Döntőbe jutott U20-as csapatunk!

• 2015.03.19. 09:57
  • FehervárAV19
 2:1-es összesítéssel jutott EBYSL-döntőbe junior csapatunk, miután itthon is legyőzték a Ljubljana csapatát.
 Hazai győzelem és idegenbeli vereség után az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban került sor az EBYSL-elődöntő harmadik mérkőzésére. A tét a döntőbe jutás volt.

Egészen a tizenharmadik percig kellett várni az első gólig. Emberelőnyben Hamvai kotorta be közelről a korongot az ellenfél kapujába, Szabó Dániel passza után.

A második harmadban továbbra is inkább csapatunk akarata érvényesült, ugyan csak egy emberelőnyös gól jelentette csapatunk számára a kétgólos vezetést, Hamvai és Nemes összjátéka után Vokla volt eredményes. Sok nem is kellett a Ljubljana megtáltosodásához, pontosan egy perc múlva Kornakker szedhette ki a kapujából a pakkot, 2:1.

A záró harmad izgalmasra sikeredett, a szlovének mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, a mérkőzés utolsó perceiben kapusukat is lehozták, ezt Nemes Benjamin egy távoli lövéssel használta ki., aki alig több mint egy perccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést és a döntőbe juttatta csapatunkat.

A döntő első összecsapására március 21-én szombaton 17:30-kor kerül sor az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, az ellenfél a Red Bull Salzburg lesz. Várunk minden szurkolót!