Elsőként a Miskolc jutott a Magyar Kupa döntőjébe

• 2015.03.27. 18:54
  • FehervárAV19
 A szombati első elődöntőn eldőlt, hogy nem lesz címvédés a Magyar Kupában, miután a Jegesmedvék 6-3-ra legyőzték a Dab.Docler csapatát.
 Miskolci Jegesmedvék SE – Dab.Docler 6-3 (2-1, 3-1, 1-1)

Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok, 800 néző. Vezette: Haszonits, Halassy, Soós, Muzsik.

Miskolci JJSE: Bálizs – Boyle, Dudas, Cohen, Láda B., Metcalfe – Gőz, Sagert, Dansereau, Hajós, Tóth A. – Dósa, Vojtkó, Becze, Nagy K., O’Donnell – Láda P., Ritó, Roczanov, Miskolczi, Popovics

Vezetőedző: Majoross Gergely

Dab.Docler: Sevela – Hüffner, Pozsgai, Szappanos, Galanisz, Azari – Martine, Erdélyi, Somogyi, Pavuk, Croteau – Mestyán, Nagy R., Eskelinen, Peterdi, Gröschl – Hruby, Kovács V., Léránt, Szepessy, Magosi E.

Vezetőedző: Robert Spisak

Gólszerzők: Láda B., Roczanov, Cohen, O'Donnell, Boyle, Dudas, illetve Hüffner (2), Croteau

A Magyar Kupa hétvégéjének első elődöntőjén villámgyorsan megszerezte a vezetést a Miskolc – mindössze 34 másodperccel a kezdést követően az egy szezont Fehérváron is lehúzó Láda Balázs mattolta Sevelát (1-0). A gól után is támadásban maradtak a feketemezesek és az 5. minutumban Roczanov is bevette a dunaújvárosi kaput (2-0). Úgy tűnt, Hajósék gyorsan lerendezik a mérkőzést, de 14. percben Hüffner emberelőnyből betalált, újra szorossá téve az összecsapást (2-1). Sőt, ha a Dab-csatárok jobban koncentrálnak, akár ki is egyenlíthettek volna az első harmad végére.

A középső játékrész is gyors góllal indult. A 24. percben Cohen használt ki egy emberelőnyt, visszaállítva a kétgólos különbséget a csapatok között (3-1). Nem késett sokat az Acélbikák válasza sem, egy perccel később Croteau újra lőtávolon belülre hozta csapatát (3-2). Ezután, bár a mérkőzés képe miskolci fölényt mutatott, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A Jegesmedvék aztán 18 másodperc alatt eldöntötték az elődöntőt. Történt, hogy a 36. percben előbb O’Donnell (4-2), majd pár szekundummal később Boyle is bevette a Docler kapuját (5-2), innen pedig már nem volt esélye a Dunaújvárosnak.

A záró harmadra lanyhult az iram, Metcalfék már nem szaggatták szét az istrángot, míg Galaniszék nem tudtak változtatni a mérkőzés menetén. A kegyelemdöfést az 52. percben Dudas gólja jelentette, ezzel már néggyel tartott előrébb a Miskolc (6-2). A dunaújvárosi szépségtapaszt két és fél perccel a vége előtt Hüffner távoli lövése jelentette (6-3). Több gól már nem esett, így a Jegesmedvék jutottak elsőként a szombati fináléba, míg a Dunaújváros a bronzmeccsen vigasztalódhat.