A Hydro Fehérvár AV19 háromgólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa döntőjében.

Miskolc / Miskolci Jégcsarnok
Babic, Kincses, Muzsik, Váczi
Ouzas (Kornakker) - Campbell, Szabó B., Erdély, Sarauer, Mihály, Stitpicz, Tikkanen, Kuralt, Timmins, Yogan, Busenius, Harty, Girard, Kóger, Sárpátki, Kiss, Dézsi, Szabó K.
Arany (Nagy) - Karmeniemi, Pulli, Nagy G., Németh, Tóth A., Rantanen, Tóth Gergely, Kulmala, Pavuk, Switzer, Hegyi, Sarcia, Hajós, Juusela, Tóth Richárd, Boros, Tóth Renátó, Farkas, Roczanov, Tóth Gergő
Gólszerzők: Erdély, Sarauer, Busenius ill. Nagy G (2), Kulmala, Juusela (2), Sarcia
Kiállítások: 8 ill. 8

Fehérvári korongbirtoklással és Arany-védésekkel kezdődött az Expert-Borsod Agroker Magyar Kupa döntője, majd Sarauer fordult be a kapu elé, de nem született találat. A 6. percben Buseniust látták szabálytalannak a játékvezetők, de a hátrányban nem a vendégek, hanem csapatunk talált be, Erdély Család kapott remek kiugratást Tikkanentől és nem is hibázott (1-0). A gól után gyorsan kihasználta előnyét az FTC-Telekom, Nagy Gergő ltőte ki a jobb felsőt (1-1). Folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, Kiss lőtt a kékről, majd Timmins tesztelte Aranyt közelről. Yogannek kellett kiülnie, a fórt pedig mindössze négy másodperc alatt gólra váltotta a fővárosi együttes, Rasmus Kulmala kékvonalas bombája akadt be (1-2). Roczanov szabálytalansága után ezúttal a Hydro Fehérvár AV19 jöhetett öt a négy ellen, de meddő maradt a gárda előnyös játéka. A kiegészülés után Hegyi lőhetett távolról, de Ouzas a helyén volt. A harmad végéig maradt a játék Arany ketrece előtt, de nem sikerült az egyenlítés.

Ahogy az első 20 percre is, a másodikra is harcos fővárosiak érkeztek, kiegyenlített játékot láthattak a nézők. Szabó Bence mentett óriásit a kapu torkában, majd Nagy Gergő kapott kétperces büntetést, de ezúttal sem rezzent a háló Arany mögött. A harmad közepén a videobíró segítségét vette igénybe a Babic-Rencz játékvezető-páros, miután Campbell lövése jutott át Aranyon, ám végül úgy ítélték, a korong nem jutott át teljes terjedelmével a gólvonalon. A következő támadásban azonban már megszületett a második gól, Stipsicz átadását Andrew Sarauer vágta a hálóba (2-2). Sarauer akasztott 8 perccel a harmad vége előtt, ezúttal egy perc alatt váltotta gólra az előnyt az FTC, Aki Juusela helyezett a kapuba (2-3). Többször volt lehetősége csapatunknak az egyenlítésre, a lendületet Timmins kiállítása törte meg, ezúttal azonban meddő maradt a zöld-fehérek előnyös játéka.

A záró etap kiegyenlített játékkal indult, felvette a kesztyűt a fővárosi alakulat, majd ismét Ouzasnak akadt dolga, Aranynak csak kisebb próbálkozásokat kellett hárítania. Szabó Bence cselezett a kapu előtt, de ez is elakadt a vendégek hálóőrében, aztán Girard-t akasztották, így előnyben támadhattak Sarauerék. Erdély lőtt tisztán a fórban, majd a kiegészülés pillanatában Yogan próbálkozott jobbról, de nem született meg a harmadik találat. A harmad közepén már megtört a jég, Kuralt vitte be a harmadba a korongot, a kipattanóra Dylan Busenius érkezett jó ütemben és egyenlített (3-3). Nem tartott azonban sokáig a budapestieknek, hogy újra vezetést szerezzenek, hét és fél perccel a vége előtt Antonio Sarcia jól helyezett lövése került a kapuba. A játékvezetők kapusakadályozás miatt visszanézték a gólt, ám végül érvényesnek ítélték azt (3-4). Ment előre az újabb gólért csapatunk, 4 perccel a dudaszó előtt pedig nagy lehetőséghez is jutott, miután Tóth Richárd akadályozta Kuraltot, a fórban Ouzas is lekorcsolyázott, így hat a négy ellen támadhattak Yoganék. Nem tudott bejutni a kapu előterébe a magyar EBEL-csapat, ráadásul Aki Juusela szerzett korongot és az üres kapuba helyezett (3-5). Ismét lejött Ouzas a gól után, Nagy Gergő pedig háromra növelte a különbséget (3-6). A végig jól küzdő Ferencváros ezzel 25 év után ismét Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett.