal szemben, így előnyben jöhettek Erdélyék. A létszámfölény alatt Hári próbálkozhatott a kékről, ám Kógert is a büntetőpadra küldték a játékvezetők fogásért. Négy a négy ellen jobban mozogtak a fehérvári egységek, előbb Meland előtt kínálkozott lehetőség, majd Hári lövését kellett védeni Mickaleknek. A következő percekben is hazai mezőnyfölény érvényesült, komolyabb helyzetig azonban nem jutottak a kékek. Kóger ismét a két percet kapott, ezúttal gáncsolásért, a vendég fór alatt Trattnig és Vandevelde is helyzetbe került, kiegészülésünk előtt 6 másodperccel pedig Dustin Gazley tüzelt rá középről, és megszerzete a Salzburg vezető találatát. (0-1) A gól után felpörögtek a fehérváriak, ám Koskiranta és Sarauer kapu előtti próbálkozásai is meddőnek bizonyultak. Koskirantát is két perccel büntették a bírók, ám a hátrány alatt Hári indulhatott szólóban, de Mickalek kitolta a jobb alsóból a korongot. Ezután a vendégek vezettek támadást, és Ryan Duncan jobbról érkező lövését nem sikerült kihalásznia Carruthnak a felső sarokból, így kettőre nőtt a salzburgi előny. (0-2) A tizennegyedik percben páros kiállítás következett: Szabó Dániel gáncsolásért, Hughes pedig színészkedésért kapott kisbüntetést, ebben a felállásban azonban egyik együttes sem járt sikerrel. Nem sokkal a csapatok kiegészülése után Andrew Sarauer szerzett korongot, és egy gyönyörű mozdulattal a salzburgi kapuba lőtte a játékszert. (1-2) A harmad hazai előnnyel fejeződött be, amikor Raymond szabálytalankodott. A fór alatt Hári többször is megcélozta az osztrákok ketrecét, de nem jött össze az egyenlítés. Már öt az öt ellen Reisz és Sille összjátéka volt szükség egy Mickalek bravúrra, de maradt az egygólos vendég vezetés.

Kóger Dániel szólója volt az első komolyabb helyzet a második harmadban, azonban az akció végén nem örülhetett az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége. Botfogásért Stajnoch is kiállítást kapott, viszont a fehérvári létszámfölény alatt Hári és Sarauer lövése után is csak a kapuvasat érte a korong. Reisznek gáncsolás miatt kellett leülnie két percre, de hátrányos egységeink és Mac Carruth a helyükön voltak, így nem tudták tovább növelni előnyüket Rafflék. A játékrész felénél Viverios akadályozott, Sarauer, Kóger és Erdély volt a korong útja, de ez a helyzet is kimaradt. Sofron lövése után sem következett fehérvári gólöröm, majd Sille ugorhatott ki, de a passz hosszúnak bizonyult. Továbbra is többet birtokolta a korongot csapatunk, Sille vitte be a pakkot a harmadba, és adta át Koskirantának, de a finn elhibázta a kaput. Sofron is feliratkozott a büntetettek listájára, és előnyben Ryan Duncan ezúttal bal szélről tudott eredményes lenni. (1-3) Hamar érkezett az újabb salzburgi találat, Florian Baltrman egyéni akciója végén bombázott Carruth kapujába. (1-4) Másfél perccel a játékrész vége előtt Sofron indulhatott el jobb szélen, de Mickalek jól zárta a rövid oldalt, így háromgólos vendég vezetéssel zárult a második etap.

A záró harmad elején Hughes szólóját védte Carruth, majd a másik oldalon Erdély lövését blokkolták. Raymond is kisbüntetést kapott fogásért, fórban Hári kipattanóját Andrew Sarauer lőtte be a hosszúba. (2-4) A korongbedobást követően Sille passzára Erdély Csanád érkezett lendületből és bombázott Mickalek kapujába, ezzel egyre csökkentette a különbséget. (3-4) Újabb páros kiállítás következett, Arttu Luttinent testre ütésért, Viveriost durva játékért küldték büntetőpadra, de nem folyt sokáig a játék négy a négy ellen, mivel Anze Kuralt gáncsolt, majd Sarauert testre ütésért büntették, és a kettős előnyt Ryan Duncan értékesítette, aki ezzel mesterhármast szerzett. (3-5) Továbbra is fórban jöhettek a fehérmezesek, és Rauchenwald adta át a lendületből jövő Brant Harrisnek, aki Carruth lábai között átjuttatta a korongot a gólvonalon. (3-6) Magas bottal való játékért Winkler ment ki kényszerpihenőre, azonban Gazley szólója után újabb két kiállítás nehezítette csapatunk dolgát, és Thomas Raffl tudott eredményes lenni a kettős salzburgi fölény alatt. (3-7) A következő hátrányunk alatt Erdély Csanád és Tero Koskiranta indulhatott meg, aminek a végén egy salzburgi játékosról pattant be a korong a saját kapujába. (4-7) Hughes szabálytalansága után csapatunk előnyben fejezte be a mérkőzést, de az eredmény nem változott, így a Salzburg 3 ponttal távozott Székesfehérvárról.