Büntetőlövések után kapott ki junior csapatunk

• 2015.03.27. 15:53
  • FehervárAV19
Sokáig vezetett, ám a fáradtság és a MAC végül büntetőlövések után 4:3-ra legyőzte junior csapatunkat.
 Csapatunk számára vontatottan indult a mérkőzés, a találkozó első perceiben érezhető volt a játékosokon, hogy szerdán még EBYSL döntőt játszottak. Ennek ellenére a mérkőzés 6. percében Mazzag Dániel emberelőnyben talált a kapuba Szabó és Reisz átadása után. A vezetés tudatában egyre jobban belelendült a mérkőzésbe Tyler Dietrich csapata, a 13. percben viszont Kornakkert mattolta a vendégcsapat. Fekete közelről talált a hálóba. Több gól már nem esett az első harmadban, 1:1 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A második húsz perc szintén tapogatózó játékkal indult. A 25. percben Szabó Krisztián lövése Arany Gergely lábai közt talált utat a kapuba, 2:1 ide. A folytatásban sorra alakította ki csapatunk a helyzeteit, de sem emberelőnyből, sem pedig teljes létszámban nem sikerült az értékes lehetőségeket kihasználni. Egészen a harmad utolsó másodpercéig kellett várni az újabb Volán-gólra, ekkor Sárpátki ért bele szerencsésen Reisz lövésébe, a korong pedig átpattant a vendégek kapusa felett, 3:1.

A záró játékrészt nagy elánnal kezdte a MAC, csapatunkon egyre inkább érezhető volt a fáradtság. A 48. percben Bödök kotorta Kornakker hálójába a korongot, 3:2.  Csapatunk előtt ezek után is adódtak lehetőségek, de Kocsisék egyik lehetőségüket sem tudták gólra váltani. A rendes játékidő utolsó perceiben Hamvai vitatható kiállítását követően megfogyatkoztunk, az előnyt pedig fél perccel a lefújás előtt kihasználta a vendég MAC, jöhetett a hosszabbítás.

Az 5 perc ráadás nem hozott döntést, jöhettek a büntetők. Az első körben Kornakker állta a sarat, de Sárpátki hibázott, a második körben a MAC belőtte az övét, míg részünkről Szabó Krisztián értékesítette a maga büntetőjét. A harmadik kör a kapusoké volt, így jöhetett a 4. kör ahol előbb Sárpátki hibázott, majd Nagy belőtte, ezzel a MAC 4:3-ra nyert és előnnyel várhatja, a két nyert mérkőzésig tartó döntő második összecsapását, amire vasárnap kerül sor a Kisstadionban 17:05-ös kezdettel.

Végeredmény: Fehérvár AV19 - MAC Budapest 3:4 bü. (1:2, 2:0, 0:2, 0:0, 0:1)

Gólszerzők: Mazzag, Szabó, Sárpátki, illetve Fekete, Bödök, Jászai, Nagy