A második harmad döntött

• 2018.12.30. 19:55

Hiába szerzett csapatunk kétgólos vezetést, a második játékrészben megfordította a mérkőzést a Linz, így visszavette a hatodik helyet a Fehérvár AV19-től.

2018.12.30 Vasárnap / 17:30
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Nézőszám: 3 480
Steinbach Black Wings Linz
FICHTNER, STERNAT, BÄRNTHALER, GATOL
Kornakker (Carruth) - Harty, Szabo, Sille, Hari, Reisz - Caruso, Meland, Szabo, Koskiranta, Sofron - Stipsicz, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Phillips - Szita, Sarpatki
Ouzas (Kickert) - Brocklehurst, Matzka, Lebler, Locke, Umicevic - Kapstad, Rutkowski, Davies, Schofield, DaSilva - Kragl, Korecky, Kristler, Kearns, Brucker - Freunschlag, Kail, Ober, Gaffal, Woger
Gólszerzők: Hari, Reisz ill. Umicevic, Matzka, Rutkowski, Brocklehurst
Kiállítások: 14 ill. 10

Kiegyenlített küzdelemmel indult a Linz elleni találkozó, ahol Anze Kuralt eltiltás miatt nem szerepelhetett. A vendégek folyamatosan letámadtak, ám komolyabb helyzetig csak a harmadik percben jutottak, ekkor Woger dolgoztatta meg Carruthot, majd Schofield adta be Daviesnek, de ez a lehetőség is kimaradt. Fordultak a fehérváriak, és Hári, majd Sárpátki veszélyeztett, míg a linziektől Brocklehurst lőtt kapuvasat. Nem hagyott alább a tempó, Ober hagyott ki egy ziccert, amire Erdély válaszolt, gól viszont nem született. A mérkőzés közepén az első sorunk indulhatott, Reisz adta be középre Sillének, aki jól vette észre Hári Jánost, csapatkapitányunk pedig nem hibázott és a rövid felsőbe lőtte a korongot. (1-0) Egy hazai kapu előtti kavarodás után a fehérváriaktól Szabó Krisztiánt és Tikkanent, az osztrákoktól Gaffalt, illetve Kristlert állították ki durva játékért, azonban maradt az öt az öt elleni felállás. A következő percekben linzi ütőkön járt a korong, ám védelmünk jól működött, és blokkolták a vendégek támadásait, továbbá Carruth is kiválóan őrizte ketrecét. A tizennyolcadik percben Kearns kétszer is egyenlíthetett volna, azonban csapatunk továbbra sem tört meg, így egygólos fehérvári vezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Sofron kiállításával indult a második játékrész, ami alatt Lebler hagyott ki két ziccert is, a támadó Mac Carruth eszén ezúttal sem tudott túljárni, így maradt az 1-0. A következő percekben is vendég mezőnyfölény érvényesült, amit Szabó Krisztán és Harty összejátéka tört meg, azonban Ouzas magabiztosan védett, majd Sofron és Meland próbálkozott távolról. Lendületben indult meg a Fehérvár AV19, Sille passzolt Reisz Áronnak, akit bár hátulról löktek, így a lábával sodorta be a korongot a kapuba, a játékvezetők hosszas videózás után megadták a gólt (2-0). Brocklehurst akadályozott, tehát előnyben jöhetett csapatunk, Hári és Erdély is tovább növelhette volna a különbséget, ám gól nem született. Koskirantát látták szabálytalannak a harmad derekán, de hiába védekezett jól csapatunk hátrányban, Szabó Krisztián is kisbüntetést kapott, ezért negyven másodpercig öt a három ellen folyt a játék. A Linz kettős előnyben még nem, sima fórban viszont már eredményes tudott lenni, amikor Dragan Umizevic jutatta át a korongot a gólvonalon. (2-1) Hamar jött az újabb vendég találat, jobb szélről egy lapos lövéssel Moritz Matzka egalizált. (2-2) Sille kiállítása után ismét hazai emberhátrány következett, amiben megfordította az eredményt a Black Wings, Brian Lebler járt túl Carruth eszén, így a második játékrész végén az eredmény 2-3 volt.

Davies vezette fel jobb szélen a korongot rögtön az első percben, Carruth védett, majd a másik oldalon Reisz passzolt Hárinak, gól viszont nem született. DaSilva helyzete után Tikkanen előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, azonban hátrányos soraink ekkor jól működtek, sőt Meland még veszélyeztetni is tudott. A negyvenötödik percben Sille jutott lehetőséghez, a következő támadásban pedig Harty lövését hárította Ouzas. Schofield növelhette volna a linzi gólok számát, aztán Lebler dolgoztatta meg Carruthot, hazai oldalról pedig Erdély kétszer is egyenlíthetett volna. A harmad közepén többnyire mezőnyjáték folyt, egyik alakulat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani, ez az ötvenharmadik percben változott meg, amikor Sofron passza után Tikkanen közelről találhatott volna be, a következő támadásban pedig egy szép passzjáték után Sárpátki helyzete maradt ki. Sofronnak Harty készített elő kapáslövésre, ám ekkor sem változott az eredmény, két perccel a meccs vége előtt viszont előnybe került Hannu Järvenpää legénysége, a vezetőedző pedig lehozta kapusát, az üres kapuba pedig Aaron Brocklehurst talált be és állította be a 2-4-es végeredményt.