Egy pont Grazból

• 2018.10.14. 20:07
Jó tempójú, fordulatos mérkőzésen végül hosszabbításban maradt alul a Fehérvár AV19 a Graz 99ers otthonában.

BABIC, PIRAGIC, NAGY, NEDELJKOVIC
Lundin (Höneckl) - Kirchschläger, Lakos, Oberkofler, Moderer, Zusevics - Jakobsson, Caito, King, Garbowsky, Grafenthin - Setzinger, Weihager, Hamilton, Yellow Horn, Loney - Egger, Soritz, Natter, Oleksuk, Ograjensek
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Szabo, Hari, Philips - Glenn, Caruso, Luttinen, Koskiranta, Kuralt - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Sofron - Laday, Sarpatki, Sille, Reisz, Szita
Gólszerzők: Ograjensek, Caito, Zusevics, Yellow Horn ill. Hari, Szita, Philips
Kiállítások: 8 ill. 12

Fehérvári mezőnyfölény jellemezte csapatunk vasárnapi, Graz elleni találkozójának első perceit, ennek megfelelően az első nagyobb helyzet a hazai kapu előtt adódott, ekkor rögtön a büntetőpad ajtaja is nyílt, Moderert büntették a játékvezetők, míg csapatunkból Reisznek kellett kiülnie. Négy a négy ellen és a kiegészülés után már a vendéglátó volt aktívabb, majd a hatodik percben Reisz kapott szemfüles passzt Sillétől, azonban nem sikerült átjuttatnia a vonalon a játékszert. Erdélyt látták szabálytannak a védekező harmadban, ám hiába a fölény, nem tudott betalálni a speciális egység. A játékrész közepére a sárgamezesek alakítottak ki nagyobb helyzeteket, míg Reiszék főleg kontrákkal próbálkoztak. A 16. percben Sarauer akadályozott meg egy szólót, szabálytalanul, így másodszorra is előnyben próbálkozhattak a Yellow Hornék, újfent sikertelenül. A kiegészülés után fordult a kocka, ezúttal a Fehérvár AV19 támadhatott üt a négy ellen. Egy elvesztett korong után azonban a vendéglátó szerzett vezetést, egy szólót követően a kipattanót Kevin Ograjensek vágta a kapuba (1-0). A harmad végéig maradt a grazi fölény, Így egygólos hazai előnnyel vonultak a felek az öltözőbe.

A második etap kiegyenlített játékkal indult, mindkét oldalon akadtak helyzetek az első percekben, de kidolgozott támadást egyik csapatnak sem sikerült vezetnie. A 25. percben aztán megszületett az egyenlítő találat, Sille adott pontos passzt Hári Jánosnak, aki nem is hibázta el a ziccert (1-1). Egy kettő az egy elleni támadással azonnal válaszolhattak volna a hazaiak, de a pakk elkerülte a kaput. Mezőnyjátékkal folytatódott a találkozó, mígnem újra a negyedik sor villant, Reisz passzolt a kapu elé, Szita Donát pedig nem is hibázott, megszerezve első EBEL-találatát (1-2). Elcserélte magát együttesünk a találat után, ebből a fórból pedig már betalált a Graz, Matthew Caito mattolta Carruthot (2-2). Újabb kiállítás következett, ezúttal grazi oldalon, és bár a Sarauer-Hári-Phillips támadótrió többször is veszélyeztett, maradt a döntetlen. Komoly küzdelem jellemezte a harmad második felét, egyre többször kellett nyújtózkodnia Lundinnak, a fölénynek pedig a 37. percre lett eredménye, Luttinen szerzett harcosan korongot, majd a középen egyedül érkező Zack Phillipshez passzolt, aki kulacsreptető bombával szerzett újra vezetést csapatunknak (2-3). Gyors kontrákra játszott a Graz, majd Hári kapott kétperces büntetést a játék késleltéséért, a dudaszó pillanatában egy kékvonalas lövés átjutott a gólvonalon, a játékvezetők azonban videózás után érvénytelenítették a találatot.

Grazi támadások jellemezték a záró 20 perc kezdetét, de a védelem jól működött, Carruth pedig magabiztosan hárította a próbálkozásokat. A fehérvári támadók sem tétlenkedtek, Lundint is megdolgoztatták a kiegészülés után, majd megint Carruthnak kellett játékba avatkoznia, amikor Lakos próbálkozott közelről. Harty lopott korongot a semleges harmadban a játékrész közepén, a szólót azonban védte a hazai hálóőr, és a duplázás sem sikerült, így maradt az egygólos vendégelőny. 5 perccel a vége előtt aztán újra egyenlített a Graz, egy kapu mögül visszaadott pakkot Zintis Zusevics vágott a hálóba (3-3). Egy perccel később újra rezzent a háló, Hannu Järvenpää pedig jó érzékkel kérte a videóbíró használatát, hiszen a gólt végül kapusakadályozás miatt érvénytelenítették is a játékvezetők. 37 másodperccel a dudaszó előtt nagy lehetőséghez jutott a Fehérvár AV19, Oleksuk szabálytalankodott a palánknál, vezetőedzőnk pedig időt is kért, de a lefújásig már nem sikerült betalálni Sofronéknak, így jöhetett a hosszabbítás.

Négy a három ellen kezdődött a ráadás, a fórt azonban nem sikerült értékesíteni csapatunknak. A kiegészülést követően Stipsicz és Koskiranta iramodtak meg kettő az egy ellen, majd Sofron és Erdély összjátéka után került közel a győzelemhez a fehérmezes vendégegyüttes. A hosszabbítás második fele a hazaiaké volt, ráadásul 22 másodperccel a vége előtt Stipsicz szabálytalankodott, és mindössze 2 másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor Colton Yellow Horn maradt egyedül a jobb szélen, és nem is hibázott (4-3), megszerezve ezzel a bónuszpontot csapatának.