Egy pont a Linz ellen

• 2018.10.05. 22:04
A Fehérvár AV19, bár többször is vezetett a Linz ellen, végül hosszabbításban szenvedett vereséget a tabellaszomszéd ellen.

SIEGEL, NIKOLIC, GATOL, KASPAR
Kornakker (Carruth) - Caruso, Szabo, Szabo, Hari, Philips - Glenn, Laday, Luttinen, Koskiranta, Sarpatki - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Sofron - Sille, Reisz, Szita
Ouzas (Kickert) - Kapstad, Rutkowski, Lebler, Locke, Umicevic - Brocklehurst, D'Aversa, Hickmott, Kearns, DaSilva - Altmann, Matzka, Kristler, Schofield, Woger - Ober, Kragl, Leiler, Brucker, Gaffal
Gólszerzők: Sille, Luttinen, Hari, Caruso, Philips ill. Locke, Woger, Lebler, Brocklehurst, Brocklehurst, DaSilva
Kiállítások: 8 ill. 12

A visszatérő Andrew Sarauer mellett kimaradókkal is kellett számolnia Hannu Järvenpää vezetőedzőnek a Linz elleni mérkőzésen, hiszen izomhúzódás miatt Jonathan Harty, valamint a csapatkapitány Kóger Dániel és Anze Kuralt kisebb sérülés miatt nem léphetett jégre pénteken, Eric Meland visszatérése pedig még várat magára, a védő már rehabilitációját tölti az előszezonban elszenvedett sérülése után. Ennek ellenére a hazaiak kezdték jobban a találkozót, a 3. percben pedig be is találtak a kék-fehérek, egy kontrából Reisz és Timotej Sille indulhatott meg, a ziccert pedig magabiztosan értékesítette a fiatal támadó (1-0). Hári került helyzetbe a következő percben, ám nem jött össze az újabb gólszerzés. Az ötödik percben a másik oldalon is rezzent a háló, egy oldalról betett korongot Corey Locke vágott mérnöki pontossággal a bal felsőbe (1-1). Maradt a linzi fölény az egyenlítés után, ráadásul előnybe is kerültek a fehérmezesek, de Szabó Krisztiánék magabiztos védekezéssel megakadályozták az újabb gólszerzést. A játékrész közepén újra magához ragadta a vezetést a Fehérvár AV19, egy kontra után egy kijátszott akciót követően Sárpátki passzolt az érkező Arttu Luttinennek, aki nem is hibázott (2-1).  A következőkben kiegyenlítődött a játék képe, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de maradt az egygólos fehérvári vezetés. A Linz percei következtek, Carruthnak akadt több dolga, ám gólt a hazaiak szereztek, Hári János lövése a kapu előtt megpattant egy vendégjátékoson és a léc alá vágódott (3-1). Troy Ward kapust is cserélt, Kickertet Ouzas váltotta, akinek Reisz lövése után kellett nyújtózkodnia, majd Hári is tesztelte az osztrákok hálóőrét.

Jobban kezdte a második játékrészt a vendég együttes, többször is eljutottak Carruth kapujáig, végül egy kipattanót Daniel Woger juttatott a hálóba (3-2). Kontráztak a hazaiak, Erdély passza után Szabó Krisztiáián lövése azonban csak az oldalhálóig jutott, majd Hári próbálkozását védte Ouzas, végül Stipsicz lökete a kapuvasról pattant ki. A másik oldalon azonban újra betalált az osztrák együttes, Brian Lebler oldalról érkező lövése jutott át a gólvonalon (3-3). A 25. percben Brocklehurst szabálytalankodott, ám hiába próbálkozott többször is a speciális egység, nem sikerült elrontani a Linz százszázalékos hátrányos mérlegét. A játékrész közepén kettős fórhoz jutott csapatunk, Ouzas bravúrjára volt szükség öt a három ellen, Sarauer előtt már ott volt az üres kapu, azonban a vendégek hálóőre a lepkéssel hárított. Lőttek a fehérvári játékosok, ahonnan csak tudtak az előny alatt, ám a vendéglátónak továbbra sem sikerült újra vezetést szereznie. 7 perccel a dudaszó előtt Stipsiczet látták szabálytalannak a játékvezetők, ám maradt a döntetlen. Ami nem sikerült előnyben, összejött egyenlő létszámnál, egy buli után Koskiranta tette hátra a pakkot Michael Carusonak, aki egy lapos lövéssel Ouzas lábai között a hálóba juttatta azt (4-3). Újabb fehérvári létszámfölény maradt kihasználatlanul a játékrész vége előtt, majd el is cserélte magát Hannu Järvenpää együttese, így a vendégek jöhettek öt a négy ellen a lefújás előtt, de végül egygólos hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A záró 20 perc elején nem jött össze az egyenlítés előnyben a vendégeknek, majd kiegyenlített játék folyt a jégen egészen a 45. percig, amikor Lebler kapott kétperces büntetést. Az újabb fórban sem jött össze a találat Saraueréknek, a kiegészülés után pedig Carruth mögött csengett a vas, majd a játékrész derekán már Carruth mögé jutott a játékszer, Aaron Brocklehurst egy jól helyezett lövéssel bombázott a kapuba (4-4). Sarauer került helyzetbe a gól után, majd Lebler kapott kétperces büntetést, így újfent a speciális egységek kerültek főszerepbe. Ebben az előnyben már megtört a jég, Stipsicz passzolt a másik oldalon érkező Zack Phillipsnek, aki mattolta Ouzast (5-4). Luttinennek kellett kiülnie három perccel a vége előtt, a vendégek mestere pedig időt is kért, Ouzas is lekorcsolyázott, így hat a négy ellen jöhettek Locke-ék. A fórból még nem, azonban a kiegészülés után már újra egyenlített az osztrák gárda, Brocklehurst duplázott (5-5).

Ahogy az előző két hazai mérkőzésen is, a Linz ellen is hosszabbítás következett. A ráadásban kiegyenlített küzdelem után a vendégek ragadták magukhoz a játék irányítását, a bónuszpont sorsát pedig végül Dan DaSilva döntötte el, aki egy kapu előtti passzt értékesített (5-6).