A Hydro Fehérvár AV19 háromgólos vereséget szenvedett a Bolzano otthonában.

Irving (Fazio) - Robertson, Youds, Halmo, Catenacci, Bardaro - Fournier, Plastino, Giliati, Alberga, Insam - Trivellato, Di Perna, Frank, Bernard, Miceli - Frigo, Pitschieler, Deluca, Findlay, Gazley
Janus (Kornakker) - Stipsicz, Campbell, Hari, Bartalis, Kuralt - Caruso, Vas, Erdely, Sarauer, Petan - Geiger, Szabo, Mihaly, Sarpatki, Szita - Kovacs
Gólszerzők: Frigo, Miceli, Insam, Catenacci ill. Bartalis
Kiállítások: 14 ill. 14

Nyoma sem volt az előző napi fáradtságnak, lassú kezdésről ezúttal nem volt szó a Bolzano elleni találkozón. Csapatunk lendületes támadásokkal kezdte a dél-tiroliak elleni mérkőzést, majd Janusnak kellett nyújtózkodnia Insam próbálkozása után. A 8. percben Pitschielert látták szabálytalannak a játékvezetők, az előnyben a hazaiak előtt nyílt a legnagyobb lehetőség, Bernard hibázott ziccerben. A kiegészülés után Vas előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, a liga legjobb emberelőnyös mutatójával rendelkező Bolzano azonban nem talált fogást a fehérvári védelmen. A harmad második felében Janus bravúrjai tartották meccsben a csapatot hátul, a támadásokban pedig a Hargrove sérülése miatt megváltoztatott Hári-Bartalis-Kuralt sor remekelt leginkább. A játékrész végén Catenacci ütközött Bartalissal, de az előnyös játék ezúttal is meddő maradt.

Az áthúzódó kiállítás után visszatérő Catenacci előtt nyílt az első lehetőség, majd Vas kapott 2+2 perces kiállítást, de csapatunk hősies védekezéssel elkerülte a gólt. A 26. percben, már egyenlő létszámnál a bolzanoi nyomásnak gól lett az eredménye, egy távoli lövés utáni kipattanót Halmo értékesített (1-0). A találat után kétperces technikai büntetést szabott ki együttesünkre a Smetana-Ruetz játékvezető páros, de ezúttal is jól működött a védelem. A kiegészülés után Petan egyenlíthetett volna, azonban egy védelmi hibát kihasználva ismét a vendéglátó támadhatott, Angelo Miceli egy kapu előtti csel után talált be (2-0). A harmad közepén vendégoldalon maradt ki egy előny, bár közel járt a gólszerzéshez a Hydro Fehérvár AV19, maradt a 2-0. Nem sokáig, Campbellnek kellett kiülnie, ebben a fórban pedig már betalált a dél-tiroli gárda, Marco Insam növelte háromgólosra az előnyt (3-0). A dudaszó előtt Mihály közelije jött ki Irvingről, a kipattanót Geiger piszkálta a kapuba, a játékvezetők azonban korábban a sípjukba fújtak, így a találat érvénytelennek bizonyult.

A záró etap kezdetén nagy nyomást helyezett a hazai kapura csapatunk, miután Fournier szabálytalankodott Petannal szemben. Kuralt passza után Bartalis István révén meg is született a szépítő találat (3-1), majd ismét a piros mezesek jöhettek előnyben. Stabil védekezéssel rukkolt elő a magyar ICE-csapat és a harmad közepéig úgy tűnt, újra nyitottá válhat a találkozó. Catenacci előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ismét Háriék támadtak, hiába. A kiegészülés után egy buli után Janus még hárított, a lecsorgóra Daniel Catenacci csapott le és növelte ismét háromra a különbséget. A végéig oda-vissza játék zajlott, a Bolzano őrizte előnyét, míg együttesünknek kevés lehetősége adódott.