Az emberelőnyök kihasználása döntött

• 2019.02.22. 20:20
A Vienna Capitals a második harmadban két előnyös góllal kétgólos vezetésre tett szert, amit már csapatunk nem tudott behozni, így Hannu Järvenpää legénysége továbbra sem tudott pontot szerezni a felsőházban.

BALUSKA, SIEGEL, HRIBAR, REZEK
Carruth (Kornakker) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarauer - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Meland, Vänttinen, Phillips - Szabo, Reisz, Sarpatki
Lamoureux (Starkbaum) - Wall, Clark, Olden, Holzapfel, Tessier - Fischer, Dorion, DeSousa, Vause, Wukovits - Peter, Mullen, Nödl, Nissner, Schneider - Birnbaum, Lakos, Romig, Großlercher
Gólszerzők: Tikkanen ill. Olden, Nissner
Kiállítások: 15 ill. 15

DeSousa helyzetével indult a találkozó, Carruth a mamuttal tolta ki a korongot, a kipattanóra Wukovits érkezett, de a védelem jól dolgozott. Továbbra is a bécsiek birtokolták többet a pakkot, Nissner, Wall és Lakos lövéseinél volt szükség Carruth bravúrjaira. Az első fehérvári lehetőség a sérüléséből visszatérő Sárpátki előtt kínálkozott, majd Romig szabálytalansága után jöhetett az első hazai előny, fórban Sarauer szerezhetett volna vezetést, viszont a vendégek hátrányos egységei jól dolgoztak. A következő percek is a fehérvári harmadban teltek, Dorion bombázott rá, aztán Olden kínálta meg a fehérvári hálóőrt. A harmad közepén Meland fordulhatott rá az osztrák ketrecre, de Lamoureux magabiztosan védett. Romig került újra büntetőpadra, létszámfölényben pedig Szabó Dániel próbálkozott, ezt követően Sarauer érkezett lendületből, a sárgamezesek azonban kiválóan védekeztek, így ekkor sem tudtak betalálni Háriék. A 17. percben Müller szélről tette rá, és Wukovitscsal szemben is jobbnak bizonyult Carruth. A harmad vége is tartogatott izgalmakat, több ziccer is kimaradt a Capitals előtt, így 20 perc játék után az állás 0-0 volt.

Rögtön a második etap első percében Sarauer és Hári összjátékát követően kellett nagyot védenie Lamoureuxnek, nem sokkal ez után viszont kisbüntetést kapott 55-ösünk. A bécsi előny alatt az első lehetőség mégis csapatunk előtt kínálkozott, Caruso passzolt Luttinennek, de a finn támadó elvétette a kaput, fordulhatott a Vienna, jobb szélről pedig Sondre Olden vágta a hosszúba a pakkot. (0-1) Erdély és Hári indulhattak meg kettő az egy ellen, de kimaradt, aztán Caruso is kisbüntetést kapott, ezt a fórt pedig hamar kihasználta a vendég alakulat, ezúttal Benjamin Nissner juttatta át a korongot a gólvonalon. (0-2) Bécsi mezőnyfölény érvényesült a továbbiakban, Nödl és Wukovits növelhette volna a különbséget, ám Carruth a helyén volt. A harmad közepén Harty és Mullen verekedtek össze, így egyaránt 5-5 perc büntetésben részesültek, azonban maradt az öt az öt elleni felállás egészen Sarauer újabb kiállításáig. A vendég létszámfölény alatt Schneider és Holzapfel próbálkozott, viszont 24 másodperccel a hazai hátrány lejárta előtt DeSousa szabálytalankodott, már előnyben pedig Harri Tikkanen lőtte ki a bal felsőt. (1-2) A gól után záporoztak a lövések a vendég kapura, Erdély került többször is helyzetbe, aztán Szabó Dániel bombázott rá kétszer is a bécsi ketrecre, majd Luttinen lőtt vasat, ám egyikőjük sem tudott egyenlíteni. Clark előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, Sarauerrel, Szabó Dániellel és Hárival szemben is jobbnak bizonyult Lamoureux, így a hazaiaknak nem sikerült kihasználni a játékrész végi előnyt.

A harmadik játékrész első percei meddő mezőnyjátékot mutattak, majd túl sok fehérvári játékos tartózkodott a jégen, speciális egységeink és Carruth azonban jól olvasták a játékot, így Holzapfel és Olden próbálkozásai ellenére sem változott az eredmény. Romig használt ki egy hibát és szólózhatott, de Carruth ekkor is bravúrosan védett. Folyamatos nyomás alatt tartotta a Capitals a hazai ketrecet, Szabó Krisztán kiállítását követően pedig már előnyben jöhetett az osztrák együttes, viszont Vänttinen ugrasztotta ki Erdélyt, Olden lépett közbe szabálytalanul, tehát négy a négy elleni játék következett, ám ez a felállás nem hozott szerencsét egyik alakulatnak sem. Az 52. percben Koskiranta passzolt a kapu elé Luttinennek, azonban nem sikerült átjuttatnia a korongot a gólvonalon, aztán Sofron fordulhatott rá a vendég kapura, Lamoureux viszont jól helyezkedett. Öt perc volt hátra, amikor Sárpátki adta be Melandnak, de nem jött össze az egyenlítés. A vendégek legeredményesebb játékosa, Schneider próbált meg ráfordulni Carruth ketrecére, kettejük párharcából a kapus került ki győztesen, aztán Nödllel szemben is bravúrosan hárított a hálóőr. Az utolsó percre Hannu Järvenpää lehozta kapusát, viszont hat emberrel sem tudott egyenlíteni a Fehérvár AV19, így a Vienna Capitals elvitte a három pontot a koronázóvárosból.