Egygólos vereség a Bolzano otthonában

• 2021.10.16. 23:17

A Hydro Fehérvár AV19 kétszer is háromgólos hátrányba került a Bolzano elleni mérkőzésen, de a jó hajrá ellenére sem sikerült a pontszerzés

NIKOLIC, OFNER, PARDATSCHER, SPARER
Fazio (Boyle) - Dehaas, Plastino, Halmo, Findlay, Gazley - Lowe, Maione, Frank, Catenacci, Miceli - Trivellato, Di Perna, Frigo, Bernard, Mizzi - Glück, Alberga, Pitschieler
Kornakker (Horvath) - Atkinson, Nilsson, Magosi, Hari, Kuralt - Horvath, Campbell, Erdely, Sarauer, Petan - Fournier, Szabo, Shaw, Jacobs, Terbocs - Szabo, Ambrus, Retfalvi, Mihaly
Gólszerzők: Gazley, Miceli, Bernard, Miceli ill. Terbocs, Nilsson, Terbocs
Kiállítások: 8 ill. 8

Kiélezett küzdelmet hozott az első harmad a Hydro Fehérvár AV19 bolzanoi vendégjátékán. Halmo kisbüntetésével indult a találkozó, de csapatunknak nem sikerült kihasználni az emberelőnyt. A játékrész első felében a hazaiak kapusának, Boyle-nak akadt több dolga, de Petan, Terbócs, és Atkinson helyzeteit is sikeresen hárította. A 8. percben Atkinson kiállítása után indulhattak meg előnyben a hazaiak, de Kornakker a helyén volt. Az etap második felében mindkét félnek akadtak helyzetei, de nem esett gól a dudaszóig.

A második etapra tempót váltottak a dél-tiroliak, a 4.percben Dustin Gazley érkezett egy eladott korongra és talált be közelről. (1-0) Alig fél percet kellett várni a második hazai gólra, Angelo Miceli indult meg a kék vonalról és nem hibázott. (2-0) A 28. percben Szabó Bencét látták szabálytalannak a játékvezetők, a pirosmezesek ezt kihasználva Anton Bernard góljával növelték tovább előnyüket. (3-0) Csapatunk a játékrész második felében megkettőzött erővel küzdött a szépítésért, végül 25 másodperccel a játékrész vége előtt Terbócs István juttatta át a korongot a gólvonalon. (3-1)

Az utolsó játékrész első felében inkább a hazaiak jeleskedtek támadásokban, Angello Miceli szerezte meg a pakkot egy buli után, majd a kaput megkerülve a hálóba lőtt (4-1). A harmad 12. percében Halmo indult meg szólóban, ám szabálytalanul állították meg, így a játékvezetők büntetőt ítélte. A rávezetésből Kornakker került ki győztesen, így maradt a 4-1. A háromgólos hátrány ellenére nem adta fel csapatunk, nem is kellett sokat várni a szépítésre, Henrik Nilsson távoli lövése pattant meg a kapu előtt és jutott át a gólvonalon (4-2). Gyorsan zárkózott együttesünk, a következő percben Shaw beadását követően Terbócs István szerezte meg második találatát a mérkőzésen (4-3).  A végjátékban szinte odaszögezték a kapuhoz a Bolzanot Petanék, de másfél perccel a vége előtt Campbell kapott kisbüntetést, így előnyben támadhattak a hazaiak. A dudaszó előtt Kornakker is lekorcsolyázott, Erdély előtt több lehetőség is adódott, de végül eldőlt, a rókák otthon tartották mindhárom pontot.