Álomból rémálom

• 2005.02.20. 00:00
  • FehervárAV19

A két NHL-játékossal megerősített FTC vendégjátéka népes közönséget vonzott a Székesfehérvári Jégcsarnokba. A találkozón hamar kétgólos vezetést szerzett a Volán, ám a zöld-fehérek remekül küzdve megfordították a meccset.

Alba Volán FeVita - Ferencváros TC 2-3 (2-0, 0-3, 0-0)
Székesférvár, 2500 néző, vezette: Kovács, Wolf, Abonyi.
Alba Volán FeVita: Budai - Ondrejcik, Kangyal, Fodor, Holeczy, Majoross, Sille, Valko, Gröschl, Ocskay, Palkovics, Tőkési, Svasznek, Vaszjunyin, Rusznyák, Kövér, Dunai, Simon, Kiss, Borbás, Rajz. Vezetőedző: Pat Cortina
Ferencváros TC: Ferjo - Holló, STRUDWICK, NIEDERMAYER, Dobos, NAGY, Gergely P., Matveenko, JÁNOSI, Hoffmann, Feil, Serdült, Khairetdinov, Szilassy, Fekete, Petres, Kling, Székely Mádai, Krisztu, major, Hajdú. Vezetőedző: Szergej Oreskin.

A felfokozott várakozás egyszerre szólt Niedermayernek és Strudwicknak, az FTC két tengerentúli vendégjátékosának, és az Alba Volánnak, hiszen már jó régen nem játszott hazai jégen a kék-fehér gárda. A Volán villámrajtot vett, már a harmadik percben megszereztük a vezetést. Igaz, ehhez kellett Ferjo kapus hibája is, Gröschl lövését egyszerűen maga mögé ejtette. (1-0) A gól értékeét növelte, hogy mindkét NHL-es klasszis jégen volt. Alig három perc elteltével már kettő volt közte, ismét az FTC hálóőre hibázott, Svasznek lövése kijött róla, az érkező Holéczy pedig bevágta. (2-0)

A második játékrész első felében hol egyik, hol másik csapat szerepelt emberelőnyben, a védelmek azonban biztos lábakon álltak, így nem született újabb gól. A 29. percben aztán szépített a Fradi, egy a jobb szélen lesgyanúsan induló támadás után Niedermayer kislesgyanús helyzetből, ám tagadhatatlanul bravúros mozdulattal mattolta Budait. (2-1) Egy perc múlva pedig már egyenlő volt az állás: egy "hulló falevél" esett Budai mögé. (2-2) Az FTC szárnyakat kapott a fordulattól, a Volánt pedig szemmel láthatóan megdöbbentették a történések. Öt perc múlva már hátrányban is voltunk: hatalmas helyzeteket hagytunk kihasználatlanul, az ellentámadásból pedig Niedermayer elviharzott a jobb oldalon, centerezését Strudwick értékesítette. (2-3)

A befejező harmadban sokat tett az egyenlítésért a Volán, ám az elmúlt hetekben alaposan kifacsart játékosaink nagyon sok hibával játszottak. Akadozott a támadásvezetés, az adódó helyzetek pedig kimaradtak. A Ferencváros őrizte, óvta egygólos előnyét, olykor pedig veszélyes ellentámadásokat vezetett. Az utolsó percben Cortina mester lehívta kapusát, de már ez sem segített. A Ferencváros meglepetésre mindhárom pontot elvitte Fehérvárról, szép estét szerezve a mintegy 300, a csarnokba kilátogató lelkes szurkolójának, és elszomorítva a 2000 Volán-drukkert. A Volán nehéz időszakot él, hullámvölgyben van a csapat, remélhetőleg a kilábalás már kedden, a DAC ellen megkezdődik.

Mestermérleg, Pat Cortina:
Meglepő vereséget szenvedtünk ma este, pedig 2-0 után a kezünkben volt a meccs...
A helyzet az, hogy játékosaim 2-0 után pont úgy kezdtek gondolkodni, mint azt most mondtad: azt hitték, hogy könnyű meccs lesz. Engem nem lepett meg ez a vereség, a csapatom teljesítményét elnézve a múlt heti edzéseken, megállapítható, hogy fizikálisan és mentálisan is fáradtak vagyunk. Hatvan percen át képtelenek vagyunk egyforma magas színvonalon teljesíteni, és ez történt ma is. Amikor jó formában vagyunk, akkor megy a szekér, amikor azonban fáradtak vagyunk, nehéz a dolgunk, nehéz változtatni a meccs közben. Ma este sem voltunk képesek lereagálni a helyzetet és változtatni a játékunkon.
Készültünk külön a kanadai vendégjátékosokból?
A felkészülésünk középpontjában nem az ellenfél áll, hanem saját magunk. Nekünk arra kell készülnünk, hogy a legjobb teljesítményt nyújtsuk. Amúgy nem a kanadaiak nyerték meg ezt a találkozót, hanem mi veszítettük el.
Csak a fáradtság számlájára írható a vereség, vagy alábecsültük a Ferencvárost?
A fáradtság volt a döntő. Megismétlem: nem az ellenfélre koncentrálunk a felkészülés során, hanem arra, hogy a saját teljesítményünk minél jobb legyen, mindegy, ki ellen játszunk. Ma este ezt nem tudtuk megvalósítani. Mellesleg, amikor legutoljára a Ferencváros ellen játszottunk, 3-1-re nyertünk csak, így egyáltalán nem számítottam könnyű meccsre.
Sok idő nincs a pihenésre, hiszen kedden jön a DAC, soraiban három új szlovák légióssal és minden bizonnyal égnek a vágytól, hogy ők is legyőzzenek minket. Ha lehet, még nehezebb meccs következik...
Nem, nem lesz könnyebb. A két meccs közül a mait meg kellett volna nyerni, hiszen akkor hatpontos előnnyel vártuk volna a DAC-ot. Próbálgathattuk volna a játékunk csiszolását, anélkül, hogy az eredmény miatt kellett volna görcsölnünk. Az elmúlt két hónapot tekintve most egy hullámvölgyben vagyunk, előfordulhat, hogy kikapunk kedden, de az sem jelenti a világ végét. A célunk az, hogy a döntőbe jussunk, ehhez igen közel vagyunk.

Tekintsék meg Ágoston Zsolt remek fényképekeit a mérkőzésről!