Egygólos vereség Znojmoban

• 2018.10.26. 20:52

A Fehérvár AV19, bár kétszer is vezetett a csehek otthonában, végül pont nélkül távozott Znojmoból.

SIEGEL, SMETANA, NEMETH, SOOS
Lassila (Halasz) - Tejnor, Parkkonen, Kalus, Stretch, Mrazek - Novak, Snajnar, Spacek, Matus, Luciani - Lattner, Sedlak, Hlava, Bartos, Nemec - Stehlik, Guman, Braes, Bulin
Carruth (Kornakker) - Harty, Szabo, Koger, Hari, Kuralt - Glenn, Caruso, Luttinen, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Sofron - Meland, Sille, Reisz, Szabo
Gólszerzők: Mrazek, Matus, Mrazek, Braes ill. Erdely, Hari, Stipsicz
Kiállítások: 10 ill. 14

A Znojmo ellen folytatódott az Erste Bank Eishockey Liga idei szezonja a Fehérvár AV19 számára, az idegenbeli találkozón a sérüléséből felépülő Szabó Krisztián és Ryan Glenn visszatérhetett a Sasok ellen, ám az orvosi stáb döntése alapján továbbra sem léphetett jégre Zack Phillips, Szita Donát és Láday Tamás pedig ezúttal a Fehérvári Titánok együttesében szerepelt.

Fehérvári előnnyel indult a találkozó, Kuralt dolgoztatta meg Lassilát, ám a fórban több lehetőségig már nem jutottak a kék-fehérek. A hazaiak első helyzetére a negyedik percig kellett várni, ekkor Novak bombázott a kékről, de Carruth a helyén volt. Maradt támadásban a cseh alakulat, Spacek próbálkozásai azonban elakadtak kapusunkban, aztán Kuralt kétszer is megszerezhette volna a vezetést csapatunknak. Hiába birtokolta többet a korongot a fehérvári együttes, a hazaiak találtak be, egy kipattanót az üresen maradt Petr Mrazek értékesített (1-0). A találat után a Znojmo akarata érvényesült, egy-két fehérvári megugráson kívül Carruth kapuja előtt zajlott a játék. A 15. percben előnybe került csapatunk, a létszámfölényben még nem, de a kiegészülés után már sikerült betalálni, Koskiranta beadását Erdély Csanád juttatta a hálóba (1-1). Sarauer hibázott ziccert, Kóger pedig Lassilába vezette a pakkot, így maradt a döntetlen a harmad végéig.

Znojmoi lehetőségekkel indult a középső etap, majd előbb Harty csengette meg a vasat, ezt követően Kuralt lövése jött ki a hazaiak hálóőréről. A következőkben is maradt a fehérvári fölény, egészen a 25. percig, amikor Meland blokkolt egy távoli lövést, aztán Braes próbálkozhatott közelről. Villant az Erdély-Hári-Kóger trió, csapatkapitányunk lövése még kijött Lassiláról, Hári János azonban már az üres kapuba emelt, megszerezve ezzel a vezetést (1-2). Luttinent látták szabálytalannak a játékvezetők, és bár többször közel járt a találathoz a hazai együttes, maradt az egygólos vendégelőny. A kiegészülés után Kóger cselezett a kapu előtt, de ez is kimaradt. Egy kontra után már összejött az egyenlítés a Sasoknak, Luciani passzát Radim Matus lőtte a léc alá (2-2). Sofron válaszolhatott volna azonnal, a szóló azonban nem ment be, aztán újra csapatunknál volt az előny, Stipsicz Bence kapott passzt Erdélytől a kapu mellett, védőnk pedig a vas és Lassile között éles szögből a hálóba helyezett (2-3). 3 perccel a dudaszó előtt Kuralt akasztott, így újra öt a négy ellen jöhetett a Znojmo, a kiegészülés előtt Kalus passza után Petr Marek révén újra egalizálni tudtak a sötétmezesek (3-3).

A záró etap első nagyobb lehetőségét a hazaiak szolgáltatták, de Carruth állta a pakk útját, majd egészen az 55. percig a mezőnyjátéké volt a főszerep, ekkor Luttinen és Koskiranta lódultak meg kettő az egy ellen, az átadás még sikerült, a lövés azonban már elakadt Lassilában. Veszélyes kontrákat indított a hazai együttes, aztán a 49. percben Sofront látták szabálytalannak a játékvezetők, a lefújás után pedig csatárunk az egyik hazaival is összeakaszkodott, így négyperces znojmoi előnnyel folytatódott a találkozó, a kiegészülés előtt pedig Sille is kétperces kiállítást kapott. Az öt a három elleni játékban már eredményesek voltak a Sasok, egy kapu előtti keresztpasszt Cameron Braes lőtt az üres kapuba (4-3). A fór hátralévő részében már jól működött a vendégvédelem, kiegészültek Sarauerék. 6 perccel a lefújás előtt előnybe is került csapatunk, de nem sikerült élni a lehetőséggel. Újabb fehérvári létszámfölény következhetett volna, Hári azonban a fehérvári kapu előtt gáncsolt, így négy a négyben folytatódott a találkozó. Hannu Järvenpää Carruth helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára, de a lefújásig nem sikerült átjuttatni a korongot a gólvonalon.

A Fehérvár AV19 így pont nélkül távozott Znojmóból, javításra vasárnap lesz lehetőség, 17:30-tól, a Bécs ellen hazai pályán.