Bronzérmet érő győzelem

• 2019.08.25. 18:47
A Hydro Fehérvár AV19 csapata kétgólos győzelmet aratott a Jesenice ellen bledi torna harmadik napján, így a harmadik helyen végzett.

Camdzic, Pahor, Bergant, Miklic
Avsenik (Kogovsek) - Ankerst, Crnovic, Djumic, Glavic, Grahut, Kocar, Korosec, Markic, Poklukar, Primozic, Rajsar, Sersen, Sodja, Stojan, Sturm, Svetina, Tavzelj, Tomazevic, Urukalo
Ouzas (Kornakker) - Sille, Yogan, Kuralt, Stipsicz, Busenius, Kóger, Timmins, Lehtonen, Harty, Szabó D., Erdély, Sarauer, Reisz, Caruso, Tikkanen, Madácsi, Péter, Szita, Szabó B.
Gólszerzők: Sodja ill. Stipsicz, Erdély, Lehtonen
Kiállítások:

Tempós oda-vissza játékkal indult a bledi torna bronzmérkőzése, az első nagyobb lehetőség Sarauer előtt adódott, de Avsenik a helyén volt, majd a kontrában Sturm dolgoztatta meg Ouzast. A 4. percben Stipsicz lőtt közelről, a szlovén kapus hárított, a másik oldalon Kocar próbálkozását blokkolta hálóőrünk. A következőkben ismét a mezőnyjátéké volt a főszerep, amit egy komoly fehérvári támadás tört meg, nem is kellett tovább várni az első gólra, egy védőről lepattanó korongot Stipsicz Bence értékesített (0-1). Az első játékrész felénél Caruso kapott kisbüntetést bottal akasztásért, ám hátrányos egységeink jól működtek, a hazai gárda nem tudott nagyobb helyzetet kialakítani. A továbbiakban leginkább a semleges harmadban folyt a játék, majd a 16. perc közepén Yogan indult meg, lövése azonban elakadt Avsenikben. Ezután Szabó Bencét látták szabálytalannak a játékvezetők, így ismét előnyben jöhetett a Jesenice, ebben a fórban más sikerrel jártak, Jaka Sodja egyenlített (1-1), a játékrész végéig pedig nem történt komolyabb esemény, a csapatok döntetlennel vonultak az öltözőbe.
Kuralt helyzetével indult a második harmad, a közelről érkező lövést azonban hárította Avsenik. A 21. perc végén jöhetett az első vendégelőny, Grahut kapott kisbüntetést, egy szép passzjáték után pedig Erdély Csanád bombázott középről a hálóba (1-2). A gólt követően sem szűnt a fehérvári mezőnyfölény, Tikkanen növelhette volna tovább a különbséget, majd Markic szabálytalankodott Madácsival szemben. Újra fórban támadhatott Hannu Järvenpää együttese, de jól mozogtak a hazai hátrányos egységek, maradt az 1-2. Caruso előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, az előnyben Kocar egyenlíthetett volna, ám Ouzas a helyén volt, majd Stojannak kellett kiülnie hazai oldalon, gól viszont nem született ebben a fórban sem. A 35. perctől ismét a fehérmezes alakulat vette át az irányítást, Caruso távoli bombájánál kellett védeni Avseninek, majd Tikkanen is a kékről próbálkozott, az eredmény viszont nem változott. A Jesenice gárdája időt kért a harmad vége előtt, maradt azonban az egygólos vezetés a harmadik etap kezdetére.
A záró játékrész kezdetén Ankerst látták szabálytalannak a játékvezetők, újra fórban jöhetett a fehérmezes gárda, nem is kellett sokat várni a harmadik találatra, Mikko Lehtonen vágta a hálóba a pakkot a piros vonalról (1-3). A következő helyzet is finn csatárunk nevéhez fűződött, kétszer is tovább növelhette volna az előnyt, de Avsenik ezúttal hárított. Erdély kapott kisbüntetést gáncsolásért, majd másfél perc múlva Sturm előtt nyílt az ajtó, a fehérvári előnyös egységek azonban nem jártak sikerrel. A kiegészülést követően is a hazai harmadban folyt a játék, Kuralt, Sille és Yogan is lehetőséghez jutott, viszont az eredmény nem változott. Az 51. percben Yogant állította ki a Camdzic-Pahor játékvezetőpáros, azonban Ouzas bravúrjainak köszönhetően maradt a kétgólos vezetés. A továbbiakban is jól őrizte előnyét a Hydro Fehérvár AV19, a Jesenice hiába próbálkozott, a vendégek védelme áthatolhatatlannak bizonyult, így a koronázóvárosi gárda végzett a bledi torna harmadik helyén.