Egy végletekig kiélezett, kiállításokkal teli találkozón végül 4-6-ra tudott nyerni a Andreas Brucker legénysége az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

EC Red Bull Salzburg
SMETANA, ZRNIC, NEDELJKOVIC, ZGONC
Carruth (Kornakker) - Harty, Szabo, Erdely, Hari, Sarpatki - Caruso, Wishart, Luttinen, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Meland, Sarauer, Vänttinen - Beukeboom, Phillips, Szabo, Reisz, Szita
Michalek (Herzog) - Viveiros, Regner, Hughes, Duncan, Harris - Raymond, ONeill, Huber, Rauchenwald, Cijan - Jakubitzka, Trattnig, Baltram, Schiechl, Herburger - Schreier, Gazley, VandeVelde, Raffl
Gólszerzők: Luttinen, Luttinen, Vänttinen, Harty ill. Hughes, Duncan, Regner, Raffl, Duncan, Duncan
Kiállítások: 14 ill. 26

Paprikás hangulatban kezdődött a playoff harmadik mérkőzése, rögtön a találkozó első másodperceiben Hári és Schiechl verekedtek össze, az osztrák center 2+2 percet kapott, míg csapatkapitányunknak két perce kellett kiülnie, így előnybe került a Fehérvár AV19, viszont jól mozogtak a salzburgi hátrányos egységek. Hátrányban Rauchenwald ugorhatott ki, de Carruth védett, csakúgy, mint Duncan helyzeténél is. Folytatódtak a salzburgi próbálkozások, Raffl kipattanójára VandeVelde érkezett, ám nem tudtak túljárni az amerikai hálóőr eszén. A hatodik percben Gazley érkezett lendületből, viszont nem találta el a kaput, aztán Trattnig lövése még kimaradt, viszont egy passzra John Hughes érkezett lendületből, és vágta a fehérvári kapuba a korongot. (0-1) A gól után Sárpátki korcsolyázott fel jobb szélen, viszont a pakk csak az oldalhálóig jutott. A harmad közepén jöhetett az első vendégelőny, és Ryan Duncan Carruth lábai között a hálóba juttatta a játékszert. (0-2) Sárpátki átadása után Erdély előtt kínálkozott lehetőség, de nem kellett sokat várni az újabb salzburgi gólra, egy védelmi hibát kihasználva Brent Regner került ziccerbe és növelte háromra a különbséget. (0-3) O’Neill előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, és rögtön a fór elején egy szép passzjáték után Arttu Luttinen szépíthetett volna, azonban ekkor még nem találta el jól a korongot a finn csatár, nem úgy a következő támadásban, amikor Wishart távolijába ért be, a pakk pedig a salzburgi kapuban kötött ki (1-3). A 16. percben Sarauer és Michalek került összetűzésbe, a vendég kapus 2+2 percet kapott, Sarauer viszont csak kisbüntetést, így újabb fehérvári létszámfölény következett. A fórban tovább csökkent a különbség, Hári átadását követően ismét Arttu Luttinen juttatta át a korongot a gólvonalon. (2-3) Jött az újabb hazai előny, Herburgert látták szabálytalannak a bírók, ám Sofron és Vänttinen próbálkozásának is útját állták az osztrákok. A harmad utolsó percében még Erdély és Sarauer is egyenlíthetett volna, viszont az eredmény nem változott, így 20 perc játék után egy góllal vezetett Andreas Brucker legénysége.

A második játékrész első helyzete Raymond előtt adódott, de Carruth mamuttal védett, majd egy eladott korongra lecsapva Harris indulhatott el jobb szélen, de a kapuvasat találta el. Szabó Dániel kapott két percet, előnyben Trattinig lőhetett a kék vonalról és Herburger középről, azonban maradt az egygólos különbség. Koskiranta testre ütésért kapott kisbüntetést, így újabb salzburgi fór következett, előnyben a bal szélen üresen maradt Thomas Rafflt Trattnig vette észre, az osztrák válogatott szélső pedig belőtte a ziccert. (2-4) A harmad közepén többnyire vendég ütőkön járt a pakk, a Fehérvár AV19 kontrákkal próbálkozott, aztán a 33. percben a Stipsicz és Hári készített elő Carusonak, viszont Michalek hárított. Jakubitzka szabálytalansága után ismét előnyben jöhettek a hazaiak, fél perccel a fór kezdete után Herburgernek is ki kellett ülnie, öt a három ellen pedig Sofron- és Wishart-bombákat láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, viszont Hannu Järvenpää legénysége a szépen kijátszott támadások ellenére sem tudta kihasználni a kettős fölényt. Négy perc volt hátra az etapból, amikor Trattnig szólózhatott, aztán tette Herburger elé a játékszert, de Carruth óriási bravúrral védett, nem sokkal később egy kapu előtti kavarodásból Ryan Duncan került ki győztesen, ezzel már 2-5-öt mutatott az eredményjelző. A harmad végén már hiába próbálkoztak Erdélyék, nem sikerült csökkenteniük lemaradásukat az osztrák együttessel szemben.

A harmadik harmad első lehetősége Harris előtt kínálkozott, aztán fehérvári előnnyel folytatódott az etap, Trattnig előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ám Luttinennek ezúttal nem jött össze a gólszerzés, ahogy Hári próbálkozását is kiszedte a felsőből Michalek. Fórban Koskiranta szabálytalankodott, így fél percig négy a négy ellen folyt a játék, a vendégelőny alatt pedig a Fehérvár AV19 speciális egységei megakadályozták Hughesékat a gólszerzésben, de alig egészültek ki a hazaiak, Carusonak is ki kellett ülnie két percre. Hátrányban Tuomas Vänttinen vezette fel a pakkot jobb szélen, és Michalek válla felett a hosszú felsőbe lőtte a játékszert (3-5) A harmad közepén a fehérváriak percei következtek, Sárpátki, Sarauer és Szabó Dániel csökkenthette volna a különbséget, ezt követően pedig újra az előnyös sorokat kellett pályára küldenie a finn mesternek, azonban Háriék nem tudták kijátszani a liga legjobb hátrányos egységeit. Továbbiakban is a vendég ketrec előtt folyta a játék, majd Harris egyéni akciója végén védett Carruth, a hazai mezőnyfölény viszont góllá érett az 52. percben, amikor Jonathan Harty kékvonalas bombája kötött ki a bal alsóban. (4-5) Gazley kiállítása után megint a hazai előnyös soroké volt a főszerep, de Stipsiczéknek nem sikerült egyenlíteni. Négy és fél perc volt hátra a találkozóból, amikor Raymond távolija pattant meg szerencsésen Ryan Duncan ütőjén, korong pedig Carruth lábai között a fehérvári ketrecbe jutott. (4-6) A gól után Koskirantát ütközte le Trattnig, az osztrákok kapitánya 2+2 percet kapott az esetért, így Háriék előnyben fejezhették be az összecsapást, sőt Carruth is lekorcsolyázott és hat a négy ellen álltak fel a csapatok, ám hiába záporoztak a lövések Michelek kapujára, az eredmény már nem változott, ezzel a párharc állása 2-1-re változott a Salzburg javára.