A Villach bizonyult jobbnak

• 2018.10.12. 21:35
A Fehérvár AV19 kétgólos hátrányból állt fel a karintiai együttes otthonában, ám végül a hazaiak örülhettek, otthon tartották mindhárom pontot.

NIKOLIC, VIRTA, KONTSCHIEDER, TSCHREPITSCH
Schluderbacher (Bakala) - Schlacher, Fraser, Pollastrone, Sharp, Down - DeSantis, Bacher, Alderson, Trivino, Spannring - Wolf, Brunner, Lanzinger, Maxa, Kromp - Wohlfahrt, Lahoda
Kornakker (Carruth) - Harty, Caruso, Szabo, Hari, Philips - Glenn, Laday, Luttinen, Koskiranta, Kuralt - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Sofron - Sarpatki, Sille, Reisz, Szita
Gólszerzők: Trivino, Pollastrone, Alderson, Pollastrone ill. Sille, Koskiranta
Kiállítások: 4 ill. 8

Már az első percben előnybe került a Fehérvár AV19 az idei első, Villach elleni találkozón,  amelyre Kóger Dániel és Eric Meland sérülés, valamit Szabó Dániel betegség miatt nem utazhatott el. A fórban egy megugrás után Corey Trivino ért oda először egy kipattanóra, és nem is hibázott (1-0). A helyzet előtt Sofron húzta vissza az egyik villachit, így hátrányban folytatódott a mérkőzés, öt a négy ellen azonban nem voltak újra eredményesek a Sasok. A hetedik percben aztán plexitörés miatt hosszabb kényszerpihenőt tartottak a csapatok, majdnem tíz percig állt a játék. A szünet csapatunknak tett jobbat, fehérvári ütőkön járt a pakk, majd Erdély helyezett a rövidre, gól azonban újra a másik oldalon esett, egy eladott korong után Jerry Pollastrone ugrott ki, az első próbálkozása még kijött Carruthról, a kipattanó azonban már a hálóban landolt (2-0). Kiegyenlítődött a játék képre a második villachi találat után, mindkét oldalon több veszélyes lehetőséget is kialakítottak a felek, Hári tiszta helyzetét azonban hárította Bakala. A játékrész fehérvári próbálkozással zárult, Erdély lövése azonban újfent elakadt a villachi hálóőrben.

Villachi mezőnyfölény jellemezte a középső etap első perceit, majd Sarauer veszélyeztetett, de ez is kimaradt. A hazai helyzeteket egy-egy vendéglehetőség törte meg a következőkben, Erdély és Sofron ugrottak ki, a hátvédek lemaradtak, de így sem sikerült a kapuba juttatni a korongot. Tikkanent büntették a játékvezetők, a hátrányban azonban jól működött a csapat védelme, így nem jutottak lehetőséghez a kékmezesek. A kiegészülés után egy kipattanóra Reisz Áron csapott le, Timotej Silléhez passzolt a kapu előtt, egykori kiváló védőnk fia pedig jól ért bele a passzba és egyre csökkentette a különbséget (2-1). A szépítés után sem változott azonban a játék képe, a Villach akarata érvényesült, ám hiába tartották bent a korongot Carruth kapuja előtt, kevés minőségi helyzetet tudtak kidolgozni. A Fehérvár AV19 főleg kontrákkal próbálkozott, Kuralt és Luttinen összjátéka után kellett nyújtózkodnia Bakala-nak a dudaszó előtt, majd Szabó Krisztián tette rá közelről, de végül maradt az egygólos különbség a szünetre.

Harcosabb vendégcsapat korcsolyázott ki a záró játékrészre, ennek pedig a 42. percre meg is lett az eredménye, Láday passza után Koskiranta került szembe Bakala-val, és nem is hibázott (2-2), a finn támadó így 10 gólpassza után első találatát is megszerezte kék-fehérben. Sille mentett nagyot egy villachi szólónál, ám szabálytalanul, így öt a négy ellen jöhetett a Villach. Hiába védekezett jól csapatunk, a kiegészülés előtt Caruso is kétperces büntetést kapott, és bár a kettős fórral nem tudott élni a hazai gárda, a szimpla előnyben már újra a Villach örülhetett, Brandon Alderson bombája csúszott át Carruth mamutjai között (3-2). Hajtott az egyenlítésért Hannu Järvenpää együttese, a negyedik sor rukkolt elő látványos játékkal, Reisz passzát azonban Sille nem tudta értékesíteni. Harty próbálkozhatott közelről, majd Koskiranta juttatta be a pakkot a kapu elé, de maradt az egygólos hazai előny. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, egy eladott korong után Jerry Pollastrone szólózhatott és növelte újra kettőre a különbséget (4-2). Vezetőedzőnk időt kért az utolsó két perc előbb, Carruth is lekorcsolyázott, Lahoda elvétette az üres kaput, a másik oldalon pedig Hári próbálkozását hárította Bakala. A Villach így mindhárom pontot otthon tartotta, csapatunk azonban a vereség ellenére maradt az ötödik helyen.