Egygólos vereség Villachban

• 2017.11.26. 20:00
A Fehérvár AV19 ezúttal pont nélkül maradt a Villach otthonában, miután 4-3-as vereséget szenvedett.

GRUMSMEN, NIKOLIC, HAURUM, VERWORNER
Schmidt (Kickert) - Glenn, Bacher, Flick, Verlic, Hickmott - Brunner, Schlacher, Beach, Sarauer, Leiler - Stebih, Shields, Petrik, Platzer, Petrik - Labrecque, Kromp, Walter, Antonitsch
Carruth (Rajna) - Harty, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Stipsicz, Palin, Vincze, Gilbert, Sarpatki - Uotila, Manavian, Luttinen, Music, Lovecchio - Reisz, Szabo
Gólszerzők: Hickmott, Labrecque, Antonitsch, Sarauer ill. Manavian, Manavian, Hari
Kiállítások: 8 ill. 10

Már a harmadik percben vezetést szerzett csapatunk a Villach otthonában, Kóger tette fel a kékre Antonin Manaviannak a korongot, aki nem is hibázott (0-1). Alig egy perc alatt válaszolt a hazai alakulat, Petrik lövése után a kipattanót Jordan Hickmott értékesítette (1-1). Erdély, majd Palin kiállítása után majdnem egy percig kettős előnyben támadhattak a hazaiak, de a védelem és Rajna állták a sarat, így a kékmezesek csak egy komolyabb helyzetig jutottak a fórban. A kiegészülés után folytatódott a kiegyenlített, ám kevés minőségi lövést hozó játék. Harty kiállítása nehezítette együttesünk dolgát a játékrész közepén, de a Sasok nem tudtak nyomást helyezni a kapura öt a négy ellen. Nem úgy egyenlő létszámnál, nyomott a gólért Greg Holst alakulata, hat perccel az első harmad vége előtt pedig át vette a vezetést a hazai együttes, Beach passzát Samuel Labrecque vágta Rajna válla fölött a hálóba (2-1). Luttinen egyenlíthetett volna, de közeli lövését Kickert magabiztosan hárította, a harmad végén pedig Flick került helyzetbe, de Rajna a helyén volt.

A vendégek kezdték jobban a középső játékrészt, a második percben pedig egy távoli lövéssel újra Antonin Manavian volt eredményes (2-2). A gól után is folytatódott a fehérvári fölény, Sárpátki lövése mellé ment, a másik oldalon az egyetlen veszélyes helyzet Sarauer előtt adódott, de Rajna hárított. Platzer kiállítása után jöhetett az első fehérvári előny, a létszámfölényben Kóger előbb egy kékvonalas lövéssel dolgoztatta meg Kickertet, majd közelről is próbálkozhatott, a hazaiak kapusa azonban védeni tudott. Hiába a fehérvári mezőnyfölény, a Sasok szereztek újabb találatot, a második harmad közepén Walter lövése után a kipattanót Sam Antonitsch ütötte át Rajna mamutja alatt (3-2).  A gól után ismét kapusunknak kellett nyújtózkodnia, előbb Flick, majd Glenn tesztelte a hálóőrt, a másik oldalon pedig Stipsicz lövését kellett hárítania Kickertnek. A játékrész hátralévő részében kevés lehetőséget engedett ellenfelének csapatunk, a támadások azonban korántsem voltak olyan hatékonyak. A kihagyott helyzetek meg is bosszulták magukat, két perccel a harmad vége előtt kétgólosra növelte előnyét a Villach, Petrik passzát egy távoli lövéssel Andrew Sarauer értékesítette (4-2).

Kiegyenlített küzdelmet hozott a záró játékrész első két perce, majd Hickmott tette rá a kék vonalról a korongot, de Rajna útját állta a lövésnek. A következőkben beszorította csapatunkat a Villach, a nyomásból Manavaian helyzetével sikerült kijönni, ezután pedig a Fehérvár AV19 percei következtek, de nem jött össze a gólszerzés. A második fehérvári előnyben előbb Manavian próbálkozhatott, majd Vincze közeli lövése maradt ki, végül Luttinen kapu előtti passzát Hári János értékesítette (4-3). Tovább pörgött a Laporte-legénység, a másik oldalon viszont Kickert tartotta a kékmezesek előnyét. Erdély kiállítása után Leiler középről leadott lövése halt el egy blokkban, de az előnyben több helyzetet nem tudott kialakítani a hazai gárda. A kiállítás letelte után időt kért csapatunk vezetőedzője, Rajna is lekorcsolyázott, és hiába Verlic kiállítása másodpercekkel a dudaszó előtt, nem jött össze az egyenlítés, így a Fehérvár AV19 pont nélkül távozott Villachból.