A jobb helyzetkihasználás döntött

• 2019.10.11. 23:11
A Hydro Fehérvár AV19 négygólos vereséget szenvedett Linzben az Erste Bank Eishockey Liga pénteki játéknapján.

NIKOLIC, PESINA, HYNEK, SEEWALD
Mocher (Kickert) - Finn, Roach, Lebler, Schofield, DaSilva - Altmann, Rutkowski, Kristler, Brucker, Leiler - Wolf, Kragl, Kalus, McNeill, Gaffal - Matzka, Ober, Cijan, Florek, Umicevic
Kornakker (Ouzas) - Harty, Campbell, Erdely, Yogan, Lehtonen - Busenius, Szabo, Sille, Timmins, Kuralt - Caruso, Tikkanen, Koger, Sarauer, Sarpatki - Stipsicz, Szabo, Reisz, Szita
Gólszerzők: Brucker, Umicevic, Leiler, Gaffal ill.
Kiállítások: 14 ill. 10

A jégkészítő gép meghibásodása miatt 20 perc késéssel kezdődött a Hydro Fehérvár AV19 linzi mérkőzése, melyen idén először lépett jégre Sárpátki Tamás. A támadó még a válogatott felkészülés során sérült meg, rehabilitációja a napokban ért véget. Ouzas védésével kezdődött a találkozó, majd a másik oldalon Yogan szúrt bele jó ütemben egy kékvonalas lövésbe, ám Kickert hárított. A 4. percben Umicevicet látták szabálytalannak a játékvezetők, Campbell lőtt elsőként a kékről, aztán Kuralt forgatta meg a linzi védelmet, ám nem sikerült élni a lehetőséggel. Harcosabb, offenzívebb formáját mutatta csapatunk a kiegészülés után is, a hátsó alakzat pedig a hazai, Linz elleni mérkőzésen látottakhoz hasonló szoros védekezéssel rukkolt elő. Ennek megfelelően kiváló tempó mellett zajlott a találkozó első harmada, a játékrész közepén Sille, majd Kóger is vezetést szerezhetett volna, a másik oldalon pedig Campbell és Ftorek akaszkodtak össze egy védést követően. A második 10 percben főként csapatunk akarata érvényesült, Sarauer és Szita próbálkozásai után kellett nyújtózkodnia Kickertnek, majd Lehtonen éles szögből leadott lövése ment mellé. A Linz egy pillanatnyi bizonytalanságot kihasználva azonnal büntetett, 2 perccel a harmad vége előtt Marco Brucker talált be közelről (1-0). Megfogta a kapott gól Hannu Järvenpää együttesét, ám elcserélte magát a hazai gárda, így a dudaszó előtt ismét öt a négy ellen támadhattak Kógerék. Gyorsan fel is állt a speciális egység, Yogan lövése után kisebb ökölpárbaj alakult ki az osztrákok kapujának, előbb Harty, majd Campbell és Yogan került közelharcba egy-egy hazaival, végül védőnk és DaSilva kaptak kétperces büntetést.

Az áthúzódó kiállítás alatt nem tudott nyomást gyakorolni ellenfelére csapatunk, ám a kiegészülés után újra fórban támadhattak Erdélyék, ezúttal Altmann került a büntetőpadra. Ismét jól forgatott Kickert kapuja előtt a gárda, Sarauer fordult be a kapu elé, de maradt az 1-0. Ezúttal a Linz volt élesebb öt az öt ellen, egy veszélyes támadás végén Sárpátki akadályozott szabálytalanul, így ezúttal a sötétmezesek jöhettek létszámfölényben. Ki is használta előnyét a Linz, Ouzas többször is hárított a gól előtt, azonban Ftorek közelijénél már tehetetlen volt. A játékvezetők azonban visszanézték a találatot és végül kapusakadályozás miatt érvénytelenítették azt. Egy kiugrást szabálytalanul akadályozott meg Harty 18 másodperccel a kiegészülés előtt, így rövid ideig öt a három ellen állhatott fel a hazai együttes. A dupla fórral nem tudott élni a gárda, a szimpla előnyben azonban már rezzent a háló, Dragan Umicevic maradt egyedül a hosszú oldalon és az üres kapuba helyezett (2-0). Nemmaradt azonban sokáig üres a büntetőpad, Campbellnek kellett kiülnie, de ezúttal meddő maradt a hazaiak előnyös játéka. Már egyenlő létszámnál enyhe linzi mezőnyfölény mutatkozott, ráadásul egy helyzetet követően Campbell ütője találta arcon az egyik hazait, a kínálkozó létszámfölényt pedig villámgyorsan kihasználta a Linz, egy védelmi hibát követően Valentin Leiler lőhetett tisztán és nem is hibázta el a ziccert (3-0). Hamar érkezhetett volna a válasz, hiszen újra elcserélte magát a hazai együttes, Erdély került ziccerbe, a kontrából pedig hátrányban is betalált a vendéglátó, ezúttal Stefan Gaffal szólója eredményezett találatot (4-0).

Yogan ziccere indította a záró játékrészt, aztán Wolf kapott kisbüntetést. A fórban Kuralt dolgoztatta meg Kickertet, majd Harty lövése tévesztett kaput. A kiegészülés után Yogan próbálkozott, ám kimaradt, a játékrész közepéig pedig kiegyenlített játék folyt a jégen. A Linz főleg kontrákra játszott, ebből alakították ki a helyzeteket, míg csapatunk gyors támadásokkal igyekezett megszerezni első gólját. 8 perccel a vége előtt egy kapu előtti kavarodást követően újabb linzit láttak szabálytalannak a játékvezetők, ráadásul a helyzet előtt a palánkot védő plexilap is megsérült, így Hannu Järvenpää rendezhette a sorokat az újabb bedobás előtt. Sorra maradtak ki a helyzetek Kickert kapujánál, ám végül nem sikerült betalálni az előnyben. A következőkben is maradt az oda-vissza játék, nagyobb lehetőségek inkább fehérvári oldalon adódtak, a Linz nem kockáztatott sokat, Kickert pedig kiváló formában védett és végül shutouttal zárta az egykori kapustársa emlékének adózó mérkőzést.