EBYSL: Büntetőkkel győzelem Linzben

• 2013.03.10. 15:37
  • FehervárAV19
A Sapa Fehérvár AV19 játékosai kitettek magukért vasárnap délután: a mieink két és fél sorral, két nap alatt a második meccsüket játszva is nyerni tudtak egy jól felkészített ellenfél otthonában.
EHC Linz - Sapa Fehérvár AV19 1-2PS (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1)
Linz, 111 néző, vezette: Nikolic, Krausz, Plattner.
EHC: Janny - Fechtig, Schaurhofer, Macierzynski, Weinberger, Krcho, Gaffal, Frieske, Franz, Pastl, Lindner, Sette, Pichler, Sturm, Placek, Dokutovics, Dreger.
Sapa: Rajna - Hetényi P., Varga A., Németh A., Tóth G., Sárpátki, Arany, Reiter A., Izsák, Sofron Á., Pukli, Árkovics, Korbuly, Füri, Krausz. Mb. edző: Kiss Dávid.

A Sapa Fehévár AV19 vasárnap délután is igen foghíjas csapattal lépett jégre, Kiss Dávid megbízott edző három teljes sort sem tudott csatába küldeni. A masszív EHC Linz ellen tehát jelentős erőpróba várt a mieinkre. Az első játékrész enyhe hazai mezőnyfölényt hozott, gól azonban nem született. A második harmadban már mi uraltuk a játékot, ám a hajráig kellett várni arra, hogy megzördüljön a háló, ekkor Sofron Ádám juttatta vezetéshez a mieinket (0-1). A pihenő előtt még kivédekeztünk egy emberhátrányt is, így megérdemelt vezetéssel ért minket a szünet. A záró húsz percben nagy egyenlítési lehetőséget hagyott ki a Linz, büntetőt ronrottak ugyanis. Ezután a mi kezünkben volt az esély, hogy eldöntsük a pontok sorsát, hiszen szimpla és kettős emberfórban is próbálkozhattunk. Nem tudtuk begyötörni a második gólt, és ennek meg is fizettük az árát: az utolsó percben, emberelőnyben lehozták a hazaiak a kapusukat, és  Weinberger egyenlített (1-1). A hosszabbításban nem született találat, így büntetők következtek, amelyek végén a mieink bírták jobban a nyomást: Varga mindent eldöntő góljával megnyertük a mérkőzést.