Egy szép szezon vége - a Vienna Capitals ment tovább

• 2015.03.18. 22:36
  • FehervárAV19
 Öldöklő küzdelem után, a hosszabbításban szerzett góllal a Bécs megnyerte a hatodik mérkőzést és bejutott az elődöntőbe.

Vienna Capitals – Fehérvár AV19 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0)

Albert-Schultz Eishalle, 5350 néző. Vezette: Gebei, Piragic, Nagy, Smeibidlo.

Vienna Capitals: Zaba – Iberer, Carson, Magowan, Watkins, Rotter – Fraser, Lakos P., Puschnik, Schiechl, Hartl – Klimbacher, Peter, Ferland, MacArthur, Foucault – Hackl, Grosslercher, Nödl, Bois, Fischer

Vezetőedző: Jim Boni

Fehérvár AV19: Rajna – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Ejdepalm, Varga, Kovács, Bartalis, Vincze – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Tokaji, Hetényi P., Németh, Erdély, Magosi

Vezetőedző: Rob Pallin

Gólszerzők: Carson, Foucault, illetve Sarauer

A hatodik mérkőzés előtt Rob Pallin váratlant húzott, a sorok összetételén ugyan nem változtatott vezetőedzőnk, de Engstrand helyett Rajna Miklós kezdett a kapuban.

Ahogy azt már megszokhattuk, ismét erősen kezdett a Capitals, de ezúttal az elejétől felvettük a kesztyűt. Sőt, a kezdeti hazai rohamok után Bartalis tört bátran kapura, de lövése Zaba kesztyűjében halt el. Ibererék folytatták eddigi harcmodorukat; Vincze kapott óriásit, fiatal támadónkat úgy kellett letámogatni a jégről, szerencsére tudta folytatni. A harmad első felében jól tartottuk állásainkat, majd a fejre irányuló támadásért kettő plusz tíz perces büntetést kapó Nödl kiállítása után Ferland levadászta Bartalist is. Tízesünk vérző szájjal terült el a jégen, de hamarosan újra játékra jelentkezett. A végére két fehérvári emberelőny jutott, előbb Schiechl, majd Peter ült ki két-két percre, de nem tudtuk megszerezni az oly fontos vezető gólt. Viszont többet lőttünk kapura (12-11), és abszolút partiban voltunk a Capitalsszel, így bizakodva várhattuk a második játékrészt.

A szünet után egy Rajna bravúrral indult a középső húsz perc, Lakos megpattanó lövését védte bravúrral kapusunk. Majd jöttek sorra a kiállítások, amik nagyban meghatározták a harmad képét. Szerencsénkre a bécsiek emberelőnyben is tovább keménykedtek, melynek köszönhetően három fórt is eltékozoltak úgy, hogy sikerült kiállítatni magukat öt a négyben. Egyenlő létszámnál aztán megvillant az első sorunk! Kóger ugratta ki Banhamet, aki nagy helyzetben fölé vágta a korongot. Kár volt érte, nagy lehetőség volt. Durvaságban nem, de keménységben felvettük a harcot a sárgamezesekkel, ennek ellenére kétszer annyit játszhattunk emberhátrányban ebben az etapban (12, illetve 6 perc), mint a hazaiak. A bécsi támadók azonban nem tudtak túljárni Rajna eszén, aki áthatolhatatlan falként tornyosult előttük.  Végül csak sikerült a kapunkba juttatni a pakkot Rotteréknek, de rövid videózás után a játékvezetők érvénytelenítették a találatot. A harmad végén kettős emberhátrányba kerültünk, de ezt is túléltük. A döntés későbbre maradt.

A harmadik játékrész elején előbb Lakos, majd Sikorcin ülhetett a büntetőpadra, továbbra is nagy volt a teher a speciális egységeken, de egyik csapat játékosai sem tudtak túljárni a másik eszén. Rajna Miklós továbbra is extázisban védett, életben tartva reményeinket a hajrára. Az utolsó tíz percen belül felgyorsult a játék, mindkét fél próbálta döntésre vinni a dolgot. Az 54. percben aztán robbant a vendégszektor! Kovács Csaba lövésébe Sarauer ért bele jól, a pakk pedig Zaba hálójában kötött ki (0-1). Óriási offenzívát indítottak a hazaiak az egyenlítésért és össze is jött nekik, igaz, érdekes körülmények között. Két perccel a vége előtt Carson a kapunkba juttatta a korongot, de Piragic sporttárs egyértelműen jelezte, hogy kisles miatt érvénytelen a találat. A videózás után viszont megváltoztatta az álláspontját, így jöhetett a hosszabbítás (1-1).

A jégfelújítás után szinte azonnal újabb gólt szerzett a Capitals, ismét videózás következett, és ezt már nem adták meg a játékvezetők. Ahogy teltek a percek, úgy lett egyre öldöklőbb a küzdelem. Már csak kettő perc volt vissza a „negyedik harmadból”, amikor egy saját harmadban eladott korong megpecsételte a sorsunkat. Foucault köszönte szépen és belőtte a mindent eldöntő találatot (2-1).

Ezzel a mérkőzést 2-1-re, a párharcot pedig 4-2-re a Vienna Capitals gárdája nyerte, és bejutott az elődöntőbe. Fiatal csapatunknak sincs azonban semmi szégyenkeznivalója, hiszen a végletekig megnehezítették az egyik bajnokesélyesnek tartott bécsi csapat dolgát.