Az idei első hazai győzelem

• 2020.01.03. 22:49
A Hydro Fehérvár AV19 magabiztos játékkal négygólos győzelmet aratott a HC Orli Znojmo elleni első idei hazai mérkőzésen.

2020.01.03 Péntek / 19:15
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Nézőszám: 3 042
HC Orli Znojmo
BALUSKA, NIKOLIC, NEDELJKOVIC, GATOL
Ouzas (Kornakker) - Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Erdely - Szabo, Stipsicz, Yogan, Girard, Szita - Busenius, Campbell, Sarpatki, Timmins, Kuralt - Kiss, Szabo, Reisz, Lehtonen
Groh (Jonas) - Tansey, Sedlak, Luciani, McRae, Svoboda - Sova, Miklis, Bowles, Flick, Berisha - Boruta, Stehlik, Bartos, Cesik, Gago - Oscadal
Gólszerzők: Kuralt, Reisz, Erdely, Campbell
Kiállítások: 8 ill. 12

Groh bravúrjával kezdődött a Hydro Fehérvár AV19 első újévi hazai mérkőzése, majd Timmins mehetett szólóban, de ez is kimaradt. Lucianit akasztották tiszta helyzetben, így büntetőlövésez jutott a Znojmo, de Ouzas magabiztosan hárította a rávezetést. Folytatódtak a fehérvári rohamok, Szabó Krisztiánt húzták vissza, de ezúttal néma maradt a játékvezetők sípja. A játékrész közepén alig egy percig tartott a hazaiak előnye, majd Girard mentett nagyot, ám szabálytalanul, így négy a négy ellen ment tovább a mérkőzés. Egyik félnek sem kedvezett a négy a négy elleni felállás, majd a znojmói előny is eseménytelenül telt. Újabb fórhoz jutott a vendéglátó, Yogan hibázott százszázalékos helyzetben, majd Sárpátki Beadására Reisz érkezett, de Groh továbbra is a helyén volt.

A középső etap kezdetén Szitát ütközték le a palánk mellett, majd Sarauerrel szemben is szabálytalankodtak a csehek, így egy percig kettős előnyben támadhattak Yoganék. A kettős és a szimpla előnyben sem tudott betalálni a Hydro Fehérvár AV19, ám a kiegészülés után Anze Kuralt indult meg a jobb oldalon és a lövése utáni kipattanót Groh ütője alatt kotorta a hálóba (1-0). Lucianit látták szabálytalannak a játékvezetők, és csapatunk mindössze hat másodperc alatt gólra is váltotta az előnyt, Stipsicz lövése után a kipattanót Reisz Áron vágta be (2-0). Egymást érték a kiállítások a következőkben, mindkét oldalon kimaradtak a létszámfölények.  5 perccel a harmad vége előtt Boruta át is juttatta a pakkot a gólvonalon, ám a játékvezetők már korábban megállították a játékot, így a találat érvénytelen volt. Sarauer előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de ebben az előnyben sem tudta áttörni a fehérvári védelmet a vendég alakulat.

A záró etap elején gyorsan növelte előnyét csapatunk, Sarauer passzát Erdély Csanád juttatta a hálóba (3-0). Sárpátki előtt maradt ki lehetőség a következőkben, majd Ouzasnak akadt több dolga. Nem adta fel a Znojmo, mentek előre az első gólért, ám kapusunk magabiztosan hárította a próbálkozásokat. A harmad közepére a vendégek vették át a mérkőzés irányítását, a szorításból azonban góllal jött ki a koronázóvárosi gárda, Reisz tette át Tim Campbellnek a pakkot, Szabó Krisztián remekül takart Groh előtt, hátvédünk pedig nem is hibázott (4-0). Szita került a büntetőpadra, hátrányban Erdély és Sarauer mehettek kettő az egy ellen. Utóbbit szabálytalanul állították meg a csehek, így ismét büntetőlövés következett, de ez is kimaradt. A végére nem sok izgalom jutott, a Hydro Fehérvár AV19 december 8. után újra hárompontos győzelmet ünnepelhetett hazai pályán.