Döntőben a Fehérvár AV19

• 2015.03.27. 21:55
  • FehervárAV19
Csapatunk 7-1 arányban legyőzte a Debrecent és bejutott a Magyar Kupa fináléjába, de a ma este igazán Hetényi Zoltán visszatérése miatt marad emlékezetes.
 Debreceni HK – Fehérvár AV19 1-7 (1-0, 0-2, 0-5)

Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok, 2900 néző. Vezette: Kincses, Mayer, Kis-Király, Soltész.

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Voronov, Hári, Berta, Ladányi – Sadikov, Wéber, Vaszjunyin, Sijka, Dancsfalvi – Prakab, Tőkési, Odnoga, Okos, Kurilyuk – Könczei, Vincze, Kaskov

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Fehérvár AV19: Rajna (Hetényi Z.) – Boivin, Ejdepalm, Marino, Bartalis, Kovács Cs. – Szirányi, Wehrs, Banham, Sarauer, Kóger – Orbán, Tokaji, Benk, Sikorcin, Magosi – Varga, Hetényi P., Nemes, Németh A.

Vezetőedző: Rob Pallin

Gólszerzők: Ladányi, illetve Boivin, Szirányi, Ejdepalm, Banham, Bartalis, Sikorcin, Sarauer

Debreceni támadással kezdődött a mérkőzés, majd az első tíz perc fehérvári fölénnyel telt, de csak helyzetekig jutottak Sarauerék. Meg kell említeni a hajdúságiak orosz hálóőrét, Savva Borodint, aki magabiztosan hatástalanította csatáraink gólszerzési kísérleteit. A harmad derekán kijöttek a szorításból Háriék, többször eljutottak Rajna kapujáig, és ha már ott jártak meg is szerezték a vezetést Ladányi Balázs révén (1-0). Nem pörgött üzemi hőfokon a Fehérvár, de ez semmit sem von le Bertáék teljesítményéből, akik szemmel láthatóan óriási lelkesedéssel és nagy önbizalommal jégkorongoztak. Nem is tudtunk fogást találni rajtuk, Borodin kapus vezérletével megőrizte előnyét a Debrecen és nagy meglepetésre vezetéssel mehetett az első szünetre.

A pihenő után emberelőnyben kezdhettük a középső húsz percet, ugyanis Sijkát az előző játékrész végén kiállították a játékvezetők. Wehrs távoli kísérletét még fogta Borodin, de Boivin lövésével szemben már tehetetlen volt (1-1). Jóval magasabb sebességi fokozatban játszottak a fiúk, mint az előző játékrészben, le is táboroztunk a debreceni harmadban. Ennek ellenére egy kontra végén Ladányi majdnem visszavette a vezetést övéinek, de Rajna résen volt. A harmad derekán aztán kettős emberelőnybe kerültünk és Szirányi távoli góljával kihasználtuk a fórt (1-2). Ezután futószalagon jöttek a Volán-helyzetek, de Borodin továbbra is ihletett formában védett. Sőt, Vaszjunyin kétszer is el tudott menni szólóban, de Rajna eszén nem tudott túljárni, így negyven perc után fehérvári előny állt a táblán.

Az utolsó harmadban aztán jöttek a gólok is. A 44. minutumban Ejdepalm emelt Borodin kapujába, aki elől a saját hátvédje takarta a kilátást (1-3), majd a játékrész derekán 40 másodperc alatt két fehérvári gól is született. Előbb Banham bombázott a hálóba (1-4), majd Bartalis közelről vette be a vendégkaput (1-5). 12 perccel a vége előtt Marino és Sadikov kapaszkodott össze, mindketten lehiggadhattak a büntetőpadon. Nem sokkal később Magosi és Voronov is ledobta a kesztyűt és egy kis bunyóval vezették le a feszültséget. Ezután következett a mérkőzés legszebb pillanata, a közönség üdvrivalgása közepette Rob Pallin pályára küldte a sérüléséből nemrég felépült kapusunkat, Hetényi Zoltánt. A végére még két találat maradt, az 54. percben Sikorcin (1-6), majd négy percre rá Sarauer mattolta az utolsó tíz percre beálló Tőkét (1-7).

Ezzel a győzelemmel eldőlt, hogy Fehérvár AV19 – Miskolci Jegesmedvék döntőt rendeznek szombaton a Magyar Kupában, míg a bronzéremért a Dab.Docler és a Debreceni HK együttese küzdhet meg.