A Hydro Fehérvár AV19 jutott a Magyar Kupa miskolci döntőjébe.

Rajna (Adorján) - Szirányi, Tousignant, Galanisz, Kiss, Beach, Gőz, Láda, Ritó, Vas, Rodman, Dudás, Vandane, Miskolczi, Ross, Magosi, Farkas, Harrison
Ouzas (Kornakker) - Szabó B., Campbell, Erdély, Sarauer, Yogan, Stipsicz, Tikkanen, Kuralt, Timmins, Szabó K., Busenius, Harty, Sárpátki, Girard, Kóger, Kiss, Mhály, Dézsi
Gólszerzők: Dudas, Galanisz ill. Timmins (2), Kóger, Yogan (2) , Harty
Kiállítások:

Kiegyenlített játékkal, óvatos, tapogatódzó játékkal indult csapatunk DVTK Jegesmedvék elleni Magyar Kupa-elődöntője. Az első nagyobb védésre a 3. percben került sor, Rodman kínálta meg Ouzast középről. Miskolci mezőnyfölénnyel ment tovább a találkozó, a borsodiak több és veszélyesebb helyzetet dolgoztak ki, mint a vendégek. Egy védelmi hibát kihasználva három az egye ellen jöhettek a hazaiak a 8. percben, de Ouzas bravúrral hárítani tudott. Harty és Rodman akaszkodtak össze egy lehetőséget követően, így mindketten mehettek a büntetőpadra. A négy a négy elleni játék egyik csapatnak sem kedvezett igazán, mindkét oldalon adódtak helyzetek. Stipsiczet látták szabálytalannak a játékvezetők, így négy a háromban álltak fel a felek. Jól forgatott a Miskolc a fórban, Szabó Krisztiánnak pedig magas bottal való játékért kellett kiülnie, így kettős előnyben is próbálkozhattak Magosiék. A szimpla létszámfölényben aztán meg is született a vezető találat, Jesse Dudas tette fel a jobb felsőbe a pakkot (1-0). Kóger egyenlíthetett volna a gól után, de Rajna a helyén volt. 3 perccel a dudaszó vége előtt a Kuralt-Timmins-Sárpátki sor volt aktív a kapu előtt, de nem sikerült az egyenlítés. A harmad végét megnyomta együttes, de végül egygólos hazai előnnyel vonultak szünetre a felek.

Egy Yogan-Sarauer-Erdély összjáték végén kellett védenie Rajnának a játékrész elején. A 22. percben azonban már rezzent a háló Rajna mögött, Girard lövését követően a kipattanóra a visszatérő Jonathan Harty érkezett jó ütemben (1-1). Egy perccel később meg is fordította a mérkőzést együttesünk, Scott Timmins ragasztott nagy gólt a hazai kapuba (1-2). Gőz lőtte telibe a vasat a gól után, majd Magosi ütközött Campbell-lel, így jöhetett az első vendégelőny. A fórban Saruaer próbálkozott többször, majd Kóger kapott kisbüntetést, így fordult a kocka, Dudas, majd Szirányi is egyenlíthettek volna, de az egalizálás csak egyenlő létszámnál sikerült a piros-fehéreknek, Galanisz érkezett Rodman beadására és nem is hibázott (2-2). Timmins ütközött a palánk mellett, de ebben a fórban nem találtak be a miskolciak. Sarauer veszélyeztetett a kiegészülés után, majd ismét a fehérvári kapu előtt folyt a játék, ám Ouzas a helyén volt. Kóger indulhatott egyedül Rajna kapujára a harmad végén, de kimaradt, így a záró harmadra maradt a döntés.

Kuralt és Harty lehetősége nyitotta a harmadik harmadot, majd Láda távoli próbálkozását hárította kapusunk. Ezúttal a fehérváriak támadtak többet, ennek pedig a 47. percre meg is lett az eredménye, Kóger iramodott meg bal oldalon és Rajna lábai között a hálóba lőtt (2-3). Ment előre az egyenlítésért a vendéglátó, de jól szűrte a támadásokat csapatunk, egy kontra végén pedig már kettő volt közötte, Timmins tette be a kapu elé Andrew Yogannek, aki közelről mattolta Rajnát (2-4). Kuralt-Harty-Timmins volt a korong útja egy perccel később, utóbbi pedig közelről növelte a különbséget háromra (2-5). Időt kért Marcel Rodman, Rajna is lekorcsolyázott, de hat az ötben sem tudott veszélyeztetni a Miskolc, ugyanakkor üreskapus találat sem esett. Ouzas védései mellett a védelem is jól működött a hátralévő időben, ráadásul Andrew Yogan üres kapura is betalált, így csapatunk magabiztos, négygólos győzelemmel jutott a Magyar Kupa döntőjébe.