Egy gól döntött

• 2021.03.16. 23:35

A Hydro Fehérvár AV19 egygólos vereséget szenvedett a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

SMETANA, TRILAR, KONC, RIECKEN
Starkbaum (Wraneschitz) - Wall, Lakos, Besse, Nissner, Loney - Johnson, Gauthier Leduc, Archibald, Wukovits, Hartl - Piff, Fischer, Bauer, Vause, Rotter - Hackl, Artner, Richter, Großlercher, Kittinger
Janus (Kornakker) - Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hari, Kuralt - Caruso, Horvath, Erdely, Bartalis, Petan - Szabo, Geiger, Kahkonen, Sarauer, Sarpatki - Szita, Lahti, Mihaly
Gólszerzők: Nissner
Kiállítások: 8 ill. 14

Az első lövést Starkbaumnak kellett hárítania a harmadik playoff-mérkőzésen, majd Janusnak is akadt dolga. Intenzíven kezdődött tehát a találkozó, Hári kapott kisbüntetést a 3. percben, de jól működött a védelem és sikerrel kivédekezte együttesünk a hátrányt. Maradt a pakk bécsi ütőkön egyenlő létszámnál is, majd Rottert látták szabálytalannak a játékvezetők, de a fórban a legnagyobb lehetőség előbb a hazaiak előtt adódott, majd a kiegészülés előtt Petan lehetősége maradt ki. A harmad közepét oda-vissza játék jellemezte, bár veszélyesebb helyzetek inkább a sárgamezesek előtt adódtak. A játékrész második felében maradt a kiegyenlített játék, mindkét oldalon több helyzettel, de végül gól nem esett.

A középső etapot a mieink kezdték jobban, Starkbaumnak kellett védenie, majd egy korongvesztés után három az egy ellen jöhetett a Bécs, végül Benjamin Nissner szerzett vezetést csapatának (1-0). Szitának kellett kiülnie a gól után, de a fórt nem tudta gólra váltani az osztrák együttes. Petan előbb bottal akasztásért, majd durva játékért kapott 2 percet, majd Sarauer sodorta el Starkbaumot, így rövid ideig kettős előnyben is támadhattak Rotterék, sikertelenül. Kiegészült együttesünk, ám nem ért véget a kiállítások sora, ezúttal Kähkönennek kellett kiülnie, de a védelem kitartott. A rövid ideig tartó öt az öt elleni játék során adódtak lehetőségek Bartalisék előtt, a dudaszó előtt azonban ismét megtört a lendület, Campbell kapott kisbüntetést.

Az áthúzódó kiállítás alatt is jól védekezett a magyar ICE-csapat, és maradt az 1-0. Egyenlő létszámban mindent megtett az egyenlítésért a vendég együttes, de szoros védekezésre váltottak a hazaiak, és kevés lehetőséget engedtek a mieinknek. Rotter kiállítása után öt a négy ellen támadhattak Háriék, de ez a fór is meddő maradt. A kiegészülés pillanatában Janus mentett nagyot, majd Sarauer ért bele jól egy távoli lövésbe, de Starkbaum védett. A végjátékban időt kért csapatunk vezetőedzője, Janus helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott fel, ám hiába a helyzetek, nem sikerült az egyenlítés.